اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,

دهان شویه ها در کاهش ریسک انتقال کروناویروس تاثیر دارند

نتایج آزمایشات کشت سلولی نشان می دهد دهان شویه های موجود در بازار بر ویروس های کرونا تاثیر دارند. به گزارش مهر، مطالعات…


محققان: واکسن چین علیه کرونا پاییز در دسترس است اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
یک متخصص بیماری‌های تنفسی در چین می‌گوید: واکسن کووید 19 تا پاییز سال جاری در دسترس خواهد بود. 

به گزارش فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، ژونگ نانشان، یک متخصص بیماری‌های تنفسی در چین می‌گوید: واکسن کووید ۱۹ تا پاییز سال جاری در دسترس خواهد بود.

 

وی بر این باور است که ایمنی طبیعی ۶۰ تا ۷۰ درصد از جمعیت یک کشور را آلوده به ویروس کرونا می‌کند که می‌تواند باعث مرگ دست کم ۳۰ تا ۴۰ میلیون نفر شود، بنابراین ، راه حل این مشکل هنوز واکسیناسیون گسترده است.

 

هم اکنون در کشور چین، شش واکسن تحت آزمایش‌های بالینی قرار دارند؛ واکسن‌های موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان و انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن وارد آزمایشات بالینی فاز دوم شده‌اند و هر دو گروه به گروه دارویی دولتی «Sinopharm» وابسته هستند.

 

از زمان شیوع این بیماری همه گیر، چین در حال ترویج تحقیق و توسعه داروها، واکسن‌ها و آزمایش‌های جدید برای کنترل ویروس کرونا و مقابله با آن است.

 

پژوهشگران برای ایجاد واکسن با استفاده از پنج مسیر فنی که شامل واکسن غیرفعال، واکسن پروتئین نوترکیب، واکسن‌های ویروس ضعیف آنفلوانزا، واکسن‌های  آدنو ویروسی و واکسن‌های اسید نوکلئیک می‌شود در تلاشند تا زمان تولید واکسن را کاهش دهند.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------