آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,علی ربیعی

ربیعی: در صورت عدم تصویب FATF، قطعا به نفع تحریم کنندگان عمل خواهیم کرد

سخنگوی دولت گفت: امیدوارم وابستگی به نفت کاهش یابد و این موضوع در جلسه آتی سران قوا مطرح خواهد شد. به گزارش تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در…


راهپیمایی روز جهانی قدس؛ حواشی و شخصیت‌های سیاسی حاضراخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس سال 1398 صبح امروز مصادف با آخرین جمعه رمضان 1440 در تهران و بیش از ۹۵۰ شهر و مسیرهای منتهی به میعادگاه‌های نماز جمعه در حال برگزاری است.

 

روحانی به جمع راهپیمایان روز جهانی قدس پیوست/ رئیس جمهور: معامله قرن به نتیجه نمی رسد

حجت الاسلام والمسلمین  حسن روحانی که همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس از تقاطع خیابان فردوسی در مسیر راهپیمایی گسترده و پرشور مردم تهران قرار گرفت، با  اشاره به اینکه روز قدس در تاریخ انقلاب اسلامی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: روز قدس روز تقابل همه مسلمانان در برابر متجاوزین عالم است و پیام قدس این است که فلسطین برای همیشه زنده بوده و قدس از آن مسلمانان است.

 

رئیس جمهور با  بیان اینکه دشمنان اسلام در دو سال گذشته توطئه های جدیدی علیه قدس طراحی کرده اند که البته به نتیجه نرسیده است ، خاطرنشان کرد: دشمنان قدس را  پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کردند که جز یکی دو کشور کوچک هیچ کشوری در جهان از آن حمایت نکرد. آنان همچنین جولان را از آن رژیم صهیونیستی  معرفی کردند که هیچ کشور و نهاد بین المللی  از آن حمایت نکرد.

 

 دکتر روحانی تاکید کرد: بی تردید موضوع معامله قرن نیز به ورشکستگی قرن تبدیل خواهد شد و قطعا به نتیجه نخواهد رسید.

 

 رئیس جمهور اظهارداشت: ملت ایران 40 سال است که به خیابانها آمده و علیه  استکبار و صهیونیست ها شعار می دهند و ملت فلسطین نیز 71 سال است که در برابر استکبار و صهیونیست ها مقاومت می کنند.

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

 

حضور ظریف در راهپیمایی روز قدس/ توصیه وزیر امور خارجه به سران شرکت‌کننده در نشست سازمان همکاری اسلامی در مکه

محمد جواد ظریف صبح روز جمعه در حاشیه حضور در راهپیمایی روز قدس در ارتباط با حضور باشکوه مردم در این راهپیمایی، گفت: پیام حضور باشکوه مردم این است که قدس فروشی نیست. قدس متعلق به آمریکا نیست که بخواهد به رژیم صهیونیستی ببخشد و صهیونیست‌ها نیز نمی‌توانند ادعایی در مورد قدس داشته باشند. قدس متعلق به مسلمانان و مردم فلسطین است و هیچ کس حق ندارد قبله اول مسلمانان را به آمریکا و صهیونیست‌ها واگذار کند و یا هر اقدام دیگری که انجام دهد که باعث ایجاد خدشه در آرمان فلسطین شود.

 

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان ادامه داد: باعث تاسف است که تعدادی انگشت‌شمار از حکام عربی برای حفظ خودشان و پیشبرد اهداف‌شان این توهم را دارند که اگر در کنار نتانیاهو قرار بگیرند، می‌توانند به اهداف و آمال خود دست پیدا کنند. نتانیاهو با گنبد آهنین خود نتوانسته حتی اسرائیل را مورد حمایت قرار دهد حال چه‌طور می‌تواند از این کشورها حمایت کند.

 

ظریف با اشاره به برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در مکه مکرمه، گفت: شرکت‌کنندگان در این اجلاس به جای تکرار یاوه‌هایی که دیشب در مورد ایران در این اجلاس گفته شد و باعث خشنودی اسرائیل شد آن کاری را انجام دهند که سازمان همکاری اسلامی به خاطر آن ایجاد شده و آن حمایت از قدس و ملت فلسطین است.

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

 

حضور معاون اول رئیس جمهور در راهپیمایی روز قدس/ جهانگیری: معامله قرن شکست می‌خورد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور لحظاتی پیش از محدوده  پل کالج به صف راهپیمایان روز قدس پیوست.

 

اسحاق جهانگیری در حاشیه راهپیمایی روز قدس با اشاره به اینکه امام بزرگوار ما راهبرد بسیار مهمی برای مردم فلسطین ترسیم کردند اظهار کرد: آن راهبرد این است که مردم برای حمایت از فلسطین در صحنه باشند. این راهبرد با این پیش فرض است که اگر در مواقعی دولت‌های مرتجع وابسته به غرب از آرمان‌های فلسطین حمایت نکردند باز هم مردم در صحنه باشند و از مردم فلسطین حمایت کنند.

