آخرین اخبار سیاسی


سردار فدوی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

سردار فدوی: سرمنشاء علم کوانتوم هستیم اما امکان اعلام آن وجود ندارد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:ما منشاء امنیت هستیم و در نیت و عمل، خلاف مصالح ملت ها اقدام نکردیم و هر جایی که حضور…

آخرین حرف روحانی با مردم: برخی چیزها را نمی شد گفت!روحانی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
رئیس جمهور گفت: برخی چیزها را نمی شد به مردم گفت و می ترسیدم این دُر گران بها صدمه ببیند. خیلی از اشکالات را پاسخ ندادیم تا انسجام و وحدت ملی در کشور حفظ شود. 

به گزارش برنا، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی در آخرین جلسه هیات دولت اظهار کرد: برخی چیزها را نمی شد به مردم گفت و می ترسیدم این دُر گران بها صدمه ببیند. خیلی از اشکالات را پاسخ ندادیم تا انسجام و وحدت ملی در کشور حفظ شود.

 

وی افزود: چهار سال دوم  دولت متفاوت بود. ما به خودمان اطمینان داشتیم که حریف قدرتهای بزرگ هستیم. من تردید نداشتم که در مذاکره با جهان شکست نمی خوریم. انقدر دیپلمات های قوی و توانمند در خط مقدم این کار داریم و حقوقدان های توانمند داریم که در مقاطع حساس، به پیروزی رسیدیم.

 

روحانی ادامه داد: ما مذاکره نکردیم که فقط در سیاست پیروز شویم بلکه آثار آن را در اقتصاد هم دیدیم. آرزوی ما این بود که وقتی توانستیم تورم کشور را کاهش و تک رقمی کنیم این را نگه داریم. بعد از اینکه وارد جنگ اقتصادی شدیم تورم ما تغییر کرد و این واضح است. اگر فردی زمان جنگ و صلح را تشخیص ندهد باید غصه بخوریم و این جنگ را بر ما تحمیل کردند و ما آغازگر نبودیم. در شرایطی  نگذاشتند نفت صادر کنیم و روابط بانکی ما را مسدود کردند و صادرات ما را با مشکل مواجه کردند.

 

وی تصریح کرد: واردات 2500 قلم کالا را ممنوع کردیم ممنوعیت، یعنی گران شدن از جمله خودرو اما چاره  نداشتیم تا اجناسی که ضرورتی ندارد، واردات آن را ممنوع کنیم. ما جیره بندی نداشتیم و کشور اداره شد.

 

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ما برای کالای اساسی 4200 پرداخت کردیم. قیمت کالا فقط ارز نیست حمل و نقل و تورم آن جنس هم تاثیرگذار است. ما همه توان خود را به کار گرفتیم حتما کار ما نقص و عیب داشته است تلاش کردیم نقص ما کمتر باشد اما معصوم نیستیم. اگر عیبی داشتیم از مردم عذرخواهی می کنیم و طلب عفو می کنیم. توسعه کشور را در شرایط جنگ اقتصادی هیچ وقت رها نکردیم کشوری که وارد جنگ اقتصادی می شود توسعه را رها می کند. 

 

وی متذکر شد: 3/5 میلیارد برای یک پالایشگاه سرمایه گذاری کردیم. سال 92 حدود یک میلیون روستایی آب آشامیدنی سالم داشتند و الان به 10 میلیون رسیده یعنی 10 برابر شده است. آمار ساختن سدها هم مشخص است. در اینکه در بنزین خودکفا هستیم و صادر هم می کنیم در این هم تردید است؟ پنج شنبه ها را کسی نمی تواند انکار کند و این پنج شنبه ها در تاریخ ما ماندگار خواهد بود.فقط دیروز 1443 تخت بیمارستانی را افتتاح کردیم پارسال هم بیش از 1400 تخت افتتاح کردیم. الان 1266 تخت در تهران آماده افتتاح است.

 

رئیس جمهور گفت: آرزوی ریل سریع السیر داشتم و قرارداد بسته شد و طرح های زیر بنایی اجرا شد اما به تحریم ترامپ خوردیم. گفتیم همه کامیون ها را نوسازی می کنیم با کشورها قرارداد بستیم و ارز تخصیص دادیم هرچند 53 هزار کامیون نوسازی می شوند اما به تحریم خوردیم. آرزو داشتم ارتش و سپاه به مدرن ترین سلاح ها تجهیز شوند آنها گفتند، ابتدا تحریم سازمان ملل برداشته شود، تحریم سازمان ملل را برداشتیم اما به خاطر تحریم و عدم فروش نفت نتوانستیم خریداری کنیم والا قرارداد آن  بسته شد.نفت را از دریای عمان صادر می کنیم و این آرزوی تاریخی ایران بود.

 

وی افزود: ما سواحل مکران را می خواستیم آباد کنیم و در زمینه راه و بزرگراه اقداماتی انجام شد و صادرات نفت از جاسک انجام می گیرد. یکی از آرزوهای محقق شده، طرح تحول سلامت و دسترسی مردم به پهنای باند و فضای سایبری بود. آب را به شرق کشور رساندیم و آب به سیرجان، گل گهر، سرچشمه و اردکان رسید. 757 کیلومتر در یک روز راه آهن افتتاح کردیم کی در تاریخ این اقدام انجام گرفته است.

 

روحانی خاطرنشان کرد: می توانستیم تحریم را برداریم اما از یک جای دیگر دچار گرفتاری شدیم که الان جای صحبت آن نیست. از معاون اول و وزرا در حضور مردم تشکر می کنم. می دانم چه روزهایی بر اینها در فروردین 98 و سیل گذشت. می دانم چه روزهایی بر مدافعین سلامت گذشت. من می دانم امروز که صدها هزار نفر را واکسینه می کنیم چقدر سخت بود اما این کار در روزهای سخت انجام گرفت.

 

وی افزود: صنعت راه وزارت خارجه بهداشت و درمان و نیرو ارتباطات همه در کنار هم قرار گرفتند تا این پول تامین و اجرا شود. امسال خشکسالی به کرونا و تحریم  اضافه شد و اگر کسی می خواهد دولت را قضاوت کند به این موضوعات هم توجه کند. از لحاظ امنیت از وزارت دفاع و اطلاعات تشکر می کنم. در بخش کشاورزی کارهای عظیمی انجام شد.

 

رئیس جمهور گفت: محصولات کشاورزی از 97 میلیون تن به 125 میلیون تن رسیده است. مردم ما قدرشناس هستند اما در رنج و سختی بودند و روزهای سختی بر آنها گذشت. از ملت ایران به خاطر رنج های کشیده شده و پیروزی به دست آمده تشکر می کنم ما در تعامل سازنده و مذاکره پیروز شدیم ملت ما با مقاومت پیروز شدند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی