اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بانداژ

بانداژی که سلول‌های سرطان پوست را نابود می‌کند

محققان هندی مشغول توسعه یک بانداژ مغناطیسی هستند که در آزمایش‌ها موفق شد سلول‌های سرطان پوست در موش‌ها را از بین ببرد. به…


تست ۱۵ دقیقه ای تشخیص کرونا تایید شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
سازمان غذا و دارو آمریکا یک تست تشخیص کرونا را تایید کرده که نتیجه آن در ۱۵ دقیقه مشخص می شود. 

به گزارش مهر به نقل از انگجت، سازمان غذا و داروی آمریکا اجازه استفاده اضطراری به یک تست تشخیص ویروس کرونا در ۱۵ دقیقه را صادر کرده است.

 

شرکت «آبوت» این تست را توسعه داده که NinaxNow COVID-۱۹ Ag Card نام دارد و می تواند در ۱۵ دقیقه نتیجه آزمایش تشخیصی را به طور مستقیم روی یک کارت نشان دهد.

 

این تست با یک اپلیکیشن موبایل یکپارچه می شود که در صورت منفی بودن نتیجه تست، به عنوان «پاس سلامت دیجیتال موقت» به کار می رود.

 

در بیانیه رسمی مربوط به این تست اشاره شده شرکت آبوت مشغول گسترش فعالیت های خود است تا ۵۰ میلیون تست در ماه تولید کند. قیمت هر تست نیز ۵ دلار اعلام شده است.

 

کیت اینتست شامل یک سواب بینی و یک کارت واکنش پذیر (در ابعاد کارت بانکی) برای شناسایی آنتی ژن پروتئین نوکلوکپسید از SARS-CoV-۲ است. شرکت سازنده ادعا می کند پزشکان می توانند در هر مکانی این تست را استفاده کنند.

 

این تست آنتی ژن براساس ردیابی ویژگی های خاص پروتئین ویروس کرونا کار می کند. هرچند چنین تستی سریع است اما احتمال خطا در آن نیز وجودارد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------