آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,حسن روحانی

روحانی: زمینه تسهیل بیشتر زیارت اربعین را در سال آینده فراهم می‌کنیم

رئیس جمهور، از مردم و مسئولان به خاطر برگزاری مراسم میلیونی اربعین توام با امنیت و با خدمت رسانی مطلوب از حیث تامین غذا، بهداشت و حمل و نقل…


مصوبه کمیسیون شوراهای مجلس درباره عزل شهرداراناخبار,اخبار سیاسی,کمیسیون شوراهای مجلس

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

احمدعلیرضا بیگی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در این جلسه بررسی شد.

 

وی ادامه داد: تعدادی از نمایندگان مخالف این بررسی بوده و معتقد بودند که باید این موارد به لایحه جامع دولت در بحث انتخابات بازگشت داده شود، اما این لایحه بحث‌های مجزایی درباره انتخابات مجلس ندیده و تمام انتخابات خبرگان، ریاست جمهوری و مجلس را تجمیع کرده است.

 

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد:در ابتدای جلسه رای گیری درباره اینکه این طرح با لایحه دولت ادغام شود یا خیر؟ انجام گرفت، که مقرر شد ایرادات شورای نگهبان بررسی شود که این اتفاق نیز رخ داد.

 

عضو  کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه در بخش دوم جلسه امروز استفساریه‌ای درباره وظایف و تصمیات شوراهای شهر بررسی شد، اظهار داشت: در این استفساریه درباره عزل شهرداران از سوی شوراهای شهر سوال شده بود که بر اساس  مصوبه کمیسیون از این پس شوراها نسبت به عزل یا نصب شهردار و دیگر مصوبات خود تصمیم‌گیری خواهند کرد و دیگر نیازی به ارسال مصوبات شوراها به کمیسیون تطبیق که در فرمانداری‌ها وجود دارد، ندارند، البته این مصوبه باید برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس ارسال شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------