X

عراق از شناسایی گونه جدید کرونا خبر داد/امکان تشخیص کرونای انگلیسی در اصفهان وجود ندارد! اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
«حسن التمیمی» وزیر بهداشت و محیط زیست عراق امروز (دوشنبه ) از شناسایی موارد ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا در این کشور خبر داد. 

 به گزارش ایرنا، التمیمی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: تیم های وزارت بهداشت به خیابان خواهند رفت و از فردا جریمه هایی را برای متخلفان در نظر خواهند گرفت.

 

وزیر بهداشت عراق از شهروندان این کشور خواست تا درپی ظهور گونه جدید ویروس کرونا بسیار مراقب باشند.

 

وی افزود: ما همه امکانات را برای مقابله با همه گیری کرونا بسیج کرده ایم.

 

التمیمی هشدار داد که همه گیری جدید می تواند کودکان را مبتلا کند و چندین مورد نیز ثبت شده است.

 

وی درعین حال درخصوص واکسن کرونا که بزودی وارد عراق می شود، گفت: واکسیناسیون، همه عراقی ها را بر اساس اولویت شامل می شود.

 

ستاد عالی بهداشت و سلامت ملی عراق بیست و پنجم بهمن ماه از وضع مقررات جدیدی برای مقابله با شیوع کرونا از جمله مقررات منع آمد و شد شبانه به مدت دو هفته خبر داد.

 

ستاد عالی بهداشت و سلامت ملی عراق مقررات تردد شبانه از ساعت هشت شب تا پنج صبح را از روز ۱۸ فوریه جاری( ۳۰ بهمن ) به مدت دو هفته وضع کرد.

 

وزارت بهداشت و نیروهای امنیتی و ادارات خدماتی و فروشگاههای میوه فروشی را از مقررات تردد شبانه معاف کرده است.

 

ستاد عالی بهداشت و سلامت ملی عراق همچنین مصوب کرد که مراکز ماساژ، سالن های زیبایی، مراکز گردشگری، مساجد و حسینیه ها به مدت دو هفته بسته شود.

 

این ستاد همچنین برگزاری مراسم ختم و عزاداری و مراسم عروسی در سالن های مناسبتی را ممنوع و بستن آنها از نیمه ماه جاری میلادی تا اطلاع ثانونی را اعلام کرد.

 

آموزش در مدارس و دانشکده های دولتی و خصوصی نیز از ۱۸ فوریه جاری از راه دور برگزار خواهد شد.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:امکان تشخیص کرونای انگلیسی در اصفهان وجود ندارد

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با توجه به زمان بر و پر هزینه بودن تست کرونای انگلیسی و همچنین در دسترس نبودن تجهیزات مورد نیاز به ویژه دستگاه ان جی اس، در حال حاضر امکان تشخیص این ویروس را در اصفهان نداریم و نمونه های مشکوک به تهران ارسال می شود.

 

آرش نجیمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شناسایی نمونه هایی از ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در دو استان کشور یعنی قزوین و تهران و فوت یک بیمار در شهرستان کاشان، اظهار کرد: وقتی ویروس در سطح کشور شناسایی می شود به این معناست که جابجایی ویروس در کشور وجود دارد، این موضوع باعث می شود تمام شهرهای کشور از جمله استان اصفهان در معرض خطر این ویروس باشند.

 

وی افزود: تاکنون براساس نمونه هایی که برای تشخیص ویروس کرونایی انگلیسی از اصفهان به تهران ارسال شده، هیچ مورد مثبتی شناسایی نشده است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر اصفهان امکان تشخیص این تغییر ژنتیکی ویروس کرونا را ندارد، گفت: با توجه به زمان بر و پر هزینه بودن تست کرونای انگلیسی و همچنین در دسترس نبودن تجهیزات مورد نیاز به ویژه دستگاه ان جی اس، اکنون امکان تشخیص این ویروس را نداریم و نمونه های مشکوک به تهران ارسال می شود.

 

وی در مورد شناسایی و ارسال نمونه های مشکوک ابتلا به کرونای انگلیسی، گفت: افرادی که با نمونه های تایید شده کرونای انگلیسی در ارتباط بوده اند و یا مسافرت از کشورهای مبدأ کرونای انگلیسی داشته اند شناسایی شده و نمونه آنها به تهران ارسال می شود، اما امکان بررسی تمام نمونه ها به لحاظ کرونای انگلیسی وجود ندارد.

 

نجیمی با اشاره به اینکه ویروس جهش یافته ای که برای نخستین بار در انگلیس شناسایی و به نام ویروس کرونای انگلیسی شناخته شد، تفاوتی با ویروس کرونا ندارد، تصریح کرد: این ویروس از نظر علائم با ویروس کرونا مشابه است، فقط قدرت سرایت چندین برابری و متاسفانه براساس شواهد، میزان مرگ و میر بالاتری دارد که باعث نگرانی می شود.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ابراز امیدواری از اینکه با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوان جلوی چرخش ویروس کرونای انگلیسی را در جامعه گرفت، گفت: به هر حال نگرانی برای کرونا از هر نوع باید همچنان وجود داشته باشد، در عین حال باید پروتکل های بهداشتی ساده ای که از ابتدای شیوع کرونا بر آن تاکید می شد، یعنی استفاده از ماسک، شست و شوی دست ها و رعایت فاصله اجتماعی جدی گرفته شود و با رعایت آنها می توان از ابتلا به هر نوع از ویروس کرونا پیشگیری کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------