آیت‌الله نوری همدانی: مردم نان ندارند بخورند، مسئولان به فکر ارزان کردن شیرینی شب یلدا هستنداخبار,اخبار سیاسی,آیت‌الله نوری همدانی

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با بیان اینکه ریشه بسیاری از طلاق ها و آسیب های اجتماعی اعتیاد است گفت: بیکاری، فقر و گرانی از جمله مشکلاتی است که موجب گرایش جوانان به اعتیاد شده و باید مسئولان با حل مشکلات، این معضل را ریشه کن کنند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله نوری همدانی روز پنجشنبه در دیدار دبیرکل و برخی از اعضای جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، افزود: مشکلات اقتصادی و پایین بودن ارزش پول ملی، ریشه بسیاری از مشکلات کشور است و اگر این مشکلات برطرف شود گرایش به اعتیاد به طور چشمگیری کاهش می یابد.

 

وی با اشاره به بررسی خصوصی اعلام کردن قهوه خانه ها در مجلس شورای اسلامی، گفت: مکانی که مردم در آنجا رفت و آمد می کنند حریم عمومی است، بنابراین نمی توان قهوه خانه را به عنوان حریم خصوصی دانست.

 

آیت الله نوری همدانی در ادامه با تاکید بر تلاش مسئولان برای رفع مشکلات مردم تصریح کرد: مردم باید ارزانی را در سفره های خود ببینند و همه مسئولان برای کاهش فشارهای اقتصادی تلاش جدی کنند.

 

وی افزود: مردم نان ندارند بخورند و مسئولان به فکر ارزان کردن شیرینی شب یلدا هستند، باید به جای اقدام های مقطعی، اقدام ریشه ای و جدی برای حل مشکلات مردم انجام دهند.

 

وی با بیان اینکه رای مردم به مسئولان برای اجرای قانون اساسی است، نه عمل بر اساس سلایق شخصی، افزود: باید کسی را به عنوان مسئول انتخاب کرد که مشکلات مردم را بداند و در مسیر رفع مشکلات گام بردارد.

 

این مرجع تقلید همچنین با بیان اینکه اعلام کرده ایم که دیرکرد وام های بانکی از نظر اسلام حرام و رباست، تاکید کرد: همه امور فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با هم مرتبط می باشد و اگر به آموزه های اسلامی عمل شود، بسیاری از مشکلات کنونی برطرف خواهد شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه طب و طبابت امری والا و خدمتی بسیار عالی استف گفت: طبیب متعهد، دلسوز و مطلع وظایف سنگینی برای حراست از بهداشت و سلامت جامعه دارد.

 

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: همه علوم در یک رتبه نیست و برخی دارای نقش برجسته تری است که علوم فقه، طب، ادبیات و نجوم از جایگاه بسیار رفیعی در اسلام نسبت به سایر علوم برخوردار می باشد.

 

این مرجع تقلید، افزود: حرکت بدنی منظم و مداوم در سلامتی انسان بسیار موثر است و بنده نیز این رویه را در زندگی شخصی دارم و سال هاست به واسطه ورزش دچار سرماخوردگی نشده ام.

 

وضعیت مصرف دخانیات در کشور نگران کننده است

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید نیز در دیدار دبیرکل و برخی از اعضای جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، گفت: وضعیت مصرف دخانیات، سیگار و قلیان در کشور نگران کننده است.

 

وی ادامه داد: پزشکان سیگار را ریشه 120 نوع بیماری می دانند ولی از طرفی شاهد گسترش مصرف سیگار و قلیان در کشور هستیم.

 

وی تاکید کرد: اینکه در دانشگاه و پزشکان کشور بر مضر بودن مصرف دخانیات تاکید دارند و از طرفی شاهد گسترش آن در جامعه هستیم، منطقی نیست.

 

محمدرضا مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران و برخی از اعضای این جمعیت، امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کردند. 

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------