X

اخبار پزشکی


وزیر بهداشت،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

وزیر بهداشت: پیک چهارم کرونا را پشت سر گذاشتیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز با نگاه کارشناسی باید عرض کنم که پیک چهارم کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم. به گزارش…

کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا به ۷۴ درصد/دومین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» به تهران رسید اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سخنگوی وزارت بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در کشور به ۷۴.۹۳ درصد خبر داد. 

سیما سادات لاری روز شنبه در گفت ‌وگو با ایرنا درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در کشور بیان کرد: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور شیب نزولی پیدا کرده و به ۷۴.۹۳ درصد رسیده است. این میزان در هفته‌های گذشته بیش از ۸۰ درصد بود. شرایط حال حاضر تقریبا مشابه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اواسط آبان ماه است.

 

وی ادامه داد: بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در محدوده دانشگاه‌های علوم پزشکی البرز، بیرجند و سمنان و همچنین کمترین میزان نیز در محدوده دانشگاه‌های علوم پزشکی اسفراین، آبادان و گلستان ارزیابی شده است.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۴ بهمن ماه، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اکثر استان‌ها کاهشی بوده که به طور مثال در محدوده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این میزان از ۸۷.۱۷ درصد در ۱۵ بهمن ماه به ۶۸ درصد در ۲۴ بهمن، در محدوده دانشگاه علوم پزشکی کاشان از ۶۷.۴۴ درصد در ۱۵ بهمن ماه به ۶۳ درصد در ۲۴ بهمن، در محدوده دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ۵۴.۲۳ درصد در ۱۵ بهمن ماه به ۴۶ درصد در ۲۴ بهمن رسیده است.

 

وی افزود: همچنین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محدوده دانشگاه علوم پزشکی خوی از ۹۰.۵۱ درصد در ۱۵ بهمن به ۶۶ درصد در ۲۴ بهمن و در محدوده استان تهران از ۷۷.۸۴ درصد در ۱۵ بهمن به ۷۰ درصد در ۲۴ بهمن و در محدوده دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری از ۹۰.۴۸ درصد در ۱۵ بهمن به ۵۵ درصد در ۲۴ بهمن رسیده است.

 

لاری اظهار کرد: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا تقریبا در تمام کشور مشاهده می‌شود و این زنگ خطری برای هفته‌های پیش رو خواهد بود. زیرا رابطه مستقیمی میان کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش موارد ابتلا و پس از آن بستری و فوت به علت کووید ۱۹ وجود دارد.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از همه مردم و اصناف می‌خواهیم که همانند همه ماه‌های اخیر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با همکاری و همراهی مناسب خود ادامه بدهند. عادی انگاری و ساده پنداری شرایط بیماری در همه ماه‌های مبارزه با ویروس کرونا نشان داده که منجر به خیز مجدد بیماری خواهد شد. بنابراین از همه مردم و مسئولان کشور می‌خواهیم که میزان همکاری خود با نظام سلامت برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را افزایش بدهند تا شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری و فوت به علت کووید ۱۹ در کشور نباشیم.

 

به گزارش ایرنا، با قرمز شدن وضعیت کرونا در هفت شهر اهواز، آبادان، بندر ماهشهر، دزفول، شادگان، شوشتر و کارون از استان خوزستان، رنگ به قرمز از امروز (شنبه ۲۵ بهمن) به نقشه کشور بازگشت. در حال حاضر، وضعیت کرونا در هفت شهرستان قرمز، ۴۰ شهرستان نارنجی، ۲۲۹ شهرستان زرد و ۱۷۲ شهرستان آبی است.

 

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور(اوایل اسفند 98) تا کنون ۵۸ هزار و ۸۰۹ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

 

دومین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» به تهران رسید

 رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ورود دومین محموله واکسن کرونای روسی با عنوان «اسپوتنیک وی» به کشور خبر داد.

 

به گزارش ایرنا، "کیانوش جهانپور" جمعه شب در حساب توییتر خود نوشت: محموله دوم واکسن اسپوتنیک وی شامل ۱۰۰ هزار دوز واکسن چند روز زودتر از موعد، دقایقی پیش به تهران رسید.

 

وی ادامه داد: این محموله پس از برچسب گذاری و کدگذاری در سامانه TTAC برای واکسیناسیون کارکنان خط مقدم درمان در شبکه بهداشتی کشور توزیع خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا، تاکنون ۲۶ کشور به کمپین واکسیناسیون با واکسن روسی اسپوتنیک وی پیوسته‌اند.

 

اولین محموله این واکسن به میزان ۲۰ هزار دوز پنجشنبه هفته گذشته (۱۶ بهمن) وارد کشور شد و روز ۲۱ بهمن با استفاده از این محموله واکسیناسیون کرونا در ایران با اولویت کادر بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی آغاز شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی