تولید واکسن کرایوژل برای مقابله با سرطان خون اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سرطان خون
برای افراد مبتلا به سرطان خون، شیمی درمانی تنها روش قابل اعتماد پزشکی محسوب می شود، خطرات و مشکلات جانبی شیمی درمانی باعث تلاش برای ابداع روشی جدید شده است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، شیمی درمانی به سلول های سالم بدن انسان هم آسیب می زند و محققان دانشگاه هاروارد برای درمان قطعی سرطان خون واکسن جدیدی را ابداع کرده اند که می تواند در ترکیب با شیمی درمانی امید به بهبودی بیماران سرطانی را افزایش دهد.

 

 واکسن یادشده که بر روی موش ها آزمایش شده قادر به نابودی سلول های سرطانی و جلوگیری از بازگشت آنها برای مدت زمانی طولانی تر است. واکسن یادشده که از نوعی ژل طبی به نام کرایوژل تولید شده می تواند قابلیت های سیستم ایمنی بدن را برای شناسایی خطرات و مشکلات تقویت کند و آن را برای واکنش جدی تر به تکاپو بیندازد.

 

در شرایطی که اکثر واکسن های بیماری سرطان که در دست تولید هستند، حالت مایع دارند، این واکسن جامد است و با این حال می تواند به درون تومورهای سرطانی نفوذ کند. واکسن مذکور دارای مولکول های زیستی و آنتی ژن هایی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. در شرایطی که این واکسن بر روی موش ها عملکرد مناسبی داشته باید منتظر ماند و دید در آینده استفاده از آن بر روی انسان ها امکان پذیر خواهد شد یا خیر.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------