آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,مدیر مسئول کیهان

مدیر مسئول کیهان: ترامپ؛ هدف اصلی انتقام سپاه بعد از ترور سردار سلیمانی است

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: آقای ترامپ به عنوان قاتل سردار شهیدمان حاج قاسم سلیمانی، باید مطمئن باشد که تا پایان عمر کثیف و ننگینش یکی…


علم الهدی: دولت نباید حاشیه ساز باشد/ از مذاکره چه سودی برده‌ایم؟اخبار,اخبار سیاسی,علم الهدی
امام جمعه مشهد گفت: دولت نباید حاشیه ساز باشد ولی متاسفانه در برنامه‌های هیئت دولت شاهد نقض رهنمودهای رهبری بودیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، آیت الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، در خصوص مصادیق تقوا یکی از مصادیق ان را دینمداری دانست و گفت: این جمله به این معناست که دین را در تمام ابعاد زندگی قرار دادن است.

 

او با اشاره به‌اینکه انسان‌ها بر دو قسم هستند، ادامه داد: دسته‌ای همیشه در عالم بچگی می‌مانند و تنها در دوره‌های مختلف زندگی نیازهایشان تفاوت می‌کنند، این افراد تنها به‌فکر خوراک و پوشاک هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امام علی (ع) می‌فرمایند «این افراد هیچگاه از لذت و خوشگذرانی سیر نمی‌شوند و در هر وقتی که در مسیر لذایذ قرار گیرند بالاتر از ان را می‌خواهند و چنانچه دست نیابند رنج می‌برند و در مقام شهوت رانی افسار گسیخته‌اند».

 

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: زندگی برای این افراد پس از مدتی عبث می‌شود.

 

او با توصیه به‌جوانان مبنی بر اینکه هر کس این‌گونه زندگی می‌کند از زندگی خسته می‌شود، تصریح کرد: مقابل چشم شما ممکن است غذایی لذیذ جلوه داشته باشد، اما چنانچه زندگی را این‌گونه گذراندید زندگی خسته کننده می‍ شود.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به‌گروه دوم گفت: گروه دیگر زندگی را فراتر از مادیات می‌بینند، این‌ها زندگی را بالاتر از این‌ها فرض می‌کنند، خود را با گوسفند برابر نمی‌دانند از خود می‌پرسند، چنانچه بخواهم اراده داشته باشم چه باید کنم؟ در هر اندیشه و فکری قرار بگیرید نمی‌توانید برای زندگی هدف قرار دهید و دین نداشته باشید، چنانچه در سایه دین قرار نگیرید زندگی انسانی با هدف و اراده شکل نمی‌گیرد.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به‌اینکه دین زندگی را هدفمند می‌کند، افزود: دین انسان را در کمال قرار می‌دهد، اراده انسان را سازنده می‌کند و می‌گوید چگونه باید زندگی کرد تا به‌هدف خداگونگی رسید؛ به‌طور کلی دین راه رسیدن به‌هدف در برابر ما قرار داده است.

 

او خطاب به‌جوانان ادامه داد: دین با احساسات نمی‌تواند اثرگذار باشد، جوانانی که در دین احساساتی هستید و باورمندی خود را در دین با اندیشه و فکر تقویت می‌کنید، تنها چیزی که دین را در زندگی پیاده می‌کند تقوا است.

 

امام جمعه مشهد مصداق تقوا را دین‌مداری دانست و گفت: چنانچه دین محور زندگی قرار گیرد زندگی شما، انسانی و با اراده و هدفمند می‌شود.

 

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه با گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، افزود: این عزیزان ۳۸ سال به‌عنوان دو الگوی قطعی در برابر بینش همه دولتمردان برای دولت مردی نظام قرار گرفته‌اند.

