آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,مجمع تشخیص مصلحت نظام

عضو مجمع تشخیص: اگر سی‌اف‌تی و پالرمو تصویب نشود مثل زمان احمدی‌نژاد همه چیز بسته می‌شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر لوایح سی‌اف‌تی و پالرمو به تصویب نرسد کمکی بزرگی به ترامپ است. مشروح این گفتگو را بخوانید؛ آقای صدر!…


معاون اول قوه قضاییه: ساختار جدید «قوه قضاییه» به‌زودی ابلاغ می‌شود/ برخورد با متخلفان بدون اغماض و تبعیض اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , معاون اول قوه قضاییه
اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه گفت: اصلاح ساختار قوه قضاییه نهایی نشده و احتمالا برخی معاونت‌ها ادغام و هر زمانی که نهایی شد ابلاغ می‌شود.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و با تأکید بر اینکه مصمم هستیم در گام دوم انقلاب در تحقق عدالت و عدالت در توزیع امکانات گام برداریم، اظهار داشت: قوه قضاییه با کسانی که سوء استفاده و قانون را دور می‌زنند، انحصار در منافع شخصی ایجاد و یا انباشت ثروت از طریق نامشروع داشته باشند بدون اغماض و تبعیض برخورد خواهد کرد.

 

وی بیان داشت: از مردادماه سال 97 با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمن و افراد سودجویی که با بازی در زمین دشمن بر معیشت مردم فشار وارد می‌کردند از رهبری اجازه عبور از برخی قوانین دست و پاگیر را گرفتیم که تاکنون در این زمینه پرونده‌های بسیار تشکیل و با محاکمه به اعدام و حبس‌های طولانی مدت محکوم شدند.

 

معاون اول قوه قضاییه با اعلام اینکه مبارزه با فساد و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها بدون تبعیض و با قدرت ادامه دارد، عنوان کرد: اصلاح ساختار قوه قضاییه نهایی نشده و احتمالا برخی معاونت‌ها ادغام و هر زمانی که نهایی شد ابلاغ می‌شود.

 

محسنی‌اژه‌‌ای با اشاره به نشر برخی اکاذیب در فضای مجازی، مطرح کرد: امروز از طریق فضای مسموم مجازی برخی از مسائل مطرح و متأسفانه دروغ‌های بسیاری را بین مردم پمپاژ می‌کنند که گاهی برای مردم مشتبه می‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه باید مردم توجه داشته و اخبار را از طریق فضای مجازی دنبال نکنند، متذکر شد: مردم باید اخبار را طریق مراجع رسمی دنبال کنند تا حق و باطل قاطی نشود و خسارت مادی و معنوی به کسی وارد نشود.

 

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر برگزاری علنی برخی پرونده‌های بزرگ مانند برادر رئیس جمهور و طبری، اعلام کرد: هر مقداری که قانون اجازه بدهد دادگاه ها علنی برگزار خواهد شد.

 

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به وضعیت پرونده‌های قضایی خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: در این استان به طور نسبی وضعیت پرونده‌ها از لحاظ وقت رسیدگی و قدمت خوب اما باید بهتر شود.

 

وی گریزی به پرونده‌های مواد مخدر در استان خراسان‌جنوبی زد و بیان داشت: یکی از این مسائل موجود در ان استان پرونده‌های مواد مخدر است که عمدتا مربوط به نیروهای غیربومی است اما باید با همکاری تمام دستگاه‌ها آمار این پرونده‌ها در استان کاهش یابد.

 

معاون اول قوه قضاییه با تأکید بر اینکه در این استان پرونده‌های مربوط به جرائم خشن و مسائل امنیتی بسیار کم است که این مهم ناشی از تدین و احساس مسؤولیت مردم این خطه است، تبیین کرد: امیدواریم با حضور رئیس کل جدید دادگستری خراسان‌جنوبی که سالیان زیادی را در استان سیستان و بلوچستان سخت کار کرده شاهد توفیقاتی در استان باشیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------