 

وی ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا اکنون معامله قرن را اعلام کرده با این انگیزه که تمامی حقوق فلسطینیان نادیده گرفته شود اما با حضور مردم در راهپیمایی روز قدس می‌توان پیش بینی کرد که این معامله به شکست کشیده شده و برای سران عرب حتماً روسیاهی تاریخی خواهد ماند.

 

جهانگیری با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس بیان کرد: مردم ایران همیشه وقت شناس بوده‌اند و حساسیت‌ها را درک می‌کنند اکنون کشور در شرایط حساسی قرار دارد و دشمن از سویی چنگ و دندان نشان می‌دهد و از سویی دیگر از مذاکره حرف می‌زند. حضور امسال مردم در راهپیمایی روز قدس گره گشایی جدی از کشور ما و فلسطین خواهد شد.

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

 

حضور رئیس مجلس در راهپیمایی روز قدس/ لاریجانی:‌ حضور آمریکا در منطقه برای سرکوب مسلمانان باعث تقویت جریان مقاومت شد

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی از محدوده میدان فردوسی به جمع راهپیمایان روز قدس پیوست.

 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی در روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال‌های اخیر، همیشه حضور مردم در روز راهپیمایی روز جهانی قدس یک پشتیبان جدی برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین بوده است و از این جهت این امری است که یاد فلسطین خواهد بود.

 

وی در پاسخ به این سوال که چه شده است که در این 40 سال ما شاهدیم که اسرائیل سال به سال ضعیف‌تر و جبهه مقاومت تقویت شده است،‌افزود: روشن است؛ چرا که جریان‌هایی که با طرح‌های صلح و امثال این‌ها دنبال می‌شوند به نتیجه نرسید و هر چه آنها روی این مسائل اصرار بیشتری می‌کردند نتیجه کمتری می‌گرفتند یا جریان مقاومت به این دلیل و هم حضور آمریکایی‌ها در منطقه برای سرکوب مسلمانان باعث می‌شد که جریان مقاومت قوی‌تر شود.

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

 

رئیس قوه قضائیه: آزادی قدس دغدغه و مسئله اصلی جهان اسلام است

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مسئله آزادی قدس دغدغه و مسئله اصلی جهان اسلام است.

 

وی با بیان اینکه باید همه دغدغه مندان دین و شریعت و آزادی انسان به موضوع رهایی قدس شریف بیندیشند، تصریح کرد: موضوع قدس نمادی مهم در ارتباط با ایستادگی در برابر مستکبران و ظالمان است و این ایستادگی در کنار مظلومان عالم از جمله آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

 

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: هر چه حضور مردم در اجتماعاتی چون روز قدس افزایش می‌یابد به همان نسبت بر مسئولیت ما مسئولان نیز افزوده می‌شود.

 

رئیسی تصریح کرد: تهدیدات منطقه‌ای چون القاعده و داعش که با نقشه بسیار پیچیده دولت آمریکا، فتنه گری اسرائیل و انگلیس و پول سعودی رخ داد را نیز به فرموده رهبر انقلاب با توان و خواستن جوانان مقاوم از بین بردیم.

 

وی بیان کرد: برای رونق تولید باید امنیت اقتصادی به وجود آوریم و امنیت اقتصادی نیز با مبارزه جدی با فساد محقق می‌شود چرا که هیچ کارآفرینی در شرایط فساد حاضر به آغاز کار نمی‌شود.

 

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: دشمن در سه عرصه اقتصادی، رسانه‌ای و سیاسی علیه کشور ما جنگ به راه انداخته است و در جنگ روانی بر دل‌ها، افکار و باورهای مردم کار می‌کنند و می‌خواهند در فضای روانی جامعه تغییر ایجاد کنند.

 

رئیسی با بیان اینکه باور ما در قوه قضائیه بر این است که کار در کشور با همکاری و همیاری همه دستگاه‌های کشور به پیش می‌رود، یادآور شد: باید خود را در رفع موانع توانمند دانسته و در حقیقت شعار ما می‌توانیم را باور داشته باشیم.

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

 

حضور محمود احمدی نژاد در راهپيمايي روز قدس

محمود احمدی نژاد نیز در راهپیمایی روز قدس سال 98 مشاهده شد.

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

 

وزیر فرهنگ: ایران ۴۰ سال است که همبستگی خود را با آرمان فلسطین مطرح می‌کند

سید عباس صالحی در حاشیه راهپیمایی روز قدس با اشاره به اینکه روز قدس در ایران یکی از نمادهای اساسی انسجام اجتماعی است، اظهار کرد: جامعه ایران با وجود همه تحریم‌ها و تهدیدها به صورت منسجم در مقابل تهدیدها ایستاده و از آرمان قدس دفاع می‌کند.

 

وی ادامه داد: راهپیمایی روز قدس پاسخی به توطئه‌های آمریکا و غرب و توطئه‌های عبری عربی در منطقه علیه کشورمان است. همچنین روز قدس پاسخ مناسبی است برای تهدیدهای آمریکا و ترامپ علیه کشور ما.

 

صالحی با اشاره به اینکه ایران ۴۰ سال است که همبستگی خود را با آرمان فلسطین در روز قدس مطرح می‌کند خاطرنشان کرد: با توجه به مسائلی که از سال گذشته رخ داده است مثل انتقال سفارت آمریکا به قدس، راهپیمایی روز قدس اهمیت ویژه‌ای دارد.

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

 

مطهری: با مقاومت مردم فلسطین، معامله قرن به نتیجه مطلوب نمی‌رسد

علی مطهری در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: معامله قرن به دنبال فراموشی آرمان فلسطین است و می خواهد این مساله را تمام شده تلقی کند و ایران را در منطقه به جای اسرائیل قرار دهد و اعراب را در مقابل ایران قرار دهد اما این هدف محقق نخواهد شد.

 

وی افزود: با مقاومت مردم فلسطین و گروه جهاد اسلامی و حزب الله لبنان و کمک های ایران و با آگاهی که مردم منطقه دارند آنها به نتیجه مطلوب خود نخواهند رسید.

 

سردار فدوی: ان شاءالله در قدس نماز می‌خوانیم

سردار فدوی با حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران گفت: مردم فلسطین حرف حق را می زنند و علیه حق بر باطل تظاهرات می‌کنند و مشخص است که این ملت هر روز اوج می گیرد.


وی افزود: آینده فلسطین، آینده ای بسیار روشن است،  ان شاءالله ظلم صهیونیست ها و آمریکایی ها از بین می رود و مردم فلسطین به عنوان کشوری که قدمت چندین هزار ساله دارند در سرزمین و جایگاه خودشان قرار می‌گیرند و ان شاءالله همه ما در قدس نماز می‌خوانیم.

 

سرلشکر صفوی: معامله قرن مرده متولد شد

سردار  سرلشکر پاسدار سید یحی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در جمع خبرنگاران و راهپیمایان روز جهانی قدس استان خوزستان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران حاضر در مراسم ، در خصوص حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری از آزادی قدس شریف گفت: حمایت ملت بزرگ ایران  و رهبری عظیم الشان  انقلاب اسلامی  حضرت امام خامنه ای از آزادی قدس شریف یک حمایت تاکتیکی و مقطعی  برای به چالش کشاندن سیاست‌های امریکا  و رژیم صهیونیستی و دنباله های آنها در منطقه  نیست ،بلکه برخواسته از اعتقادات قرآنی  و تداوم آرمانهای متعالی بنیانگذار انقلاب اسلامی  حضرت امام خمینی  رضوان الله تعالی علیه است و ملت بزگ ایران و نیروهای مسلح آن و طرفداران انقلاب اسلامی در سراسر جهان حمایت از آزادی فلسطین را بعنوان یک راهبرد اساسی تا محو این رژیم ستمگر کودک کش ادامه خواهند داد.

 

سرلشکر صفوی با اشاره به  شرایط ویژه  روز قدس امسال نسبت به سالهای گذشته افزود: روز قدس امسال  به لحاظ رویکرد های دوساله دولت امریکا  و ترامپ  در انتقال  سفارتش به  بیت المقدس و شناسایی آن بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و یا پروژه اخیرش تحت عنوان معامله قرن و تلاش عربستان سعودی ، امارات متحده عربی و بحرین برای مشروعیت بخشیدن به رژیم جنایتکار و غاصب فلسطین و عادی سازی روابط خارجی برخی از دیگر  کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی  از شرایط ویژه و خاصی  برخوردار است.

 

سرلشکر صفوی با  بیان ریشه بحران ها و منازعات منطقه ای گفت: تمامی بحران ها و منازعات ، کشمکش ها و جنگ‌ها و خصوصا اختلافات کشورهای عربی با یکدیگر یا با ایران و ایجاد شکاف  در بین ملت ها و دولت های اسلامی در منطقه برای استحکام بخشی بر سلطه جهانی  امریکا  و تضمین بقاء و امنیت رژیم صهیونیستی  بوده است و به همین دلیل آزادی قدس شریف  و سرزمین فلسطین غصب شده و مردم مظلوم آن از همان ابتدای تشکیل این غده سرطانی  و شجره خبیثه و ملعونه ،محور برخورد شجاعانه  و هوشمندانه و موثر حضرت امام و مقام معظم رهبری  انقلاب اسلامی و ملت بزگ ایران بوده و هست.

 

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به روند صعودی تولید قدرت در غزه و کرانه باختری گفت: به لحاظ عملی و میدانی و کارکردی شاهد تولید قدرت درون ساز سیاسی و اجتماعی و نظامی در مناطق غزه و کرانه باختری طی سال‌های گذشته  هستیم و این روند مسیر صعودی پیدا کرده است و در مقابل قدرت رژیم صهیونیستی و امریکا در منطقه غرب آسیا روبه افول و شاهد فرسودگی این خانه عنکبوتی  و عقب نشینی آنها از شعار نیل تا فرات هستیم  و فراتر از آن شاهد افزایش نگرانی امریکا از بقاء و موجودیت این رژیم جعلی می باشیم و با اعلام این جمله راهبردی مقام معظم رهبری که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال اینده را  را نخواهد دید شمارش معکوس عمر این رژیم اغاز شده است.

 

مشاور عالی مقام معظم رهبری در اظهارات خود پیرامون طرح معامله قرن توسط امریکا گفت: معامله قرن ترامپ  یک توطئه موذیانه  و فریبکارانه برای نجات صهیونیست‌ها با هزینه برخی کشورهای عربی  منطقه است، درحالیکه پروژه معامله قرن در یک ارزیابی اولیه مولودی مرده متولد شده است.

 

 صفوی با اشاره به دلایل شتاب به  میدان آمدن امریکا در طراحی و ارائه موضوع  معامله قرن گفت: طرح پروژه معامله قرن یک دلیل اشکار دارد که متاثر از ارزیابی و برآورد واقع بینانه از روندهای منطقه ای در سوریه و عراق و یمن و ضعف های داخلی رژیم صهیونیستی از جمله شکست در ملت سازی و هویت بخشی  ملی بین شکاف‌های نژادی و فرهنگی و اقتصادی یهودیان جمع شده از مناطق مختلف جهان  می باشد و آن دلیل حکایت از  محدودیت زمانی برای پایان عمر این رژیم اشغالگر و ظالم و توطئه گر است.

 

سردار جعفری: معامله قرن به شکست می‌انجامد

سردار جعفری در حاشیه راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: همه اقدامات آمریکا در ۴۰ سال گذشته با شکست مواجه شده است، ولی آنها درس نمی‌گیرند.

 

وی ادامه داد: دشمنان ما از احمق‌ها هستند و این معامله قرن هم به یاری خدا و به برکت روز قدس با شکست مواجه می‌شود. در روز قدس همه مسلمانان جهان پشتیبان ملت مظلوم فلسطین هستند.

 

ناطق نوری: بر اساس مکتب‌مان هیچ گاه حمله کننده نخواهیم بود

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری با حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران در خصوص توانمندی‌های نظامی ایران اظهار کرد: به فضل خدا بعد از تجربه هشت سال دفاع مقدس که باید به روح امام (ره) و همه شهدا درود بفرستیم و علو درجات آنها را از خدا بخواهیم، با این تجربه و پیشرفتی که به خصوص در بخش نظامی ایران داشته که عمدتاً هم برای دفاع و بازدارندگی است، ما بر اساس مکتب‌مان هیچ گاه حمله کننده نخواهیم بود اما برای بازدارندگی باید خودمان را مجهز کنیم.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:  باید بر اساس آیه و اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه عمل کنیم که با فرماندهی فرمانده کل قوا و رهبری عظیم الشأن‌مان الحمدلله نیروهای ما در این باب پیشرفت‌های بسیار چشمگیری داشتند و توان ما از نظر نظامی در منطقه توان بی نظیری است و قطعاً در منطقه و خارج از منطقه هم ما این توان مقابله و دفاع از خودمان را به بهترین شکل داریم.

 

ناطق نوری همچنین در پاسخ به ایسنا در خصوص برگزاری کنفرانس  بحرین همزمان با مراسم روز قدس که در راستای اجرای معامله قرن انجام می‌شود، گفت: این اجلاس هم مانند اجلاس‌های دیگر که به راه انداختند و هزینه‌های زیادی کردند و به نتیجه‌ای هم نرسیدند و شکست خوردند خواهد بود از  علائم هم معلوم است، شرکت نکردن بسیاری از کشورهای منطقه که اینها امید داشتند در این کنفرانس شرکت کنند  دلیل بر آن است که مانند بقیه طرح‌هایشان شکست خورده است.

 

 

 سردار غیب‌پرور: معامله قرن از الان شکست خورده است

سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه راهپیمایی روز قدس در مورد اقدام رذیلانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان آنان در منطقه به عنوان معامله قرن، گفت:‌ این بحثی که پیش آمده یک بحث از پیش شکست‌خورده است.

 

وی با اشاره به این‌که دو دلیل برای از پیش شکست خوردن طرح معامله قرن وجود دارد، خاطرنشان کرد: دلیل اول این است که مردم منطقه فرهنگ مقاومت را باور کردند و مردم قدس و فلسطین دریافتند که راه پیروزی آنها سازش و گفت‌وگو نیست.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دلیل دوم این است که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نشان داده شده تصمیمات سران مرتجع منطقه تاثیرگذاز نیست، فلذا به همین دلیل معامله قرن از الآن شکست خورده است.

