اخبار پزشکی


بهداشت دهان و دندان,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

ارتباط بهداشت دهان و دندان با خطر از دست دادن عضلات

نتایج یک تحقیق جدید، ارتباط بین بهداشت خوب دهان و دندان را با سلامت عمومی در افراد بزرگسال نشان می دهد. به گزارش مهر به نقل…

کنترل مراکز درد مغز ساده تر شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,مراکز درد مغز
محققان موفق به شناسایی سلول های عصبی در مغز شده اند که با کنترل آنها می توان شدت درد را در نواحی مختلف بدن کنترل کرد. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، وقوع درد در بدن نشانه ای از وجود مشکلات جسمانی و روحی است. کنترل و تسکین این دردها همیشه یکی از چالش های بشر بوده و حالا به نظر می رسد محققان راهی برای این کار یافته اند.

 

سلول های یادشده در مرکز هسته آمیگدال مغز یا بادامه آن قرار دارند و برای یادگیری و ارتقای حافظه، درک احساسات و ایجاد پاسخ به آن و همین طور برای تعدیل درد مورد استفاده قرار می گیرند. هستهٔ مرکزی بادامه به عنوان بادامه کنترل درد، معرفی شده‌است. آمیگدال همچنین مسئول تظاهرات هیجانی چهره مانند خوشحالی و ترس است و نقش مهمی در اکتساب یادگیری‌های هیجانی دارد.

 

پژوهشگران دانشگاه دوک آمریکا می گویند با کنترل و کاهش فعالیت این سلول های عصبی می توان مراکز درد را در بخش های زیادی از بدن کنترل کرد. آزمایشی که در همین زمینه بر روی موش ها انجام شده، کارآیی این روش را ثابت می کند.

 

تصویربرداری از این سلول های عصبی که CeAga نام دارند، نشان می دهد که آنها احساس درد را در بدن و در بسیاری از نقاط مغز مدیریت می کنند. این کشف مهم زمینه را برای تولید داروهای تازه ای برای مدیریت و تسکین درد فراهم می کند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی