اخبار پزشکی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

افزایش ۱۵ درصدی مرگ های کرونایی در تهران/ محدودیت‌های کرونایی پایتخت شدیدتر می‌شود

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تعداد موارد مراجعه سرپایی و بستری بیماران در استان تهران،…


مراحل درمان افتادگی پلک با روشهای جراحیدرمان افتادگی پلک,مراحل درمان افتادگی پلک

عمل جراحی پلک

 
سلامتی کامل چشم شامل چشم‌هایی سالم و پلک‌های سالم است. مشکلات شایع پلک شامل پوستی اضافی پلک، افتادگی پلک‌ها یا پلک‌هایی است که به سمت داخل یا خارج چرخیده‌اند. این مشکلات می‌توانند باعث ناراحتی چشم، محدود شدن بینایی و تأثیر ناخوشایندی روی ظاهر فرد شوند. خوشبختانه این مشکلات را می‌توان با عمل جراحی پلک اصلاح کرد.


پتوز یا افتادگی پلک بالا
پتوز یا افتادگی پلک بالا می‌تواند در بدو تولد (مادرزادی) وجود داشته باشد یا با افزایش سن (تکامل) ایجاد شود.


کودک مبتلا به افتادگی پلک مادرزادی ممکن است برای دیدن، سر خود را به عقب ببرد، بنابراین این وضعیت همیشه به ضعف بینایی منجر نمی‌شود. بااین‌حال، کودکان مبتلا به افتادگی پلک باید توسط پزشک متخصص چشم معاینه شوند زیرا ممکن است مشکلات چشمی دیگری را به همراه داشته باشند.


عمل جراحی برای اصلاح افتادگی پلک معمولاً در سالهای پیش از دبستان توصیه می‌شود تا ظاهر کودک در این سن بهبود یابد و کودک آسان‌تر بتواند ببیند. بسته به میزان افتادگی پلک‌ها، نوع جراحی متفاوت خواهد بود.


پتوز عودکننده با بالا رفتن سن بروز می‌کند. این عارضه ممکن است بعد از برخی از انواع جراحی چشم یا تورم پلک بدتر شود. افتادگی پلک ممکن است دید کناری یا حتی دید مرکزی‌تان را محدود کند. اگر یک چشم دچار افتادگی پلک باشد، ممکن است صورت فرد ظاهری نامساوی داشته باشد. عمل جراحی جهت کوتاه کردن عضله‌ای که پلک را باز می‌کند، اغلب منجر به بینایی بهتر و بهبود ظاهر می‌شود.


پوست اضافه‌ی پلک
با گذشت زمان، بسیاری از افراد دارای پوست اضافه‌ی پلک می‌شوند. پوست پلک باریک‌ترین پوست بدن است، بنابراین تمایل به کشیده شدن دارد.


در پلک فوقانی، این پوست کشیده شده ممکن است دید کناری شما را محدود کند. همین مشکل باعث می‌شود که "پف‌هایی" در پلک‌های تحتانی شکل بگیرد.


با استفاده از روشی بنام بلفاروپلاستی، پوست اضافی در پلک‌های فوقانی با روش جراحی توسط پزشک متخصص زیبایی برداشته میشود. این عمل، دید کناری و سایر علائم دیگر را بهبود می‌بخشد. برداشتن پوست اضافی در پلک بالا یا پایین نیز ممکن است ظاهر را بهبود بخشد. اگر بافت چربی اضافی وجود داشته باشد، می‌توان هم‌زمان با عمل بلفاروپلاستی این بافت را برداشت.


اکتروپیون: چرخش پلک پایین به بیرون
کشش پلک پایین براثر بالا رفتن سن، ممکن است باعث افتادگی پلک به سمت پایین و به سمت بیرون شود. این حالت اکتروپیون (Ectropion) نام دارد. سوختگی‌های پلک یا بیماری پوستی نیز می‌توانند باعث بروز این مشکل شود. اکتروپیون می‌تواند باعث خشکی چشم‌ها، ریزش اشک مفرط، قرمزی و حساسیت به نور و باد شود. معمولاً با عمل جراحی می‌توان حالت طبیعی پلک را بهبود بخشید و این علائم را برطرف کرد.


آنتروپیون: چرخش پلک پایین به داخل
آنتروپیون Entropion)) نیز بیشتر در نتیجه پیری رخ می‌دهد، اگرچه عفونت و اسکار یا جای زخم در داخل پلک از دیگر دلایل بروز آنتروپیون است. وقتی که پلک به سمت داخل می‌چرخد ، مژه‌ها و پوست روی چشم مالیده می‌شوند و باعث قرمزی، تحریک و خارش، آبکی شدن و حساسیت به نور و باد در چشم می‌شوند.


در صورت عدم درمان آنتروپیون، ممکن است عفونتی در سطح شفاف چشم به نام قرنیه ایجاد شود.


با عمل جراحی، می‌توان پلک را به سمت خارج و به حالت طبیعی خود برگرداند و در نتیجه پلک می‌تواند از چشم محافظت مکند و این علائم و مشکلات را بهبود ببخشد.

بلفاروپلاستی/ جراحی پلاستیک پلک

درمان افتادگی پلک,مراحل درمان افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک

 
به نقل از متخصصین کلینیک زیبایی رازی بلفاروپلاستی، یک روش جراحی جهت ترمیم پلک‌های افتاده است که می‌تواند شامل برداشتن پوست، ماهیچه‌ها و چربی‌های اضافی باشد. اگر این جراحی، مشکلی را برطرف کند که سبب اختلال در بینایی شده است، ممکن است بیمه هزینه آن را پوشش دهد.


با بالا رفتن سن، پلک‌های شما کشیده و ماهیچه‌های نگه‌دارنده‌ی آن‌ها ضعیف می‌شوند. در نتیجه، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلک‌هایتان جمع شده و باعث افتادن ابروها، افتادگی کناره‌های ابرو و پف‌های زیر چشم شود.


افتادگی بیش از حد پوست اطراف چشم‌ها، علاوه بر پیرتر نشان دادن ظاهرتان، می‌تواند دید کناری‌تان (بینایی محیطی)، به‌ویژه قسمت‌های بالایی و بیرونی میدان دید شما را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می‌تواند این مشکلات بینایی را کاهش دهد یا از بین ببرد و باعث شود چشم شما ظاهری جوان‌تر و هوشیارتر داشته باشند.


بلفاروپلاستی معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. برای کمک به تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا نه فکر کنید که چه انتظار واقع بینانه ای می‌توانید داشته باشید و فواید و خطرات بلفاروپلاستی را بررسی کنید.

چرا این عمل انجام می‌شود؟

 

 

درمان افتادگی پلک,مراحل درمان افتادگی پلک

روش های جراحی افتادگی پلک

 
اگر افتادگی یا چین‌خوردگی پلک‌ها، مانع از باز شدن کامل چشم‌ها یا باعث پایین آمدن پلک‌های تحتانی شما شود، ممکن است به فکر انجام عمل بلفاروپلاستی بیافتید. برداشتن بافت اضافی از پلک‌های فوقانی، پلک‌های پایین یا هر دو می‌تواند دید را بهبود بخشد و ظاهری جوان‌تر و هوشیارتر به چشمانتان ببخشد.


اگر دچار مشکلات زیر هستید، بلفاروپلاستی می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای شما باشد:
•    پلک‌های بالایی افتاده یا پف‌کرده
•    پوست اضافی در پلک بالایی که دید محیطی (کناری) تان را مختل می‌کند.
•    افتادگی پلک‌های پایین که ممکن است منجر به معلوم شدن سفیدی چشم در زیر بخش رنگی چشم (عنبیه) شود.
•    پوست اضافه در پلک پایین
•    پف زیر چشم


جراحی پلاستیک پلک چشم تقریباً همیشه به صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد.


پیش از انجام عمل، متخصص چشم‌پزشکی، چشم‌هایتان را معاینه کرده و توصیه‌های لازم را به شما می‌دهد.


عکس‌ها و تست دید جانبی (محیطی) قبل از جراحی بلفاروپلاستی و جراحی افتادگی پلک، اغلب برای ارائه به شرکت‌های بیمه مورد نیاز هستند.


اگر قصد انجام جراحی دارید، در صورت مصرف آسپرین یا داروهای حاوی آسپیرین یا رقیق کننده خون یا اگر مشکلات خونی دارید، حتماً به چشم پزشک خود بگویید.


این جراحی به طور کلی بی‌خطر است. با این حال، مانند سایر عملهای جراحی، خطراتی وجود دارد:
• جراح چشم سعی خواهد کرد هر دو چشم را شبیه به هم سازد، اما اختلاف در روند بهبودی بعد از عمل در بین چشم‌ها ممکن است باعث ایجاد ناهماهنگی در ظاهر چشم‌ها شود.


• "سیاهی دور چشم" بعد از این عمل متداول است اما به سرعت برطرف خواهد شد.


• ممکن است چشم بعد از عمل دچار خشکی شود و به همین خاطر بستن کامل چشمان ممکن است دشوارتر باشد. این سوزش قابل درمان است و به طور کلی با بهبودی پلک‌ها از بین می‌رود.


• بروز عوارض جدی بعد از این عمل نادر است. خطر از دست دادن بینایی کمتر از یک مورد در هر 5،000 جراحی تخمین زده می‌شود، عفونت و باقی ماندن جای زخم بیش از حد به‌ندرت اتفاق می‌افتد.


عمل‌های جراحی پلاستیک پلک را می‌توان با اطمینان و به صورت سرپایی توسط چشم پزشک انجام داد. بهبود دید، راحتی و ایجاد ظاهری جوانتر می‌تواند بسیار دلپذیر و خوشایند باشد.

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------