X

باورهای غلطی که درباره عسل طبیعی داریم و از آن بی خبریمعسل طبیعی,تشخیص عسل طبیعی

تشخیص عسل طبیعی

 

اگر مانند اکثریت مردم از عسل برای مصرف خوراکی و یا خواص دارویی آن استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم فیلم زیر را حتما مشاهده کنید. بسیاری از مردم باورهای غلطی درباره عسل طبیعی دارند و از آن بی‌خبرند. در فیلم زیر خانم امیدپور کارشناس صنایع غذایی با سابقه 13 سال کار در آزمایشگاه عسل اطلاعات جالبی به شما خواند گفت که احتمالا تا کنون نمی‌دانسته‌اید. همچنین با دیدن فیلم متوجه خواهید شد که چطور می‌توانید عسل واقعا اصل و طبیعی را تشخیص دهید.

 

 

متاسفانه این روزها عسل‌های مصنوعی در بازار زیاد شده است و بعضی‌ها ممکن است فریب عطر و طعم غیر واقعی و یا قیمت پایین این عسل‌ها را بخورند. همانطور که خانم امیدپور در فیلم توضیح دادند هیچ کدام از ویژگی‌های ظاهری عسل مثل رنگ، عطر، طعم، میزان شل یا سفتی و یا کشسانی عسل ارتباطی با تقلبی یا طبیعی بودن عسل ندارد. ممکن است عسلی تقلبی باشد و عطر و طعم خوبی داشته باشد و این به دلیل داشتن اسانس و رنگ‌های تقلبی است. پس از روی ظاهر عسل قضاوت نکنید.

 

همانطور که خانم امیدپور توضیح دادند تنها روشی که می‌توان با قطعیت عسل طبیعی را تشخیص داد آزمایش عسل در آزمایشگاه‌های معتبر عسل است. در این آزمایش فاکتورهای مختلفی مثل میزان ساکاروز و یا پرولین عسل مشخص می‌شود. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در این مورد بدانید به مقاله "عسل طبیعی" مراجعه کنید. در این مقاله توضیحات بیشتری در مورد نحوه تشخیص عسل طبیعی از روی برگه آزمایش نوشته شده است.

 

آیا با روش‌های خانگی می‌توان عسل طبیعی را تشخیص داد؟

خیر. با هیچ کدام از روش‌های خانگی نمی‌توان خوب یا بد بودن عسل‌ها را تشخیص داد. مردم از قدیم تا کنون از روش‌های مختلفی برای تشخیص عسل طبیعی استفاده می‌کنند، مانند حل کردن عسل در آب، جوشاندن عسل و  غیره. اما واقعیت این است که هیچ کدام معتبر نیستند. این موضوع را متخصصین این حوزه بر اساس تجربه و آزمایش می‌گویند. تست روش‌های مختلف خانگی روی عسل‌ها و سپس مقایسه نتایج آن با نتایج آزمایشگاه، نشان داده است که روش‌های خانگی به هیچ عنوان معتبر نیستند و در اکثر مواقع نتیجه غلطی می‌دهند. به عبارتی در استفاده از روش‌های خانگی ممکن است عسلی که تقلبی است سربلند بیرون آید و عسلی که واقعا اصل و طبیعی است مردود شود. بنابراین از این راه‌ها برای تشخیص خوب بودن عسل استفاده نکنید.

 

پس چطور می‌توان عسل طبیعی تهیه کرد؟

همانطور که متوجه شدید تنها راه مطمئن شدن از طبیعی بودن عسل آزمایش عسل است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال عسل طبیعی هستید یا باید به فروشنده عسل اطمینان 100 درصد داشته باشید و یا از فروشنده تقاضا کنید برگه آزمایش عسل را به شما نشان دهد.

 

** فیلمی که در بالا مشاهده کردید توسط تیم درکام تهیه شده است که در حوزه فروش عسل طبیعی فعالیت می‌کنند. اگر قصد خرید عسل طبیعی دارید می‌توانید عبارت "عسل طبیعی درکام" را در گوگل سرچ کنید و با مراجعه به سایت درکام عسل‌های طبیعی و اصل را با برگه معتبر آزمایشگاه خریداری کنید.

 

 چند دقیقه با دانستنی ها

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------