ربات‌های تحویل تنقلات به دانشجویان ساخته شدنداخبار,اخبار علمی

شرکت "پپسی‌کو"(PepsiCo) اقدام به ساخت و تحویل چندین ربات به دانشگاه "پاسیفیک" کرده است که در 50 نقطه از این دانشگاه، وظیفه ارائه تنقلات به دانشجویان را عهده‌دار هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، اگر رفتن به سمت یک ماشین ارائه کننده تنقلات و نوشیدنی برای شما اذیت کننده باشد، قطعا خوشحال خواهید شد که این دستگاه به سمت شما بیاید.

 

شرکت "پپسی‌کو"(PepsiCo) در حال انجام چنین کاری در محوطه دانشگاه "پاسیفیک"(Pacific) واقع در استاکتون کالیفرنیا، با ربات‌هایی به نام "اسنک‌باتس"(snackbots) است.

 

دانشجویان با استفاده از یک برنامه قابل نصب روی گوشی هوشمند می‌توانند تنقلات کمتر مضر را بین 9 صبح تا 5 بعد از ظهر سفارش دهند و آن را در یکی از 50 مکان مختلف در محوطه 175 هکتاری پردیس این دانشگاه تحویل بگیرند.

 

این ربات‌های خودران توسط یک استارتاپ موسوم به "Y-Combinator" ساخته شده‌اند و می‌توانند با یک بار شارژ کامل، حدود 20 مایل مسیر را طی کنند و مجهز به یک دوربین، چراغ‌های جلو و شش چرخ هستند که نیروی محرکه روی هر شش چرخ اعمال می‌شود تا قابلیت رد شدن از مسیرهای صعب‌العبور و خیس را داشته باشد.

 

هنگامی که این ربات به دانشجو می‌رسد، دانشجو می‌تواند به سادگی درب آن را باز کند، تنقلات خود را بردارد و درب را دوباره ببندد.

 

چنین ربات‌های کوچکی احتمالا رویکردی هستند که در آینده نزدیک می‌توانند تحویل‌های خودران را بر عهده بگیرند و رایج خواهند شد.

 

محوطه یک دانشگاه که یک محیط نسبتا آرام و بی‌خطر است، بهترین مکان برای آزمایش این ربات‌ها است و دانشگاه پاسیفیک به عنوان یک مکان آزمایشی برای آزمایش 3 تا 5 "اسنک‌باتس" انتخاب شد.

 

"پپسی‌کو" اعلام کرده است که اولین شرکت بزرگ غذا و نوشیدنی است که برای تحویل تنقلات خود از ربات‌های خودران استفاده می‌کند. با این حال، نمی‌توان این ادعا را به راحتی پذیرفت، چرا که ربات‌های مشابهی موسوم به "کیوی‌بات"(KiwiBot) از سال 2017 در حال انجام چنین کاری در محوطه دانشگاه یو سی برکلی(UC Berkeley) هستند.

 

اما متأسفانه این ربات‌ها به علت یک مشکل در باتری‌های خود، آتش گرفتند و این اتفاق باعث شد که دانشجویان از آن استقبال نکنند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------