 

معاون رئیس جمهور: معامله‌ قرن قطعا نتیجه ای در بر ندارد

حسینعلی امیری در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس با بیان این مطلب افزود: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس  نشانه تبعیت مردم از فرمایشات رهبری است.

 

امیری در پاسخ به ایسنا درباره تلاش آمریکا و اسرائیل و هم پیمانانش برای تحقق معامله قرن گفت: مشخص است این طرح راه به جایی نمی‌برد، چون مقبول و مشروع نیست و معامله‌ای باطل است و هیچ آثار حقوقی بر آن مترتب نیست.

 

وی افزود: معامله قرن ورشکسته است. حضور همه مردم ایران و جهان در این راهپیمایی شکست معامله قرن را نوید می دهد و قطعا نتیجه ای در بر ندارد.

 

وزیر کشور: مردم همراه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باشند

عبدالرضا رحمانی فضلی  در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با ایسنا، با محکوم کردن اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی بار دیگر مظلومیت مردم فلسطین را یادآور شد و گفت: پیام من به مسیئولین توجه هر چه بیشتر به کار، تلاش، اسقامت و مقاومت و همچنین پیام من به مردم نیز همراهی با انقلاب، رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در این راهپیمایی اظهار کرد: در این مسیری که امروز در این راهپیمایی طی کرده ام شاهد حضور پرشور مردم بودم.

 

سخنگوی سپاه: ملت فلسطین گزینه مقاومت را برگزیده است

سردار رمضان شریف در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در شیراز، گفت: امروز هفتاد سال از اشغال سرزمین فلسطین می گذرد و طی این ساله‌ا همواره مردم مظلوم آن کشور، تحت ظلم و ستم بوده‌اند.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تقسیم هفت دهه اشغال فلسطین به دو بخش قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران، گفت: منکر مبارزات مردم فلسطین قبل از انقلاب اسلامی نیستیم اما همه پیروزی‌های رژیم صهیونیستی به قبل از انقلاب اسلامی و همه پیروزی‌های مردم فلسطین و مقاومت به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی باز می‌گردد.

 

وی با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مدعی بود پنجمین قدرت نظامی جهان است، نامگذاری روز جهانی قدس از سوی حضرت امام(ره)، را عاملی مهم در تغییر صحنه مقاومت مردم فلسطین در مقابل اشغالگران قدس دانست و تاکید کرد که پیروزی و موفقیت های مردم فلسطین و جبهه مقاومت الهام گرفته از جمهوری اسلامی ایران است .

 

شریف با بیان اینکه مهمترین نشانه تاثیر انقلاب اسلامی بر موفقیت انتفاضه و مقاومت مردم فلسطین، پیروزی در جنگ ۳۳ روزه بود، تصریح کرد: شکست صهیونیست‌ها در جنگ ۳۳ روزه، ادعای کشورهای حامی مقاومت و نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه قاضی صهیونیست‌ها گزارشی در این خصوص ارائه کرد.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه تغییر نگاه و استراتژی، از مبارزان لبنانی به مبارزان فلسطینی انتقال پیدا کرد، گفت: از آن پس سریال شکست‌های پی در پی رژیم صهیویستی ادامه دارد؛ این شکست‌ها یکی از دستاوردهای بزرگ راهپیمایی روز قدس است.

 

شریف با اشاره به برگزاری راهپیمایی بازگشت مردم فلسطین طی ۶۰ جمعه و شبه افکنان این حرکت، گفت: امروز اراده مردم فلسطین با دوران قبل از انقلاب اسلامی تفاوت دارد، امروز شاهد مقاومت از سوی نسل چهارم مردم فلسطین در مقابل اشغالگران صهیونیستی هستیم.

 

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با یادآوری اینکه ملت فلسطین گزینه مقاومت و ایستادگی را به جای گزینه مذاکره انتخاب کرده است، نتیجه حرکت کنونی و این انتخاب را پیروزی دانست.

 

او در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه داعش با هدف ایجاد اختلاف بین مسلمانان ایجاد شد، گفت: امروز که داعش جمع شده است، صهیونیست‌ها با مشکلاتی مواجه شده‌اند و راهکاری برای ارائه نداشته و ارتش صهیونیستی اراده و روحیه‌ای برای مبارزه ندارد.

 

شریف، با بیان اینکه دولت سوریه امروز با مستحکم شدن خود آماده رویارویی با صهیونیست‌ها خواهد بود، پیروزی در مقابل استکبار در منطقه خاور میانه را حاصل همین راهپیمایی‌ها و متاثر از روحیه مقاومتی دانست که انقلاب اسلامی ایران منشاء آن است.

