آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,پژمانفر

پژمانفر: پزشکان ۶۷۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت که طبق مستندات مرکز پژوهش‌های مجلس پزشکان ۶۷۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند. به گزارش ایسنا،…


محسن غرویان: باید محدودیت ها، حصرها و موانعی که در کشور وجود دارد، برداشته شود و آزادی های بیشتری طبق قانون داده شوداخبار,اخبار سیاسی,محسن غرویان

یک استاد حوزه علمیه قم گفت: باید محدودیت ها، حصرها و موانعی که در کشور وجود دارد، برداشته شود و آزادی های بیشتری طبق قانون داده شود و باید انحصارطلبی های یک گروه و جناح خاص در کشور کمتر شود.

آیت الله محسن غرویان در گفت و گو با جماران، درباره وحدت و انسجام ملی در کشور گفت: امروز در کشور، احزاب و گروه هایی مانند اصلاح طلبان، اصولگرایان و اعتدالگرایان به عنوان موثرترین و فعال ترین گروه های سیاسی- اجتماعی حضور دارند و سالهاست که این خط فکرها و گرایشات در کشور وجود دارند. از این رو، ما با کوبیدن همدیگر و تحقیر و توهین به یکدیگر، به هیچ نتیجه ای نرسیدیم و هر نتیجه ای هم که حاصل شده، منفی بوده است.

 

وی افزود: بنابراین هیچ چاره ای جز این وجود ندارد که این جریانات ماهیت و واقعیت یکدیگر را بپذیرند و نقاط مشترک را بیابند و با یکدیگر متحد شوند و در عین حال اگر نقاط اختلافی میان‌شان وجود دارد، هیچ اشکالی ندارد و امری طبیعی است. خداوند انسان ها را مختلف آفریده و سلیقه ها و افکار نیز متفاوت هستند. اما مشترکاتی هم حول محور منافع ملی، مصالح کشور، استقلال، اسلام و پیشرفت و توسعه وجود دارد که باید روی آنها تاکید شود تا ما به وحدت و انسجام ملی نزدیک شویم.

 

وی در ادامه گفت: شرایط بین المللی و فشارهای بین المللی، قهراً ما را به وحدت خواهد رساند. به تدریج تمامی گروه ها و احزاب به این نتیجه خواهند رسید که باید با یکدیگر متحد شوند. لذا پیش از تشدید فشارها، ما باید به اختلافات دامن نزده و با یکدیگر متحد شویم. در غیر این صورت، دشمن ما را به طور قهری و جبری متحد خواهد کرد. بنابراین اگر ما اختیاری با یکدیگر صحبت کنیم، دارای ضرر کمتری است.

 

غرویان بیان کرد: چاره ای جز این وجود ندارد. نکته سوم این است که باید محدودیت ها، حصرها و موانعی که در کشور وجود دارد، برداشته شود و آزادی های بیشتری طبق قانون داده شود و باید انحصارطلبی های یک گروه و جناح خاص در کشور کمتر شود تا همه گروهها برای ورود به مسائل سیاسی و اجتماعی احساس انگیزه کنند. لذا تریبون ها باید به صورت عادلانه توزیع شوند و این گونه نباشد که تنها  در دستان یک گروه خاص باشد. باید انحصارطلبی ها کنار گذاشته شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------