دستگیری ۱۲۹ نفر در تجمع غیرقانونی بازار تهراناخبار,اخبار سیاسی,دستگیری

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: ۱۲۹ نفر در تجمع غیرقانونی اخیر کاسبان در بازار تهران و مقابل مجلس دستگیر شدند که این افراد از گروه معاندین بودند.

به گزارش خانه ملت، جواد کولیوند در توضیح وضعیت تجمعات اخیر تهران و برخی از شهرستان‌ها و فرایند قانونی برگزاری تجمع، گفت: هفته گذشته تعدادی از کاسبان در اعتراض به وضعیت اقتصادی کنونی کشور اعتراض کردند اما در این میان گروهی از افراد غیرکاسب که دلسوز نظام و کشور هم نیستند و آموزش دیده‌های دشمنان ملت ایران هستند بر موج نگرانی مردم سوار شده و نسبت به تخریب اموال عمومی اقدام کردند.

 

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این افراد در مواجهه با برخورد نیروی انتظامی به داخل یک مغازه رفته و در آنجا پناه گرفتند، لذا نیروی انتظامی هم به خوبی وارد میدان شد و نسبت به دستگیری این گروه از افراد اقدام کرد. بنابراین نباید نسبت به برخورد به جا و درست نیروی انتظامی انتقاد کرد.

 

وی با بیان اینکه ۱۲۹ نفر در تجمع غیرقانونی اخیر کاسبان در بازار تهران و مقابل مجلس دستگیر شدند، افزود: نمایندگان و مردم بدانند که نیروی انتظامی باید در حوزه امنیت داخلی از هر وسیله‌ای استفاده کند، خوشبختانه در تجمعات اخیر هم ناجا اقتدار خود را حفظ و نظم و امنیت مردم و کاسبان را برقرار کرد. برخی از گروه‌های اغتشاش‌گر به کاسبان هم تعدی کرده و آنها را تهدید و مجبور به بستن مغازه‌هایشان کرده است.

 

تجمعات باید به سمت اخذ مجوز رود

کولیوند در ادامه یادآور شد: شورای شهر تهران یازده نقطه را با همکاری وزارت کشور در تهران برای برگزاری تجمعات مشخص کرده است، طرحی هم در مجلس ارایه شد که برای پختگی بیشتر به کارگروه رفته است، قطعا تجمعات باید به سمت اخذ مجوز رود، البته شاید برخی از تجمعات نیازی به اعلام نداشته باشد اما تجمعات با ابعاد سیاسی نیازمند مجوز است، این اجتماعات بادی در فضاهای مشخص هم برگزار شود.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برگزاری تجمعات سیاسی در فضاهای مشخص برای برقراری امنیت تجمع‌کننده‌ها هم لازم است، متاسفانه تجمع اخیر در مقابل مجلس بدون مجوز برگزار شد که درون آنها را گروه‌های ضد انقلاب فرا گرفت که نه تنها کاسب نبودند بلکه از شهرهای دیگر به تهران آمده بودند. این موضوع را دستگیر شده‌ها اعلام کرده اند.

 

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورتی که درخواست برگزاری تجمعات سیاسی بالای ۵ هزار یا ۱۰ هزار نفر مطرح شود باید بعد از اخذ مجوز از وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب نسبت به برگزاری تجمعات در فضاهای وسیع چون ورزشگاه‌ها یا پارک‌های مشخص اقدام شود.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------