 

او با تاکید براینکه رژیم صهیونیستی دشمن درجه یک ایران اسلامی و مسلمانان جهان محسوب می‌شود، گفت: در یک اقدام جدید قرار است جماعتی در بحرین برای فلسطین و ملت فلسطین تصمیم گیری کنند، آمریکایی ها هم برنامه دارند و می خواهند طرح معامله قرن را ارائه دهند، این طرح به قیمت نادیده گرفتن شهدا و مقاومت مردم فلسطین است.

 

شریف با تصریح اینکه طرح معامله قرن، به حتم با شکست مواجه خواهد شد، ملت فلسطین را امروز، ملتی متحد و یکپارچه در مقابل زیاده خواهی و ظلم صهیونیست ها و آمریکا توصیف کرد و گفت: ملت ایران هم با مقاومت هشت ساله و تداوم راه شهدای و امام شهدا در چهار دهه گذشته، امروز به کشوری امن، آبرومند و تاثیرگذار در جهان بدل شده است.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد که اگرچه رژیم صهیونیستی و حامیان آن، تلاش خود را معطوف به ظلم بر مردم فلسطین کرده‌اند اما خداوند به کسانیکه در جبهه حق جنگ می کنند، خیر و برکت و پیروزی عطا خواهد کرد.

 

محسنی اژه‌ای: آمریکا شیطان بزرگ است و ما با شیطان مذاکره نمی‌کنیم

غلام حسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در حاشیه مراسم روز قدس امسال در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور میلیونی مردم در این مراسم گفت: مردم انقلابی ایران موقعیت شناس و زمان شناس هستند و همواره در مراحل مهم در صحنه حضور داشتند.

 

وی ادامه داد: امروز که مجدداً نظام سلطه با ترفند جدیدی به نام معامله قرن می خواهد رژیم صهیونیستی را از این مخمصه نجات دهد و در حاشیه امنیت قرار دهد ملت ایران با حضور در راهپیمایی روز قدس اعلام کردند که نقشه خائنانه آنها را می‌دانند و از آرمان‌های فلسطین حمایت می‌کنند.

 

 

 معاون اول قوه قضاییه درباره اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درباره مذاکره بین ایران و آمریکا گفت: آمریکا شیطان بزرگ است و ما با شیطان مذاکره نمی‌کنیم.

 

واعظی: روز جهانی قدس به نماد مقاومت در برابر ظلم و اشغالگری در جهان بدل شده است

متن یادداشت اینستاگرامی محمود واعظی به شرح زیر است:

امروز توفیق داشتم تا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در معیت رئیس جمهوری محترم جناب آقای دکتر روحانی و هم پا و هم دوش خیل عظیم مردم عزیز تهران در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنم. حضور گسترده و چشمگیر مردم روزه دار و شریف ایران در مراسم روز جهانی قدس که به نماد مقاومت در برابر ظلم و اشغالگری در جهان بدل شده است، حقیقتاً مثال زدنی و با شکوه است. این مردم آگاه، معتقد و آرمان خواه را باید قدر نهاد و باور داشت که هیچ افتخار و عبادتی بالاتر از خدمتگزاری به این مردم و ملت شریف نیست.

 

وزیر دفاع: معامله قرن با شکست مواجه خواهد شد

 امیرسرتیپ امیر حاتمی طی سخنانی در  راهپیمایی روز قدس زنجان، اظهار کرد: روز قدس از تدابیر حکیمانه رهبر کبیر انقلاب است که آثار و برکات فراوانی برای مسلمانان فلسطین و همه بشریت داشته است.

 

وی با طرح این سئوال که چرا این همه ظلم و  کودک‌کشی در دنیای غرب دیده نمی‌شود، یادآور شد: پاسخ این سئوال در تاریخ این اتفاق است؛ صهیونیست‌ها پیش از جنگ جهانی دوم در مناطق مختلف بودند و کشورهای اروپایی را به شدت آزار می‌دادند، کسانی که امروز از این رژیم حمایت می‌کنند صهیونیست‌ها را از کشور خود اخراج کردند. جنبش نازیسم برای مقابله با آن‌ها تشکیل شد. اروپایی‌ها از دست آنها ذله شده بودند.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: از طرف دیگر اروپایی‌ها از بیرون راندن صهیونیست‌ها از اروپا و تشکیل این رژیم در منطقه فعلی هدف دیگری داشتند، به‌ویژه انگلیسی‌ها از وحدت کشورهای اسلامی هراس داشتند و در این فکر بودند که برای جلوگیری از اتحاد کشورهای مسلمان باید تفرقه دائمی در این منطقه ایجاد کنیم؛ بنابراین با سران صهیونیست‌ها توافق کردند که از آن‌ها حمایت کنند و در مقابل از صهیونیست‌ها خواستند برای تسلط به مسلمانان و جلوگیری از اتحاد آن‌ها تلاش کنند.

