وزیر کشور: تاکید رهبری بر انجام کار فوق العاده در حوزه آسیب‌های اجتماعی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, وزیر کشور
وزیر کشور گفت: مقام معظم رهبری بر انجام کارهای فوق العاده در کاهش آسیب‌های اجتماعی و عقب افتادگی‌های موجود در این حوزه و تسریع این راهکار در همه دستگاه‌های مربوطه تأکید دارند. 

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای اجتماعی کشور که با موضوع «ارائه گزارش و بررسی آسیب‌های اجتماعی و ارایه گزارش به رهبر معظم انقلاب اسلامی» برگزار شده بود، اظهار کرد: درحال حاضر موضوع آسیب‌های اجتماعی اجزای مورد نظر خود را پیدا کرده است و اهداف آن مشخص است. راه‌ها شناسایی شده و دستگاه‌های مربوطه نیز در این خصوص کارهای مهمی را به سرانجام رسانده‌اند.

 

وی درباره گزارش کلی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد موضوع طلاق نیز گفت: در این خصوص گزارشی به رهبری ارائه داده شد و قرار شده است از این به بعد دستگاهها هر سه ماه یکبار گزارشی از عملکرد خود را در این مورد ارائه دهند.

 

 وزیر کشور همچنین در خصوص قانون تسهیل ازدواج که از سوی فراکسیون خانواده در این نشست مطرح شد نیز تصریح کرد: قانون تسهیل ازدواج ظرفیت خوبی است و این قانون تصویب شده است اما در عمل اتفاق مهمی نیفتاده است و گزارش مهمی از اجرای این قانون می بایست توسط دستگاه های ذیربط ارائه شود.

 

وی درباره موضوع ازدواج سفید هم گفت: در موضوع ازدواج سفید دستگاه‌های ذیربط گزارش‌هایی را کار کرده‌اند و مواردی را نیز بررسی کرده‌اند اما روی این موضوع تحقیقات ویژه‌ای می بایست انجام شود.

 

 وزیر کشور همچنین در مورد هم افزایی دستگاههای ذیربط در مورد آسیب های اجتماعی نیز گفت: هم افزایی دستگاهها در حال انجام است و تقسیمات کار در حوزه آسیب های اجتماعی نیز باید بین دستگاه‌ها به خوبی انجام شود و انتظار است که دستگاه‌های مسئول در حوزه‌های خود، هم افزایی و نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

 

رحمانی‌فضلی همچنین در موضوع حاشیه نشینی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده نیز عنوان کرد: در خصوص موضوع حاشیه نشینی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده روند مناسبی نداشتیم البته به جز مواردی که دستگاه‌ها خودشان  به صورت شخصی وارد عمل شده‌اند و کار کرده‌اند ، اما انتظار این است که  برنامه ریزی روشنی در خصوص محلات در حاشیه شهرها داشته باشیم و این محلات شناسایی شوند و باز آفرینی در آنها انجام شود.

 

 وی تأکید کرد که درباره بازآفرینی و موضوع حاشیه نشینی محوریت با وزارت مسکن و شهرسازی باشد و گزارشی در این خصوص ارائه شود و در نشست آینده نیز در حضور مقام معظم رهبری گزارشی در خصوص عملکردها در موضوع حاشیه نشینی ارائه خواهد شد.

 

وزیر کشور همچنین در مورد بازنگری در قوانین اجتماعی نیز گفت: بازنگری در همه قوانین اجتماعی در سازمان امور اجتماعی انجام شده است، اما نباید انباشت قوانین باشد؛ بلکه قوانین باید بررسی شود و هرجا ضعف وجود داشت اصلاح شود و قوانین مورد بررسی قرار بگیرد و چنانچه نیاز به قانون جدید بود نیز موضوع بررسی شود.

 

وی در مورد پیشنهاد کارگروه خانواده اظهارکرد: در پیشنهادی که توسط کارگروه خانواده مطرح شد این پیشنهاد شامل ۱۶ مورد بود که مصوب تلقی می‌شود و برنامه‌ریزی‌های لازم نیز برای اجرای دستگاه‌ها در این خصوص می بایست ارائه شود.

 

 

رحمانی‌فضلی در مورد مشاوره قبل از ازدواج نیز گفت: مشاوره قبل از ازدواج در عمل باید با جدیت پیگیری شود و دستگاه‌های متولی مسئول هستند با جدیت این امر را مورد پیگیری قرار دهند و نتایج مطلوبی از آن حاصل شود.

 

وزیر کشور درباره شبکه خیرین در بحث ازدواج نیز تصریح کرد: شبکه خیرین ازدواج و فعالیت آنها در استان‌ها باید مورد بررسی قرار گیرد و شبکه ملی خیرین در مبحث خانواده و ازدواج اگر داشته باشیم موضوع بسیار مهمی است که می‌تواند موثر واقع شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------