 

او به‌بیان برخی ویژگی‌های شهید رجایی پرداخت و تصریح کرد: شهید رجایی اعلام کرد من مقلد امام هستم با بیان این دوجمله قصد داشت دو مطلب را ثابت کند اول اینکه ایشان فردی متدین بود و به‌عنوان شیعه مقلد مجتهد زمان بود، خاصیت دومی که شهید رجایی در این ادعا اعلام کرد برای اینکه نشان دهد مدیریت سیاسی و فرهنگی این شخص چگونه است، تمام مدیریت خود را در سایه خواسته‌های رهبر نظام قرار داد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی این دو ویژگی را بر هر دولتمردی لازم دانست و گفت: متاسفانه در هفته دولت امسال با مشکلی رو به‌رو شدیم، قبل از هفته دولت هیئت دولت خدمت مقام معظم رهبری رسید و ایشان فرمودند دولت نباید حاشیه ساز باشد، ولی متاسفانه در برنامه‌های هیئت دولت شاهد نقض این رهنمود و فرمایش رهبری شدیم.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به‌حاشیه سازی دولت در این هفته، افزود: در روز دوشنبه مراسمی برپا کردند، زن‌ها آرایش کرده با سربرهنه و لباس‌های مخصوص نشستند آیا حاشیه سازی از این بدتر؟ منظره فوق العاده بدی بود، چنانچه بخواهیم از اسناد کشور مراسم جشن کشف حجاب رضاخان را پیدا کنیم شاید از آن جریان چیزی کم نیاورد، بلکه بدتر هم بود.

 

او با اشاره به‌نقض قانون حجاب در مراسم رسمی، تصریح کرد: یکی از علمای مشهد گریه می‌کرد که شاید می‌خواهند کشف حجاب اجباری کنند، روابط عمومی دولت بیانیه داد این‌ها را ما نیاوردیم و گروه‌ها با خود آوردند، در کدام روستا زن‌ها اینگونه‌اند؟ شما در برابر درب‌های ورودی چه می‌کنید؟ شما بنای جنگ با دین و مقابله با رهبری را دارید.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به‌حاشیه سازی‌های صورت گرفته در خصوص بیان برخی مطالب در این مراسم، گفت: هم مجلس حاشیه داشت، هم حرف‌هایی که زده شد حاشیه داشت، نظام جمهوری سر جایش است تمام دستگاه‌های مسؤول قصه را پیگیری کنند چه کسی این جنایت را انجام داد و نتیجه‌اش را به‌مردم اعلام کنند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این مطلب که در این مراسم مطرح شد برخی در گوششان پنبه است مدام می‌گویند نباید با دولت‌های بزرگ مذاکره کرد، افزود: می‌خواهم بگویم از مذاکره چه سودی برده‌ایم؟ مگر خود شما نگفتید کشوری که با آمریکا مذاکره کند دیوانه است، این جمله یعنی چنانچه منافع ملی اقتضا کرد دیوانه شویم؟

 

او تصریح کرد: ۱۵ دقیقه مذاکره تلفنی با اوباما داشتیید نتیجه آن چه شد؟ خیابان‌گردی با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها چه نتیجه‌ای جز برجام لعنتی داشت؟ هر دستاوردی که توهم می‌کنید به‌این هزینه‌ای که دادیم می‌ارزید (؟) رشد فناوری را توقف کردیم، آب سنگین اراک را بتن ریختید آیا به‌این هزینه می‌ارزید، این مذاکرات نتیجه‌اش چه شد؟ از اول که رهبری موافقت کردند برای رفع تحریم‌ها بود، نه اینکه تحریم‌ها چند برابر شود.

 

امام جمعه مشهد گفت: حاشیه‌سازی از این بدتر نمی‌شود، بیان این مطالب دولت ستیزی نیست، بیان واقعیت است، مردم شعور دارند فشار‌های معیشتی مردم را سخت کرده‌اند شما به دنبال حاشیه سازی هستید، این توسعه زیر ساخت روستایی است؟ این راهبرد شما است؟


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------