اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

گامی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند روش جدیدی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن ارائه دهند. به گزارش…


مرکز «درمان ژنوم» در چین تأسیس شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,درمان ژنوم
یک مرکز تحقیقات مهندسی و درمان ژنوم در شنژن واقع در استان گوانگدونگ چین تأسیس شده تا به بررسی بیماری‌ها و درمان آنها بپردازد. 

به گزارش فارس به نقل از شینهوا،  رسانه رسمی چین روز دوشنبه گزارش داد، این کشور یک مرکز تحقیقات مهندسی و درمان ژنوم در شنژن واقع در استان گوانگدونگ در جنوب چین تأسیس کرده است.

 

مهندسی ژنوم یا ویرایش ژنوم نوعی از مهندسی ژنتیک است که قطعه DNA ارگانیسم زنده مورد جا به جایی، اصلاح، حذف یا اضافه شدن قرار می‌گیرد. خلاف تکنیک‌های اولیه مهندسی ژنتیک که ماده ژنتیکی تصادفاً به ژنوم میزبان اضافه می‌شود، در ویرایش ژنوم هدف در مناطق ویژه اضافه می‌شود.

 

مرکز مهندسی و درمان ژنوم در تلاش است تا تحقیقات عمیق‌تر در مورد ویرایش ژنوم، ژن درمانی و سلول درمانی و همچنین بیولوژی مصنوعی چین را مطابق با رویه‌های بین المللی انجام دهد.

 

به گفته انستیتوی فناوری پیشرفته آکادمی علوم چین، این مرکز فناوری‌های ژنتیکی برای کشف روش‌های درمانی برای مبارزه با بیماری‌های ژنتیکی و تولید داروهای دقیق مبتنی بر هوش مصنوعی تحقیق می‌کند.

 

کارشناسان برتر دانشگاه هاروارد نیز به این مرکز دعوت شده‌اند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------