آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,محمدرضا خاتمی

در آخرین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی درباره انتخابات ۸۸ چه گذشت؟

محمدرضا خاتمی در پایان جلسه دادگاهش درباره مباحث مطرح شده در آن گفت: در اظهارات صریح مسئولان انتخابات تا ۳۰ خرداد ماه ۸۸ این است که ما ۵۸…


اظهارات احمد خاتمی درباره احتمال حمله نظامی به ایراناخبار,اخبار سیاسی,احمد خاتمی

سیداحمد خاتمی گفت: مذاکره‌ای که کشورهای غربی و امریکایی بیان می‌کنند مصداق بارز تسلیم است مسائلی که امریکا به دنبال مذاکره درخصوص آن است بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب ناموس نظام است.

سید احمد خاتمی شامگاه دوشنبه در مراسم بزرگداشت ارتحال امام راحل در شبستان امام خمینی (رآه) آستان مطهر حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز اظهار داشت: طی ۵۰ سال گذشته امام راحل دارای بالاترین محبوبیت درمیان افراد جامعه بوده اند و محبتی که به امام در دل افراد جامعه نهادینه شده فارغ از محبت‌های سیاسی وحزبی است.

 

اهم صحبت‌های وی به شرح زیر است:

*شعار انقلابی «مرگ بر امریکا» برگرفته از تفکرات امام راحل است.

 

*این روزها درعرصه های بین المللی شاهد این هستیم که مقامات امریکایی به دنبال مذاکره با ایران هستند و برخی در داخل نیز به دنبال این هستند که ایران با امریکا مذاکره کند.

 

*هر چند استکبار ستیزی و نرمش قهرمانانه راهی است که انبیا به مردم یاد داده انداما فراموش نکنیم که مصداق طاغوت در جامعه امروزی رئیس جمهورامریکا است.

 

*مذاکره‌ای که کشورهای غربی و امریکایی بیان می‌کنند مصداق بارز تسلیم است مسائلی که امریکا به دنبال مذاکره درخصوص آن است بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب ناموس نظام است، امریکا به دنبال تضعیف ایران از طریق کاهش فعالیت‌های هسته‌ای است.

 

*توانمندی‌های ایران در حوزه های مختلف هسته‌ای و موشکی خاری در چشم و استخوانی در گلوی امریکا و کشورهای استکباری است.

 

*موضوع حمله نظامی موضوعی است که مقامات امریکای طی هفته‌های اخیر صراحتاً بر عدم حمله نظامی تاکید کرده اند اما نیروهای مسلح و نظامی کشوردر آمادگی کامل به سر می‌برند.

 

*فریاد رهبری در نفی مذاکره با کشورهای اروپایی و امریکایی همان فریادی است که امام راحل در نفی استکبار سر دادند و باید گفت که تا زمانی که ترامپ خوی استکباری دارد آرزوی مذاکره را به گور خواهد برد.

 

پویایی انقلاب در گرو پایبندی به آرمان‌های امام راحل است

حسین مظفر حسین مظفر عصر امروز دوشنبه در مراسم سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مسئولین و جمعی از مردم کرمانشاه در مسجد جامع برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی (ره) برای ما پیامبر زمانه بود؛ ایشان نوحی برای نجات کشتی شکستگان، ابراهیمی برای مبارزه با نمرودیان، موسایی در مقابل فرعونیان بود که با دم مسیحایی اش سرتاسر ایران را روح جدیدی بخشید.

 

اهم گفته‌های وی را در ادامه بخوانید:

*کسی فکر نمی‌کرد این انقلاب به پیروزی برسد توانست با دست خالی غرب را به ستوه آورد و عرب‌ها را مات و مبهوت کند و عالم را به انقلاب اسلامی مشهود سازد و یک معجزه را رقم بزند.

 

*این انقلاب بدون نام خمینی (ره) در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست و آنجا بود که دشمنان فهمیدند امام هرگز نمرده است.

 

*هرکس از ارزشهای انقلاب روی برگرداند به عذاب الهی گرفتار خواهد شد و می‌بینید که هر کس پشت پا به ارزشهای انقلاب و امام (ره) و شهیدان زد به چه فلاکتی رسیده است.

 

**مذاکره تاکتیک جدید استکبار برای تحقق فشار است

 

حجت الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه عصر امروز ۱۳ خردادماه در آئین ویژه سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان با بیان اینکه امام راحل بر ما حق حیات دارد که به ما حیاتی داد از جنس حیاتی که پیامبر صلیالله علیه و آله داد، اظهار کرد: این نص قرآن کریم است که یکی از کارکردهای دین حیات بخشی است و انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل تولد جدید اسلام ناب بود.

 

مهم‌ترین بخش‌های سخنرانی وی به شرح زیر است:

*انقلاب اسلامی حیات طیبه آورد و مهم این است این حیات طیبه را حفظ کنیم و تداوم ببخشیم و نگذاریم بار دیگر راهزنان و دشمنان این حیات را از ما بگیرند و باید مراقب این حیات بود.

 

*این مردم ۴۰ سال است که همه فتنه گران و معاویه صفتان استکباری را دیده‌اند اما با بصیرت و روحیه جهادی در همه صحنه‌ها زنده مانده‌اند.

 

*امروز انقلاب اسلامی و امت ما زنده است و استکبار مرگ تدریجی خود را با انقلاب اسلامی قطعی دانسته و اعتراف می‌کند. زیرا این قانون الهی است که جبهه حق بر جبهه باطل پیروز شود.

 

*اگر در برجام به تمام دستورات مقام معظم رهبری عمل کرده بودیم، اکنون وضعمان بهتر از این بود و اگر به ۹ شرطی که رهبری اعلام کردند و ۶ شرطی که در دیدار رمضانی سال قبل درباره اروپایی‌ها بیان کردند، اعلام می‌کردیم، امروز طرف اروپایی یک سال ما را معطل خودشان نمی‌کردند.

 

*مسؤولان یادشان هست در حادثه منا عربستان چطور با ما رفتار می‌کرد؟ اما یک نهیب رهبری همه را لرزاند و متشکریم در تبعیت از رهبری خوب اعلام موضع کردید.

 

*امروز مذاکره تاکتیک جدید استکبار برای تحقق فشار است. آنها به دنبال توافق منطقی نیستند بلکه هدف آنها تحلیل اراده و بردگی شماست. انرژی هسته‌ای هدف آنها نیست. حضور در منطقه و حقوق بشر بهانه است. مشکل آنها دین شماست و می‌خواهند آن را بگیرند.

 

ایرنا

مهر

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------