درمان سرطان با پوشاندن یاخته های خونی با نانوذرات دارویی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,درمان سرطان
محققان دانشگاه هاروارد برای مقابله با تومورهای عامل سرطان ریه روش جدیدی را ابداع کرده‌اند و برخی یاخته های خونی را با نانوذرات دارویی پوشانده‌اند. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، تومورهای سرطانی معمولاً به سرعت در بدن پخش می‌شوند و یکی از مقاصد اکثر آنها ریه انسان هاست. پژوهشگران روش تازه ای را برای مقابله با این تومورها ابداع کرده‌اند که مبتنی بر اتصال داروهای ایمنی زا به گلبول‌های قرمز خون از طریق طراحی یک پوشش نانویی دارویی است.

 

تومورهای سرطانی معمولاً بعد از استقرار در بخشی از بدن تکثیر و باز توزیع خود در نقاط دیگر را آغاز می‌کنند. آنها برای این کار از جریان خون افراد استفاده می‌کنند و به بافت‌های مختلف بدن نفوذ می‌کنند. گستردگی توزیع این تومورها موجب می‌شود عمل جراحی برای از بین بردن آنها نیز گاهی مؤثر نباشد.

 

از همین رو استفاده از پوشش نانودارویی برای نابودی تومورهای سرطانی مخفی شده در ریه می‌تواند از گسترش آنها و آلوده کردن بخش‌های بیشتری از بدن جلوگیری کند. این روش جدید جایگزینی مناسب برای شیمی درمانی نیز هست که ممکن است به بافت‌های حساس ریه نیز آسیب بزند. انتظار می‌رود بعد از تکمیل آزمایش‌ها و بررسی‌ها بر روی این روش درمانی استفاده گسترده از آن نیز ممکن شود.

 

یکی از داروهایی که در این نانوذرات به کار گرفته شده، پروتئینی موسوم به CXCL۱۰ است که توجه سلول‌های ایمنی بدن را به مهاجمان بالقوه مانند تومورهای سرطانی جلب می‌کند و سرعت و زمان مقابله با آنها را ارتقا می‌بخشد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------