 

وی به تشکیل گروه داعش برای ایجاد اغتشاش در منطقه اشاره کرد و گفت: از یک داعشی پرسیدند که چرا اگر شما مسلمان هستید، در مقابل صهیونیست نیستادید و از آنها پول می‌گیرید؟ پاسخ دادند که این موضوع در راهبردهای ما نیست و دشمن، مسلمانان هستند که با ما مخالفند.

 

وی تصریح کرد: از مهمترین اهداف آن‌ها این بود که با تسخیر سرزمین‌های سوریه و عراق، خنجر صهیونیست‌ها را در پهلوی ایران و جبهه مقاومت نگه دارند. به لطف الهی و تدبیر حکیمانه رهبر انقلاب و کشورهای محور مقاومت، نیروهای مسلح و دولت عراق، جمهوری اسلامی و روسیه، توطئه‌های آن‌ها زودتر از آنچه فکر می‌کردند، خنثی شد.

 

امیر حاتمی افزود: هدف دیگر این بود که رقبای دیگر در منطقه از جمله روسیه و چین و... را با توطئه‌های خود، کنترل کنند. موضوع معامله قرن گام بعدی با همان اهداف است  که برای تشکیل رژیم صهیونیستی پیش‌بینی شده بود.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه با هوشمندی که در جوامع مسلمان ایجاد شده، طرح معامله قرن با شکست مواجه خوهد شد، تصریح کرد: بی‌دلیل نیست که همزمان با موضوع معامه قرن، سخت‌گیری، تحریم و مشکل برای مردم ایران درست می‌کنند، چراکه طرحان این تفکر می‌دانند که محور مقاومت و هوشیاری ایران است که می‌تواند معامله قرن را با شکست مواجه کند.

 

وی یادآور شد: مردم و کشور ما کشوری قدرتمند و مملو از ظرفیت‌های مختلف، کشوری صاحب اراده و صاحب استقلال است و زمانی که شرایط ایجاب کند همه ظرفیت‌ها را برای دفاع از تمامیت ارضی به کار می‌گیریم.

 

وی به تصمیمات قانونی و منطبق با تعهدات برای تضمین حقوق ملت در موضوع مذاکرات اشاره کرد و افزود: مذاکره در حوزه دفاعی و نظامی ایران بی‌معنی است. ما امروز به لطف الهی، توانمندی دفاعی متکی به درون داریم و نیروهای مسلح را در همه عرصه‌ها پشتیبانی می‌کنیم.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: رئیس جمهور آمریکا وقتی می‌گوید ما دنبال جنگ نیستیم؛ می‌داند که ما هم دنبال جنگ نیستیم. ما هیچگاه به دنبال جنگ افروزی نبودیم اما هرکجا که مورد تهاجم قرار گرفتیم با قدرت مقابله کردیم. عده‌ای رئیس جمهور آمریکا را فریب داده و در این مسیر قرار دادند، منافقان با سران کاخ سفید در ارتباط بوده و سخت گیری‌ها را بر مردم ایران اعمال می‌کنند.

 

وی در ادامه گفت: اتفاقاتی که در منطقه افتاد برخی سعی کردند این اتفاقات را منتسب به ایران بدانند اما برخی تحلیل منطقی داشتند و گفتند این اتفاقات از جانب رژیم صهیونیستی و آمریکا است؛ چرا که آمریکا یکی از صادرکنندگان نفت است و از تحولات منطقه سود می‌برد.

 

امیر حاتمی ادامه داد: گران شدن نفت به سود آمریکا است. رقیب اصلی آمریکا چین و بعد اروپا هستند، اگر کشور بزرگی مثل ایران را در فروش نفت محدود کنند ، تبعات بزرگی دارد. حق ملت ایران که ایجاد مسیر صادرات نفت است باید به حالت عادی خود برگردد. هرچه که حیات ملت را تحت تاثیر قرار دهد از آن نمی‌گذریم.

 

وی با اشاره به اینکه حضور رژیم صهیونیستی برای حامیانش منافع بلند مدت دارد، بیان کرد: صهیونیست‌ها ۳ راهبرد را در منطقه در پیش گرفتند. یهودیت برای این است که فلسطینی‌ها مرعوب شوند و برای این کار امپراتوری‌های رسانه‌ای را در اختیار گرفتند و از طریق رسانه‌های مزدور کارهای خود را به حق جلوه دادند.‌ لابی‌های صهیونیست تلاش می‌کنند به مرور زمان موضوع اشغال را حل و صدای فلسطین را خاموش کنند.

 

وی تصریح کرد: اقدام راهبری امام(ره) فلسطین را به مسئله جهان اسلام تبدیل کرد. مستکبران توطئه‌های زیادی را انجام دادند و همه ما شاهد بودیم یکی از اهداف این بود که رژیم صهیونیستی در قلب منطقه مسلمانان غالب شود و داعش را به وجود آوردند.

