آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ابوذر ابراهیمی

بوسه مسئول ایرانی بر پرچم کشور ترکمنستان +عکس

یک فعال رسانه‌ای در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره بوسه زدن ابوذر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به پرچم ترکمنستان، نوشت: روز…


رئیس قوه قضاییه: تحریم‌های نفتی هیچگونه اثری نخواهد داشتاخبار,اخبار سیاسی,ابراهیم رئیسی

رییس قوه قضاییه گفت: ما یقین داریم مساله تحریم و تحریم‌های نفتی هیچگونه اثری نخواهد داشت؛ البته ممکن است زحمت را زیاد کنند؛ اما به هیچ عنوان در ایستادگی ملت بزرگ ایران خللی نمی‌توانند وارد کنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله رئیسی در حاشیه بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان و رؤسای ناجا در جمع خبرنگاران، در مورد احقاق حقوق حقه مردم که توسط آمریکا و هم پیمانانش در منطقه نقض شده است، گفت: امروز برای مردم منطقه روشن شده که آمریکا دوست آن‌ها نیست و حضور نیروهای آمریکایی هیچ فایده‌ای برای منطقه ندارد. حکومت‌های دست نشانده مثل حکومت آل سعود و برخی حکومت‌های دیگر در دل مردم جا ندارند.

 

وی ادامه داد: امروز اقدامات آل سعود یا برخی از حکومت‌هایی که در واقع تداوم جریانات راهبردی نظام استکبار در منطقه هستند، برای مردم روشن است و مردم نسبت به آن‌ها بسیار بدبین هستند. نه حکومت آل سعود با کشت و کشتار ظالمانه‌ای که راه انداخته و ضایع کردن حق مردم آن هم به صورت روشن و نه آمریکایی‌ها با تهدیدها و تحریم هایشان نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

 

رییسی افزود: بحمدالله جبهه انقلاب اسلامی در همه منطقه دست تفوق و برتری را دارد و این برای همه قابل مشاهده و رصد است. امروز در تمام منطقه دست برتری از آنِ جبهه انقلاب اسلامی است.

 

وی گفت: بسیاری از اقداماتی که جریان استکبار انجام می‌دهد، به دلیل استیصال است و مستاصل شده است. امروز مردم یمن و منطقه با ایستادگی خود دشمن و قوای استکباری را مستاصل کرده‌اند؛ لذا باور و اعتقاد ما بر این است که بر همین مواضعی که امروز نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، پافشاری کنیم. ایستادگی در مقابل دشمن حرف اصلی ماست.

 

رییس قوه قضاییه گفت: ما یقین داریم مساله تحریم و تحریم‌های نفتی هیچگونه اثری نخواهد داشت؛ البته ممکن است زحمت را زیاد کنند؛ اما به هیچ عنوان در ایستادگی ملت بزرگ ایران خللی نمی‌توانند وارد کنند.

 

وی افزود: هر زمان که دشمن به ما بیشتر هجوم آورد، مردم ما متحدتر و منسجم‌تر و در ایستادگی خود مصمم‌تر شدند. در این قضیه هم دشمنان  بدانند ملت بزرگ ایران با ایستادگی خود، حتما آن‌ها را پشیمان خواهد کرد.

 

رییسی در پاسخ به این سوال که بارها مقام معظم رهبری بر جوانگرایی تاکید کردند، شما چقدر بر این اصل پایدارید، گفت: بحمدالله اکثر قضات ما در دستگاه قضایی از طبقه جوان هستند. ما هم تلاش داریم این نکته محوری که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کردند، حتما در مدیریت و بخش‌هایی که در ارتباط با ماست، مورد توجه قرار دهیم.

 

خدمات نیروی انتظامی در برقراری امنیت اجتماعی، مثال زدنی است

رئیس قوه قضاییه گفت: قطعا نشست‌هایی از این دست برای بررسی عملکرد نیروی انتظامی در سال گذشته، امری بسیار ضروری است. همچنین این نشست‌ها برای تثبیت عزم جدی نیروی انتظامی در ایجاد نظم و امنیت، آسایش فردی و اجتماعی مردم و حفاظت از ارزش‌های جامعه اسلامی که نیروی انتظامی در این امور نقش برجسته‌ای دارد، بسیار ارزشمند است.

 

وی با بیان اینکه خدمات نیروی انتظامی در برقراری امنیت اجتماعی، مثال زدنی است، گفت: برای شناخت و آسیب شناسی ناامنی‌هایی که جامعه را تهدید می‌کند و انجام یک کار آکادمیک در راستای مباحث مختلف جرم شناسی، زمینه‌های پژوهشی بسیاری وجود دارد و حتما نگاه پژوهشگران علوم اجتماعی و جرم شناسی برای بررسی علل ناامنی‌ها و علل وقوع جرم، قابل توجه است.

 

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: امروز روشن است که جامعه و نظام ما از ناحیه دشمنان تهدید می‌شود؛ تهدیدی که علیه نظام ماست، به گستردگی داشته‌های این کشور است. اگر در گذشته تهدید در یک حوزه خاص بود، امروز تهدید در حوزه‌های مختلف است؛ لذا شناخت این تهدیدها و رصد کردن در جایگاه یک دیده بانِ با بصیرت، بسیار ضروری است.

 

وی تصریح کرد: یک دیده بان با بصیرت، باید کاملا شرایط را رصد کند تا نقاط آسیب را بشناسد و بتواند در حوزه پیش بینی و پیشگیری از وقوع جرم و همچنین برخورد متناسب و بجا با مجرم، اقدامات مقتضی را انجام دهد و از هرگوه انفعال بپرهیزد.

 

رئیسی گفت: کنشگری فعال در حوزه‌های مرتبط با حفاظت از امنیت مردم، نیازمند شناخت نسبت به وضعیت موجود است؛ بنابراین یک کنشگر فعال حوزه امنیت، وضعیت امروز جامعه و شرایط صف آرایی دشمنان را به طور مرتب رصد می‌کند.

 


    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------