ژاپنی‌ها برای حذف زباله‌های فضایی از لیزر استفاده می‌کننداخبار,اخبار علمی,حذف زباله‌های فضایی با لیزر توسط ژاپن
با ارسال تعداد بیشتری از ماهواره‌ها به فضا زباله‌های فضایی به معضل تازه این حوزه تبدیل شده است که ژاپنی‌ها روش تازه‌ای برای مواجهه با این معضل ابداع کردند.

به گزارش تسنیم، محققان ژاپنی به‌دنبال مجهزکردن ماهواره‌های خود به سیستم لیزری هستند تا به واسطه آن زباله‌های فضایی را از بین ببرند.

 

این سیستم قرار است برای اولین بار روی یک ماهواره فضایی مستقر شود تا در سال 2026 با ارسال به فضا و با استفاده از لیزر کم قدرت بخشی از زباله فضایی را ذوب کنند. با این کار و بعد از تولید گاز به واسطه ذوب شدن آن زباله امکان ایجاد نیرو برای تغییر مسیر زباله فضایی وجود دارد تا در نهایت به مدار زمین نزدیکتر شده و در نهایت بسوزد و وارد جو زمین شود.

 

تخمین زده می شود وزن این ماهواره حدود 300 کیلوگرم باشد. در نهایت این ماهواره در فاصله 900 کیلومتری زمین مستقر شده و بتواند بخشی از زباله‌های فضایی را نابود کند.

 

طبق تحقیقات صورت گرفته به جز قطعات کوچک جدا شده از ماهواره ها که چندان مشکلساز نیست حدود 34 هزار قطعه زباله بزرگتر از 4 اینچ در مدار زمین وجود دارد. برخورد این قطعات با ماهواره‌های فعال به دور زمین می‌تواند مشکلساز باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------