مراحل ثبت برند کدامند؟ثبت برند,مراحل ثبت برند,مراحل و چگونگی ثبت برند

مراحل ثبت برند

 

آیا به دنبال ثبت برند هستید؟ آیا با مراحل ثبت برند آشنایی کافی را دارید؟ ثبت برند یکی از اساسی ترین نکات جهت کسب سود بیشتر از تولید محصولات و خدمات به شمار می رود. به طوری که امروزه کم تر کسی پیدا می شود که صاحب شرکتی باشد و برای آن برند و علامت تجاری ثبت نکرده باشد.

 

شما نیز اگر قصد دارید که برندی مناسب را برای شرکت خود به ثبت برسانید؛ باید بدانید که این امر همچون بسیاری از امورات اداری، مراحل به خصوصی دارد که باید به درستی طی شوند. به همین جهت ما در ادامه این مقاله مراحل و چگونگی ثبت برند را به طور کامل شرح می دهیم.

 

طراحی برندی مطابق با قوانین ثبت برند

ابتدایی ترین مرحله جهت ثبت نام تجاری این است که برندی منحصر به فرد و مطابق با کیفیت محصولات و نام شرکت خود طراحی کنید. دقت داشته باشیدکه تنها برندهایی قابل ثبت هستند که بر اساس قوانین ثبتی طراحی شده باشند.

 

از جمله قوانین مهم طراحی برند جهت ثبت باید به موارد زیر اشاره شود:

• علامت تجاری مورد نظر شما نباید مشتریان را در خرید گمراه کند.

• برند مورد نظر جهت ثبت نباید برخلاف قوانین و عرف و اخلاق جامعه باشد.

• در برند خود نباید از علائم حکومتی همچون پرچم کشور استفاده کنید.

• برند شما نباید تکراری باشد.

• و بسیاری از موارد دیگر

 

تقاضای ثبت برند را انجام دهید

پس از اینکه برند خود را بر اساس قوانین طراحی کردید؛ باید جهت ثبت برند درخواست دهید. به طوری که باید به سامانه مالکیت معنوی مراجعه کرده و اظهارنامه ثبت برند را در آن تکمیل کنید. پس از این باید مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند را در سامانه بارگزاری کرده و هزینه های لازم را پرداخت کنید.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند

مدارک لازم جهت ثبت برند برای اشخاص حقیقی و حقوقی عبارت است از موارد زیر:

• کپی از شناسنامه

• کپی از کارت ملی

• کپی مجوز فعالیت که شامل هر گونه مجوز صادر شده از سوی نهادهای دولتی است.

• کپی کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند مورد نظر استفاده شده باشد.

• چند نمونه از برند مورد نظر با ابعاد 6×6.

• برای ثبت برند اشخاص حقوقی باید کپی روزنامه رسمی و آخرین تغییرات شرکت نیز ارائه شود.

 

پس از این باید منتظر تایید اظهارنامه و برند خود باشید. به طوری که در سامانه برگه ای را مشاهده می کنید که باید پرینت آن را جهت تایید اطلاعات به اداره ثبت اسناد ارائه دهید و فرمی مبنی بر تایید اطلاعات دریافت کنید.

 

در این زمان اطلاعات فرم را در سامانه وارد کرده و نام کاربری و رمز عبوری دریافت کنید که در مراحل بعد با استفاده از آن پیگیری های لازم را انجام دهید.

 

تشخیص بلامانع بودن ثبت برند شما و ادامه مراحل ثبت

در این مرحله اگر برند شما توسط ریاست و کارشناسان اداره مالکیت معنوی تایید شود؛ پیامکی به شما فرستاده خواهد شد. این پیامک مبنی بر این است که تقاضای شما جهت ثبت برند مورد نظر بلامانع تشخیص داده شده است.

 

در این زمان جهت تشکیل پرونده فیزیکی به اداره مالکیت معنوی مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که جهت مراجعه به اداره مربوطه باید تمامی مدارک اسکن شده در سامانه را به همراه داشته باشید.

 

ثبت برند,مراحل ثبت برند,مراحل و چگونگی ثبت برند

ثبت برند

 

انتشار آگهی در روزنامه های رسمی اول و دوم

پس از مراجعه شما به اداره مالکیت معنوی و تشکیل پرونده، تقاضای ثبت برند شما به روزنامه رسمی فرستاده می شود. در این زمان باید جهت پرداخت هزینه انتشار آگهی در روزنامه رسمی اول اقدام کنید. به طوری که پس از گذشت هفت روز از پرداخت هزینه، آگهی مورد نظر در روزنامه چاپ شده و نمونه ای از آن به آدرس شما فرستاده می شود.

 

پس از گذشت 30 روز امکان چاپ آگهی در روزنامه رسمی دوم فراهم خواهد شد. در رابطه با این آگهی نیز همچون روزنامه رسمی اول، پس از هفت روز از پرداخت هزینه آن، روزنامه چاپ شده و به آدرس شما ارسال خواهد شد.

 

مرحله آخر و دریافت سند برند

دقت کنید که باید تمامی هزینه ها به خصوص هزینه حق الثبت را پرداخت کنید که سند برند به شما ارائه شود. بنابراین در مرحله آخر با به همراه داشتن تمامی مدارک همچون نسخه ای از هر دو روزنامه رسمی اول و دوم، نسخه ای از اظهار نامه و 10 نمونه از علامت تجاری مورد نظر در ابعاد 6×6 به اداره مربوطه مراجعه کنید. در این زمان پس از ارائه رسید و تایید آن، سند برند خود را دریافت خواهید کرد.

 

در پایان

با توجه به اهمیت ثبت برند برای صاحبان شرکت ها و افزایش مشتریان و کسب سود بیشتر، در این مقاله تمامی مراحل ثبت برند به طور کامل برای شما شرح داده شد. اگر به دنبال ثبت برند ارزان هستید؛ بهتر است که به سایت های ثبت برند مراجعه کنید.

 

چنان که متخصصان سایت معتبری همچون ثبت فردا، برند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه به ثبت می رسانند. همچنین که ثبت برند آسان تنها با مراجعه به این سایت ها امکان پذیر خواهد بود. بنابراین همین حالا جهت بهره مندی از خدمات و اطلاعات در رابطه با ثبت برند، به ثبت فردا مراجعه کنید.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------