آخرین اخبار سیاسی

مبارزه با بی حجابی در ایران،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

واکنش دو حقوقدان به دستور رئیسی برای اجرای کامل مصوبه عفاف و حجاب/ بدحجابی مگر جرم است؟ طبق کدام قانون؟

یک حقوقدان در واکنش به دستور رئیس جمهور مبنی بر اجرای کامل مصوبه عفاف و حجاب سال ۸۴، اظهار می‌کند که شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 820…

«آصفری» نماینده مجلس: اینکه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان داده‌ایم اما به جای ۴ قلم ۵۰ قلم جنس گران شد قابل قبول نیستمحمدحسن آصفری،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: در حال حاضر با توجه به گرانی کالاها در جامعه مردم از تصمیمات جدید راضی نیستند؛ اینکه به آنان بگوییم ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به شما داده‌ایم اما به جای ۴ قلم ۵۰ قلم جنس گران شد که این قابل قبول نیست.

قیمت نان و دارو تغییری نمی‌کند؛ شاید همین یک خبر کافی است تا مردم با خیال راحت‌تری نفس بکشند اما در خبر بعدی به گوش می رسد تنها قیمت چهار کالای اساسی گران خواهد شد و در این خصوص وزیر کشور اعلام میکند، «هیچ کالای دیگری حق و اجازه گران شدن ندارد و البته مجوزی هم برای گران کردن ندارند». با این وجود بهتر است به باز سری بزنیم قیمت تمام اقلام در کنار ۴ قلم جنس دوبرابر شده است.

 

به گزارش جماران، محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در این خصوص گفت: کالاهای اساسی در دسترس است؛ اما گران است که متاسفانه گلایه‌مندی مردم را به دنبال دارد. دولت علاقه دارد به مردم یارانه بدهد؛ اما این یارانه نباید به صورت باشد که ۲۰۰ تومان از جیب مردم برداشته شود و ۲۰ تومان در جیب مردم گذاشته شود؛ باید  اقدامی صورت بگیرد که طبقات آسیب‌پذیر ما که مشکل معیشتی دارند اوضاع بهتری داشته باشند.

 

وی افزود: امروز مردم منتظرند تا ببینند اصلاحات جدید چه تاثیری در حوزه معیشتی آنان دارد. البته برای جواب خیلی زود است. اما در حال حاضر با توجه به گرانی کالاها در جامعه مردم از تصمیمات جدید راضی نیستند؛ اینکه به آنان بگوییم ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به شما داده‌ایم اما به جای ۴ قلم ۵۰ قلم جنس گران شد که این قابل قبول نیست.

 

یارانه باید به همه‌ی مردم داده شود

وی ادامه داد: در بحث دیگر ما معتقدیم یارانه باید به همه‌ی مردم داده شود و تنها به چند دهک تعلق نمی‌گیرد بلکه متعلق به همه ی مردم است. حال اگر دولت تصمیم دارد به اقشار آسیب‌پذیرتر بیشتر کمک کند می‌تواند خارج از یارانه‌ها کمک کند؛ اما اگر بخواهیم بخشی از مردم را حذف کنیم نه مجلس چنین اجازه‌ای را نمی دهد و نه به صلاح جامعه است. علاقه‌مند هستیم دولت به اصلاح این موضوع و پرداخت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ تومان به عموم مردم اقدام کند چرا که از این طریق حامل‌های انرژی را افزایش دادیم و مردم آن را پرداخت می‌کنند به طبع باید از یارانه‌ای که از این بخش به دست دولت میرسد به تمام مردم داده شود.

 

با برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی دولت انشاالله این برنامه موفق خواهد بود

آصفری در خصوص حذف ارز ترجیحی گفت: مطمئنا این اقدام رییس جمهور جلوی کسانی که از ارز ۴۲۰۰ تومانی به نفع جیب خود استفاده می کردند را می‌گیرد. اما در مقابل اگر این طرح به درستی پیش نرود و ما در جهت تامین کالاهای اساسی قدمی برنداریم امکان دارد جواب عکس دهد. من اعتقاد دارم با برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی دولت انشاالله این برنامه موفق خواهد بود.

 

امروز بحث استیضاح وزرا مطرح نیست

نماینده مردم اراک افزود: امروز بحث استیضاح وزرا مطرح نیست؛ چرا که مجلس منتظر است ببیند خروجی اصلاحات اقتصادی چگونه است.

 

برجام در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی ما گره خورده است 

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در باب تاثیر برجام در اقتصاد کشور، گفت: برجام در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی ما گره خورده است؛ امروز وقتی  نفت‌مان را می‌فروشیم و نمی‌توانیم ارز را وارد کشور کنیم بالطبع خیلی از پروژه‌های اقتصادی و عمرانی بر زمین می‌ماند. دولت و هیات وزیران باید طوری تصمیم بگیرند که خنثی کردن تاثیرات تحریم‌ها را در جامعه شاهد باشیم.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------