محمد رضوی یزدی: نمی‌توانیم مردم را به‌زور به بهشت ببریم/ اسلام، دین زور و چماق و تحکم نیستاخبار,اخبار سیاسی,محمد رضوی یزدی

سیدمحمد رضوی یزدی، کارشناس دینی و نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه «رضاشاه نتوانست به‌زور چادر از سر زنان ایران بردارد» گفت: جمهوری اسلامی هم نمی‌تواند به‌زور چادر بر سر زنان کند.»

رضوی یزدی در گفتگو با اعتمادآنلاین اظهار کرد: «آنچه با هنجارهای جامعه در تضاد جدی قرار دارد ولنگاری و بی‌حیایی برخی زنان در جامعه است. امروز اثر منفی یک زن با روسری اما با آرایش غلیظ و لباس نامناسب بسیار بیشتر است از خانمی است که با لباس منظم و پوشیده ولی بدون روسری ظاهر می‌شود.»

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه قرآن مجید از یک سو می‌فرماید قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِ‌هِمْ و قُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِ‌هِنَّ؛ گفت: «قرآن وظیفه را در حفظ نگاه می‌داند و از سوی دیگر با تبرج الجاهلیه مبارزه و مخالفت می‌کند. حکومت اسلامی باید با زنان ولنگار که تبرج الجاهلیه دارند برخورد کند والا اصرار بر روسری بدون آرایش و جلوه‌گری شکننده است.»

 

این عضو مجمع روحانیون مبارز یادآور شد: «در رژیم گذشته که حجاب آزاد بود بی‌حجابان ده درصد جامعه را تشکیل می‌دادند اما در حال حاضر با این همه تبلیغ به دلیل اجبار نسبت به زنان بدحجابی خیلی بیشتر شده است. من قبل از انقلاب خانواده‌هایی می‌شناختم که چادر نداشتند ولی برای نماز با پوشش کامل چادر بر سجاده به نماز می‌ایستادند ولی امروز چه بسیار زنانی که به‌اجبار چادر سر می‌کنند ولی نماز نمی‌خوانند.»

 

رضوی یزدی تأکید کرد: «ما نمی‌توانیم مردم را به‌زور به بهشت ببریم. همانطور که خواندن نماز بازور و اجبار نمی‌شود استفاده از چادر هم  با زور و اجبار ممکن نیست. حکومت باید با تعداد معدودی که قصدشان گسترش فساد در جامعه است برخورد کند.»

 

او با تأکید بر اینکه «فقهای شیعه فتوا به وجوب حجاب داده‌اند ولی حکمی در مورد برخورد با کسانی که آن را رعایت نمی‌کنند صادر نکردند» خاطرنشان کرد: «در جمهوری اسلامی رعایت حجاب جز نظامات حکومتی است که زنان موظف به رعایت آن هستند؛ حتی زنان اقلیت‌های مذهبی که فتوا به وجوب حجاب آنها داده نشده است. بدیهی است نابسامانی‌های اقتصادی موجب بروز طغیان‌هایی می‌شود که گاهی به صورت مخالفت با حجاب بروز می‌کند. در هر حال اسلام دین زور و چماق و تحکم نیست.»

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------