 

قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس

متن قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"سُبْحانَ الَّذِی أَسْری بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بارَکْنا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ

مِنْ آیاتِنا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ (سوره اسراء آیه 1)

 

  حمد و سپاس ذات اقدس احدیت جَلَّ و علا را که توفیق عنایت فرمود تا بار دیگر در یوم الله قدس با حضور حماسی و پر شور در صحنه و همگام با امت بصیر، عامل به وظیفه و دشمن شناس کشورهای اسلامی و آزادی خواهان جهان، حمایت همه جانبه از ملت مظلوم فلسطین، آزادی قدس شریف از چنگال خونین اشغالگران صهیونیستی، نابودی رژیم کودک کش و بیزاری از جبهه سلطه و استکبار و حامیان آن را رساتر از همیشه فریاد زنیم.

 

اینک ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن شکن «روز جهانی قدس» که روز نبی مکرم اسلام، مظهر «وحدت اسلامی» در حمایت از آرمان فلسطین، پشتوانه امنیت کشور و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است؛ با بانگ رسای توحیدی «الله اکبر» و «خامنه‌ای رهبر» اعلام می‌نماییم:

1-  با گذشت چهل سال از ابتکار معجزه گونه امام راحل عظیم الشأن، همچنان آزادی قدس شریف با رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونیست و تلاش برای محو غده سرطانی اسرائیل را آرمان بلند جهان اسلام دانسته، حمایت همه جانبه خود از جبهه مقاومت

 

و مقابله جدی با نقشه های شوم رئیس جمهور احمق و هیأت حاکمه آمریکا علیه کشورهای اسلامی را اعلام و توطئه رذیلانه موسوم به «معامله قرن» ، سرسپردگی سران مرتجع برخی از کشورهای عربی در تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم جعلی و غاصب قبله اول مسلمین و نشست به ظاهر اقتصادی صهیونیستی – آمریکایی در منامه بحرین را شدیداً محکوم می نماییم.

 

2-  با اعلام حمایت و پشتیبانی از راهپیمایی های جمعه‌های بازگشت فلسطینیان، مراتب نفرت و انزجار قلبی خود از سکوت خفت بار مجامع جهانی مدعی دروغین حقوق بشر در برابر نسل کشی و جنایات ضد بشری رژیم جعلی صهیونیستی در غزه و کرانه باختری و اقدام مذبوحانه آنان برای نابودی هویت و تاریخ فلسطین با یهودی سازی سرزمین های اشغالی را ابراز می نماییم.

 

3-  تنها راه حل مسأله فلسطین را تداوم انتفاضه و مقاومت در برابر جبهه کفر جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا، نفی مطلق هر نوع سازش و تسلیم تا محو غده سرطانی اسرائیل، بازگشت آوارگانِ فلسطینی از اقصی نقاط دنیا و برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تضمین آینده این کشور با تحقق راهبرد «همه فلسطین برای همه مردم فلسطین» و «فلسطین از بحر تا نهر» اعلام و بر آن تأکید می نماییم.

 

4- کماکان آمریکای جنایت پیشه را «طاغوت اعظم» و نظام فرعونی حاکم بر این کشور را «دشمن شماره یک بشریت» دانسته، عهد شکنی و اقدامات سخیف کاخ سفید در خروج از برجام، تشدید تحریم‌های ظالمانه و قرار دادن نهاد انقلابی و مایه مباهات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی را شدیداً محکوم، دل نبستن به وعده های دروغین کشورهای اروپایی، تسلیم نشدن در برابر سیاست های خصمانه بیگانگان، تقویت توانمندی های نیروهای سلحشور نظامی و انتظامی، خاصه پیشرفت های عزت آفرین حوزه دفاعی غیر قابل مذاکره موشکی و ارتقای فعالیت های هسته ای را به عنوان مطالبه جدی خود از قوای سه گانه بخصوص دولت محترم اعلام می نماییم.  

 

5- با تاکید بر ضرورت غیر قابل انکار ملاحظه حساسیت خاص و استثنایی مقطع کنونی از تاریخ انقلاب اسلامی، حفظ «وحدت و وفاق ملی» حول محور «ولایت مطلقه فقیه» اتخاذ تدابیر واقع بینانه و اقدامات عملی به دور از اظهارات احساسی و شعارگونه تمامی دست اندرکاران در تحقق «رونق تولید» به عنوان شعار محوری سال، جامه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی درون زا و تلاش مُجِّدانه برای حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم صبور همیشه حاضر در صحنه از طریق مبارزه قاطع با فساد و پدیده شوم گرانی و تورم بی سابقه سال های اخیر با نصب العین قرار دادن رهنمودهای گهربار مقتدای عظیم الشأن امت اسلامی و پیگیری تحقق نقشه راه ترسیم شده در بیانیه حکیمانه «گام دوم انقلاب» را خواهانیم.

 

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 

***

 

تصاویری از راهپیمایی روز جهانی قدس ( 10 خرداد 98)

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

اخبار,اخبار سیاسی,راهپیمایی روز قدس سال 98

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------