اخبار پزشکی


کاهش وزن طبیعی با قهوه سبز فوری, تولید قهوه سبز مولتی کافه,تولیدکننده قهوه فوری

کاهش وزن طبیعی و افزایش متابولیسم با قهوه سبز فوری

مولتی کافه اولین تولید‌کننده قهوه فوری مولتی کافه پیشگام در تولید قهوه سبز برای تندرستی بیشتر کاهش وزن طبیعی و افزایش…

درمان انواع مشکلات زانو، مچ و کف پا با طب فیزیکی و توانبخشیدرمان انواع مشکلات زانو، مچ و کف پا با طب فیزیکی و توانبخشی,درمان انواع مشکلات زانو

درمان انواع مشکلات زانو، مچ و کف پا با طب فیزیکی و توانبخشی دکتر سپهریان

 

آیا درد، خشکی و محدود شدن مفصل، کیفیت زندگی شما را کاهش می‌دهد؟ افزایش سن، ضربه، آسیب‌های ورزشی و مشکلات ارتوپدی، می‌تواند راه رفتن، بالا رفتن از پله و سوار شدن و پیاده شدن از ماشین را سخت یا حتی غیرممکن کند.

 

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با تمرکز به علت ایجاد کننده مشکل، به شما در رفع آن کمک می‌کند. در طول روند بهبودی، یک برنامه ورزشی درمانی شخصی، نتایج چشمگیری ایجاد می‌کند.

 

مشکلات زانو / مچ / کف پا

مچ و کف پا,مشکلات قابل درمان با طب فیزیکی و توانبخشی,خدمات فیزیوتراپی,خدمات فیزیوتراپی دکتر سپهریان

درمان مشکلات زانو، مچ، کف پا

 

مشکلات قابل درمان شامل موارد زیر است:

پارگی رباط زانو ( رباط صلیبی قدامی، رباط صلیبی خلفی، رباط صلیبی داخلی و رباط صلیبی خارجی) 

پارگی مینیسک (غضروف)

سندروم مفصل پاتلوفمورال (زانو) (کندرومالاسی یا نرمی کشکک)

شین اسپلینت یا درد جلوی ساق پا

سندروم ایلیوتیبیال باند (ITB)

آرتروز

تاندونیت یا التهاب تاندون

شکستگی‌ها

کشیدگی و عدم ثبات مچ پا 

درد پاشنه پا

خار پاشنه

فاسیا پلانتر (التهاب رباط کف پا )

مشکل تاندون آشیل

نوروما (درد و گزگز سینه پا)

شکستگی‌های فشاری 

صافی کف پا

 

خدمات فیزیوتراپی

درمان انواع مشکلات زانو,خدمات فیزیوتراپی دکتر سپهریان,خدمات توانبخشی آسیب ورزشی

آشنایی با خدمات فیزیوتراپی

 

بافت نرم و حرکت مفصل 

درمانگر از روش بافت نرم و حرکت مفصل استفاده می‌کند تا به تسکین درد و کاهش ورم کمک کند، و جریان خون افزایش یابد. درمانگر از این روش جهت حفظ حرکت و عملکرد لگن، زانو یا کف پا پس از آسیب یا مشکلات ارتوپدی استفاده می‌کند.

 

توانبخشی قبل و پس از جراحی 

پزشکان ممکن است بیماران را برای انجام توانبخشی قبل از جراحی بویژه قبل از جراحی زانو ارجاع دهند، تا اطمینان حاصل کنند که عضلات اطراف زانو در بهترین حالت ممکن هستند و نتایج پس از جراحی را به آسانی فراهم کنند. 

 

پس از جراحی لگن، زانو یا کف پا، فیزیوتراپی، بخش بسیار مهمی در توانبخشی و بهبودی را به خود اختصاص می‌دهد. فیزیوتراپ از ورزش‌ها و درمان‌‌ها و دیگر بخش‌های فیزیوتراپی استفاده می‌کند تا قدرت، استقامت، حرکت، تعادل و هماهنگی جهت استقلال عملکرد را افزایش دهد.

 

آموزش گام برداری 

آموزش گام‌برداری پس از آسیب یا جراحی لگن، زانو یا کف پا، بر قدرت، استقامت، حرکت، تعادل و هماهنگی تمرکز دارد، تا هنگام راه رفتن خطری ایجاد نشده و از افتادن جلوگیری شود. فیزیوتراپ به شما آموزش می‌دهد که چگونه از وسایل کمکی راه رفتن مانند عصا یا واکر در صورت لزوم استفاده کنید.

 

توانبخشی آسیب ورزشی 

در طول ورزش‌هایی که نیاز به شروع، توقف، تغییر جهت ناگهانی یا تماس با دیگر بازیکنان دارد، زانو بخش خاصی از بدن است که بیشتر آسیب‌پذیر می‌باشد. پاها ممکن است دچار کشیدگی، دررفتگی و شکستن انگشتان پا شوند. در بسیاری از موارد، اکثر آسیب‌های ورزشی با توانبخشی بهبود می‌یابد. در برخی دیگر، فیزیوتراپی می‌تواند بهبودی پس از جراحی را فراهم کند. فیزیوتراپ می‌تواند به ورزشکاران تازه‌کار یا حرفه‌ای کمک کند که آسیب‌های لگن، زانو و کف پا را ترمیم کرده و قدرت، چابکی و عملکرد خود را به حداکثر مقدار ممکن برسانند. پزشک همچنین به شما آموزش خواهد داد که چگونه از آسیب‌های مشابه در آینده جلوگیری کنید.

