X

درمان خانگی دیسک کمر با تیلاکس پرودرمان خانگی دیسک کمر با تیلاکس پرو

درمان خانگی دیسک کمر با تیلاکس پرو

 

كمر درد، كه همه افراد كما بيش در هر سني ممكن است با آن مواجه شوند، دردي ناخوشايند و گاهي ناتوان‌كننده است كه حتي مي‌تواند  فعاليت‌هاي روزمره شخص را مختل كند. اكثر افراد حتي براي يك‌بار هم كه شده با مشكل گرفتگي در ناحيه كمر و يا درد سياتيك روبه‌رو شده‌اند.

 

ديسك كمر كه ناشي از جابجايي ديسك ستون فقرات از جاي اصلي خود است، مي‌تواند فعاليت‌هاي روزمره شخص را با اختلال و گرفتاري مواجه كند. تنگي كانال نخاعي ضمن آنكه  خود باعث درد و ناراحتي در ناحيه كمر و ستون فقرات مي‌شود، مي‌تواند منجر به گرفتگي رگ سياتيك گردد.

 

به هرحال كمر و ستون فقرات ناحيه مهمي از بدن  است كه درد و ناراحتي آن  مي‌تواند به طور كامل زندگي شخص را از روال عادي خارج كند. گاهي اوقات اين مشكلات طوري هستند كه نياز مبرمی به جراحي، دارو درماني و فيزيوتراپي در مطب وجود  ندارد و كمي استراحت و گرم نگه‌داشتن موضع  و مراقبت  از آن مي‌تواند به رفع مشكل كمك كند.

 

درمان خانگی دیسک کمر با تیلاکس پرو,درمان دیسک کمر

درمان خانگی دیسک کمر

 

تيلاكس پرو كمربندي با تكنولوژي فراصوت است كه از آن مي‌توان براي كاهش درد و التهاب نواحي كمر از جمله؛ گرفتگي‌ها، درد سياتيك، دردهاي  عضلاني  و تنگي كانال نخاعي  استفاده  نمود همچنین باعث افزایش خون‌رسانی در نواحی کمر، بافت‌های نرم و آسیب‌دیده، سرعت التیام  بافت آن  نواحی را  افزایش می‌دهد و مانند ماساژ ملایمی عمل  می‌کند. از این کمربند برای رفع موارد گفته شده  می‌توان استفاده نمود؛  زیرا کمربند تیلاکس پرو  برای رفع و مقابله با درد و التهاب، دردهای سمت چپ و راست پایین کمر پس از بیدارشدن از خواب، تنگی کانال نخاعی، گرفتگی رگ سیاتیک، دیسک کمر، کمر درد ناشی از فشار کار در محل کار و شکستگی‌های فشاری  مناسب  است.

 

محدودیت زمانی برای استفاده از این کمربند وجود  ندارد  ولی  بهترین زمان استفاده از آن، شب قبل از خواب، به مدت 2 ساعت است. بهتر است بعد از بستن کمربند به استراحت بپردازید تا نتیجه بهتری دریافت کنید. 

 

شما پس از استفاده از این کمربند درد و التهاب کمتری در ناحیه ستون فقرات و کمر خود احساس خواهید کرد. نکته دیگر این است که ضخامت لباس‌هایی که در زیر کمربند به تن دارید، اثر منفی بر عملکرد کمربند تیلاکس پرو و امواج فراصوت ندارد. 

 

درمان خانگی دیسک کمر با تیلاکس پرو,درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر با تیلاکس پرو

 

کمردرد های ناشی از دیسک کمر

دیسک کمر که به آن دیسک پاره‌شده یا دیسک بیرون‌زده  نیز می‌گویند، یکی از مشکلات ستون فقرات است که  امکان دارد در هر نقطه‌ای  از ستون فقرات بروز کند، ولی معمولاً در نواحی پایینی کمر رخ  می‌دهد. این مشکل می‌تواند  فقط  ناشی از افزایش سن باشد  بدون  اینکه  هیچ  کار اشتباهی در رابطه با مراقبت از بدن و کمر خود انجام داده باشید. این امر بدان دلیل است که در اثر افزایش سن، آب موجود دردیسک کاهش یافته و انعطاف‌پذیری آن کم می‌شود. یکی از راهکارهای  مفید برای درمان خانگی دیسک کمر، استفاده از کمربند طبی است که  تیلاکس پرو با تکنولوژی فراصوت که پیش‌تر در مورد اثرات درمانی فراصوت  توضیح داده شد، وسیله‌ای مفید و کارآمد  جهت کاهش درد و التهاب این ناحیه از بدن، ناشی از دسیک کمر است.

 

استفاده از تکنولوژی فراصوت در پزشکی

به نسبت سایر روش‌های تصویربرداری، امواج  فراصوت  بیشترین کاربرد را در پزشکی داراست. مدت‌های مدیدی است که از امواج  فراصوت و اثرات گرمايي  و غير گرمايي  اين امواج  برای درمان‌هاي فيزيوتراپي به خصوص در ناحيه كمر استفاده می‌کنند. سونوگرافی، ام آر آی و سی تی اسکن روش‌های تشخیصی  با  استفاده از امواج فراصوت محسوب می‌شوند.

 

در فیزیوتراپی از فراصوت با فرکانس‌های پایین  برای کاهش درد و التهاب و از خاصیت گرمایی آن برای سوزاندن تومورهای سرطانی و در بيماري‌هاي مغز و اعصاب براي  تحریک  نورون‌ها  استفاده می‌شود. همچنین در فیزیوتراپی برای رفع گرفتگی‌های عضلانی و کاهش تورم مفاصل از فراصوت استفاده می‌کنند. به عنوان مثال گرفتگی‌های عضلات اطراف گردن، ناحیه کمر و نقاط ماشه‌ای که مشکلات زیادی را برای بیمار بوجود می‌آورند، به وسیله فراصوت بهبود می‌یابند و در نتیجه دردهای ناشی از این گرفتگی‌ها کم می‌شوند. معروف ترین این کمربندها تیلاکس پرو ساخت شرکت ولنت (Vollent) و کمربند Ektaelite می باشند که کمربند فراصوت تیلاکس پرو تنها کمربند دارای مولد فراصوت است که به ایران وارد شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی