آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,علی خضریان

ماجرای اشتباه عجیب نماینده اصولگرا در خواندن متن برجام به انگلیسی/ «آنی‌ور ؛ آنی‌تایم» فقط یک اشتباه لفظی نیست

برخی اشتباه‌ها اما اتفاقی نیست. این که نماینده‌ای دو کلمه ساده انگلیسی «anytime & anywhere» را « آنی تایم، آنی وِر» تلفظ می‌کند، نشان…


هشدار جدی سردار میریان: دشمن کلید حمله را بزند، در سرزمین خودش نابودش می‌کنیم/بردن فرزندان مسئولان به انگلیس یک تهدید نابودکننده است اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,سردار میریان
رئیس اداره زمینی عملیات کل سپاه گفت: امروز اگر دشمن کلید حمله را بزند اجازه نمی دهیم وارد خاک ما شود و در سرزمین خودش نابودش می کنیم.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران،سردار مرتضی میریان رئیس اداره زمینی عملیات کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با چالش های امنیتی جمهوری اسلامی، تحریم های آمریکا علیه ایران و ... توضیحاتی ارائه داد.

 

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛ 

*درخصوص تهدیدها ما نظامیان به طور کلی تهدیدها را جدی می گیریم. سیاسیون می توانند هر تصوری داشته باشند اما ما نظامیان باید حداکثر تهدید را در نظر بگیریم و برای حداکثر تهدید باید خودمان را آماده کنیم این آمادگی ها بخشی از آن برای ظریفت سازی و اسلحه سازی ،نیروی انسانی ،علم و فن آوری و بخشی از آن عملیاتی هایی است که باید ازقبل آن را پیش بینی کنیم که برای پیش بینی هامون و هم برای پیش دستی هامون و آمادگی هایی که باید مقابله کنیم. اما استراتژی مون در گام دوم انقلاب آفند در مقابل آفنداست یعنی دفاع درمقابل آفند نیست بلکه افند در مقابل آفند است .بحمدالله به یک درجه ای از آمادگی رسیده ایم و این در گام دوم انقلاب برای آن خودمان را آماده کردیم . اما ما هرگز شروع کننده جنگی نبوده ایم و نیستیم.

 

*ما بخشی از چالش هایمان مرزی هست که درگیر یک نوع جنگ نیابتی هستیم مزدورانی که قصد تجزیه طلبی دارند ازاول انقلاب هم بوده اند و با تحریک کشورهای استکباری به نوعی با درگیر هستند اما خیلی بی ارزش هستند و در مقابل قدرتی که در جمهوری اسلامی ایجاد شده است خیلی مهم نیستند. اما ان نقطه ای که مهم بود این است که ما در طول چهل سال انقلاب مان زمانی نبوده است که این تهدیدات را نداشته باشیم و به اشکال مختلف این تهدیدها شکل گرفته است و این تهدیدات برای جمهوری اسلامی مثل واکسن بوده است و ما را تقویت کرده است تصور ما براین است که دشمن شبانه روز اتاق های فکرش در حال تهدید کردن و توطئه کردن است .اما با این حال یقین داریم که خداوند با ما کمک خواهد کرد و در مقابل مکر آنها مکر الله وجود دارد و مکر خداوند این است که آنها داعش را در عراق دسیسه کنند و ما در انتهای آن قدرت حشد الشعبی را ببینیم قدرت کشور عراق را ببینم درسوریه مکر کردند و مکر الله شد قدرت مقاومت و همچنین در یمن مکر کردند و مکرالله شد قدرت حوثی ها و ما معتقدیم که خداوند به اشکال مختلف ما کمک می کند.

 

*گروه های میکروسکوپی تهدید جدی برای ما نیستند تهدید آنها مانند رودخانه ای به دریا وصل است اگر دریا خشک شود رودخانه هم خشک می شود پشتوانه اصلی آنها نظام استکباری است و آنها بازیچه و فریب خورده هستند استکبار جهانی دنبال ستم به دنیا است برای اداره خود. تهدید بزرگ ما تهدید اقتصادی است؛ اما ما می توانیم آن را تبدیل به فرصت کنیم چون ما اگر اقتصادمان را با کشورهای منطقه یکی کنیم همه چیز داریم .

 

*تهدید بعدی فرهنگی است؛ بزرگ ترین تهاجم آنها برای ما و کشورهای منطقه اسلام زدایی است که در دستور کار دشمن است. تهدید دیگر سیاسی است؛(نفوذ) بردن فرزندان مسئولان ما و منطقه به انگلستان و امثالهم و تربیت آنها برای آینده اداره سیاسی کشور؛ اینها تهدید های مبنایی هستند و می توانند کشور را نابود کنند و ما باید خود را برای همه تهدیدها آماده کنیم . در مقابل قدرت نظامی هم باید قدرت سازی کنیم تا بتوانیم در مقابل قدرت نظامی دشمن در زمین،هوا، دریا،سایبر، زیر دریا و زیرزمین هم بتوانیم مقابله کنیم.

 

* مبنای ما جنگ با هیچ کشوری نیست و شروع کننده هیچ جنگی نیستیم اما خودمان را برای سخت ترین شرایط آماده کردیم . استراتژی ما آفند در مقابل آفند است . کسانی که قصد تعرض به ما را دارند به قول سید حسن نصرالله "آنها در کاخ های شیشه ای هستند و کسی که در کاخ شیشه ای است سنگ بازی کردن به نفعش نیست " کسی که در کاخ شیشه ای هست سنگ بازی کردن برایش مقدور نیست و به نفع او نخواهد بود. علاوه بر این وضعیت منطقه به گونه ای است که اگر اتفاقی شروع شود همانند دومینو تاجایی پیش خواهد رفت که هیچ تحلیلگر سیاسی و نظامی نمی تواند انتهای آن را تعیین کند و یقینا همان طور که در این چهل سال به زیان استبکار بوده، این وضعیت نیز به ضرر آنها تمام خواهد شد.

 

*امروز قدرت تعیین کننده ای در روی زمین به دست آورده ایم که همپای قدرت هوایی و دریایی است. ما تمام سلاح هایی را که داشتیم مدرنیزه کرده ایم و اکنون چیزی کمتر از دشمنان مان نداریم بلکه از آنها جلوتریم و توانسته ایم کارهای بسیار خوبی در هوشمند سازی مهات ها انجام دهیم. ما در حال پی گیری هوشمندسازی خمپاره ها هستیم و در مسیر دستیابی به تحقق آن قرار داریم ما در بُرد سلاح هایمان استراتژی دست بلند را دنبال می کنیم امروز به دشمنی که کلید حمله را بزند اجازه نمی دهیم وارد خاک ما شود و در سرزمین خودش نابودش می کنیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------