 

ورزش‌های درمانی 

درمانگرهای متخصص، با ورزش‌هایی آشنا هستند که بخصوص برای عضلات لگن، زانوها و کف پاها کاربرد دارد. پزشک با ورزش‌ها شما را به چالش می‌کشد تا حداکثر بهبودی را کسب کنید و انعطاف‌پذیری، قدرت، استقامت، هماهنگی، تعادل و حالت بدن را بهبود می‌بخشد. فیزیوتراپ مدت زمان درمان و طرح ورزشی شخصی را فراهم می‌کند که با توجه به روند پیشرفت فرد، افزایش می‌یابد.

 

درمان‌ها

تحریک الکتریکی مادون قرمز، اولتراسوند و شاک‌ویوتراپی، درمان با کیسه آب گرم و یخ، درمان‌هایی هستند که به شل شدن عضلات، تحریک عضلات، افزایش محدوده حرکتی و کاهش درد کمک می‌کنند. فیزیوتراپ از این درمان‌ها همراه با دیگر انواع فیزیوتراپی برای لگن، زانو و کف پا استفاده می‌کند تا به بهترین نتیجه ممکن دست یابد. 

 

ماساژ درمانی 

ماساژ درمانی جهت تحریک و بهبود گردش خون، کاهش درد و خشکی و بهبود انعطاف‌پذیری و محدوده حرکتی در طول درمان مشکلات لگن، زانو و کف پا بکار می‌رود. ماساژ درمانی تخصصی، مخصوص بافت است و ممکن است قبل یا بعد از انواع دیگر درمان‌ها جهت بهسازی نتایج بکار رود.

 

بریس و اسپلینت 

پیشرفت تکنولوژی تغییرات اساسی در بریس‌ها و اسپلینت‌هایی که برای زانوها و کف‌ پا بکار می‌رود، ایجاد کرده است. بریس‌ها و اسپلینت‌ها جهت ثابت نگه داشتن مفصل در طول دوران بهبودی یا حمایت از آن در طول حرکت مفصل، بکار می‌رود. بریس برای درمان زانوی پرانتزی و ضربدری نیز کاربرد دارد.  

 

بریس‌ها و اسپلینت‌ها که شامل بریس‌های پیچیده موقت، جهت حمایت در طول ورزش، مانند بریس‌های متداول زانو جهت اسکی روی آب، و کفی‌های کفش که پاها را هنگام راه رفتن ثابت نگه می‌دارد، تاثیر قابل توجهی بر حرکات شخص دارند. درمانگر متخصص و دارای مجوز، تخصص و تدبیر لازم جهت انتخاب بریس یا اسپلینت مناسب جهت تمام نیازهای فعالیتی شما را دارد.

 

درمان دستی 

درمان دستی به عنوان یک حرکت منفعل تخصصی روی مفصل و / یا بافت‌های نرم مرتبط با سرعت‌ها و نوسانات متنوع تعریف می‌شود. درمانگر با حرکت بافت نرم و همچنین بکارگیری دست / تحرک بخشیدن  در مفصل آشنایی دارد و محدوده حرکت و عملکرد را بازیابی کرده و در کاهش درد و محدودیت‌ها کمک می‌کند. برخی از درمانگرها دوره‌های آموزش بسیار دقیقی را پشت سر گذاشته تا مدرک درمان دستی(MTC)  را دریافت کنند و دانش و مهارت‌های پزشکی خود را افزایش می‌دهند تا بیماران را بهتر درمان کرده و به سطح عملکرد پیشین خود بازگردند.

 

شاک ویوتراپی

شاک ویوتراپی,شاک ویوتراپی چیست,شاک ویوتراپی در مرکز دکتر سپهریان

شاک ویوتراپی در مرکز طب فیزیکی و توانبخشی دکتر سپهریان

 

شاک ویوتراپی خارج از بدن (EWST) شامل انتقال امواج ضربه‌ای با فرکانس بالا به تاندون آسیب‌دیده است تا روند بهبودی را تحریک کند. این روش در درمان مشکلات مزمن تاندون که به دیگر درمان‌ها واکنش نشان نمی‌دهد، بکار می‌رود. 85 % از بیماران در یک تحقیق که تحت درمان التهاب تاندون همسترینگ قرار گرفتند، حداقل 50 % کاهش درد را در سه ماه مشاهده کردند. شاک ویو یکی از روش‌هایی است که جهت درمان مشکلات مزمن تاندون بکار می‌رود.

درمان متداول شامل 2 -5 جلسه شاک ویو تراپی با فاصله یک هفته‌ای است. پروب (دسته) دستگاه شاک ویو روی تاندون آسیب‌دیده قرار داده می‌شود و امواج ضربه‌ای ایجاد شده تا تاندون جهت بهبودی تحریک شود. انجام هر جلسه درمانی حدود 5 -10 دقیقه طول می‌کشد.

تقریباً هیچ عوارض جانبی در درمان شاک ویو وجود ندارد. بساری از بیماران درد بسیار خفیف یا احساس ناراحتی را در طول درمان تجربه کردند که معمولاً به سرعت پس از درمان برطرف می‌شود. توصیه می‌شود که تا 48 ساعت پس از درمان از انجام فعالیت‌های بدنی شدید خودداری کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی