درخواست روحانی اصولگرا برای محاکمه احمدی‌نژاد/ استقبال از گفت‌وگوی ملیاخبار,اخبار سیاسی,غلامرضا مصباحی مقدم

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در خصوص گفت‌وگوی ملی با اشاره به تاکیدات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بر ضرورت اتحاد و وحدت ملی بیش از پیش گفت: ما هم از این وحدت ملی و گفت‌وگو برای نزدیک شدن مواضع و دیدگاه‌ها استقبال می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در خصوص گفت‌وگوی ملی با اشاره به تاکیدات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بر ضرورت اتحاد و وحدت ملی بیش از پیش گفت: ما هم از این وحدت ملی و گفت و گو برای نزدیک شدن مواضع و دیدگاه ها استقبال می کنیم.

 

او گفت: در مورد اتحاد و وحدت ملت، امام (ره) بسیار تاکید داشتند که ملت ایران باید یکپارچه باشد و ایشان همواره وحدت ملی را دنبال می کردند. رهبر معظم انقلاب هم همواره بر این مهم تاکید دارند. 

 

وی ادامه داد: در مورد وحدت و همگرایی گروه های سیاسی هم رهبر معظم انقلاب علاوه بر این مکرر اظهار نظر کردند؛ به نظرم در حدود سال های ۸۰، ۸۳ و ۸۴ بود که ایشان یک بار از جامعه روحانیت مبارز، یک بار از جامعه مدرسین و یک بار هم از مجمع روحانیون مبارز دعوت کردند که این مجموعه های روحانی با هم نشست برگزار تا تلاششان بر این باشد که گفت و گو و مواضعشان را به هم نزدیک کنند.

 

مصباحی مقدم گفت: مطمئنا امروز هم رهبر معظم انقلاب خواهان وحدت ملی و خواهان این هستند که گروه های سیاسی با هم گفت و گو داشته باشند که هر چه انسجام ملی ما بالاتر رود پشتوانه مهم تری برای انقلاب ما در مقابل نقشه های شوم استکباری خواهد بود.

 

وی با اشاره به این که ما هم از این وحدت ملی و گفت و گوی برای نزدیک شدن مواضع و دیدگاه ها به هم استقبال می کنیم، تصریح کرد: بنای ما بر این است که هم تلاش کنیم تا اقوام مختلف ایرانی به یکدیگر نزدیک شوند که این نزدیکی موجب پیروزی انقلاب اسلامی و مقاومت ملت ایران شد و هم پیروان مذاهب مختلف در ایران روی وحدت ملی تکیه کنند و هم احزاب، گروه ها و جمعیت های سیاسی با رعایت خط قرمزهای نظام و مصالح و منافع ملی به گفت و گو با هم بپردازند و از این حرکت استقبال می کنیم.

 

وی همچنین در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه به دنبال اظهارات پیشین مطرح شده در خصوص محاکمه محمود احمدی نژاد رییس دولت نهم و دهم و با توجه به اقدام های اخیر وی اعم از نامه به رهبری، چه اقدام های دیگری صورت دادید؟ اظهار داشت: بعد از این که بنده به عنوان سخنگوی جامعه روحانیت مبارز موضع آن را در مورد ضرورت محاکمه آقای احمدی نژاد با توجه به تخلفاتی که داشته مطرح کردم، دیگر اقدام خاصی از ناحیه جامعه روحانیت نداشتیم.

 

وی افزود: طبعا در انتظاریم که دستگاه قضایی وظیفه خودش را در این راستا انجام دهد و هر چه که دادگاه به نتیجه رسید نسبت به آن خاضع خواهیم بود.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------