وزیر کشور: مبارزه با مواد مخدر امسال ۲ برابر می‌شوداخبار,اخبار سیاسی,وزیر کشور

وزیر کشور گفت: موضوع مبارزه با مواد مخدر جزو اولویت‌های ما است و امسال برای کاهش این معضل برنامه‌ریزی‌ها نسبت به سال‌های گذشته دو برابر می‌شود.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر جمعه در جمع خبرنگاران خراسان شمالی اظهار کرد: با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور نگاه ویژه‌ای به مبارزه با مواد مخدر شده و مسئولان و تشکل‌های مردم‌نهاد باید وارد عمل شوند.

 

رحمانی فضلی افزود: جلسات مختلفی گذاشته‌شده و به استان‌های مختلف سفر داشته‌ایم و خواهیم داشت، بنابراین امسال مبارزه با مواد مخدر نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

 

کنترل جدی قاچاق کالا

وزیر کشور همچنین درباره بحث قاچاق کالا دگفت: در داخل کشور شرایط برای قاچاقچیان مثل قبل برای تبدیل ارز وجود ندارد، اکنون واردات باید با ثبت سفارش و فرایند بانک مرکزی باشد.

 

وی افزود: همچنین مرزهای غربی و گذرگاه‌های غیرقانونی بسته‌شده و اکنون چند بازارچه مرزی به‌طور رسمی با شرایط خاص دایر است.

 

رحمانی فضلی تصریح کرد: البته برای خرده‌فروشان و کوله بران شرایط را مهیا کرده‌ایم که بتوانند زندگی خود را بچرخانند.

 

پیگیر آزادی سرباز ربوده‌شده هستیم

وزیر کشور درباره آزادی سرباز ربوده‌شده اهل خراسان شمالی گفت: پیش‌ازاین نگران این بودیم که سعید براتی سرباز ربوده‌شده اهل خراسان شمالی زنده نباشد اما در کلیپی که اخیراً انتشار یافت خیالمان راحت شد.

 

وی افزود: پیگیری و رایزنی‌هایی با ریش‌سفیدان منطقه و دولت پاکستان داریم و امیدواریم هر چه سریع‌تر این سرباز وطن به کشور برگردد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------