اتریبیوشن و ترکر چیست و چه کاربردی در بازاریابی موبایلی دارد؟بازاریابی موبایلی,ابزار اتریبیوشن

اتریبیوشن و ترکر

 

یکی از انواع دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی موبایلی است و یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی موبایلی، قابلیت شمارش و اندازه‌گیری دقیق داده‌ها برای پیگیری نحوه اجرای کمپین‌های تبلیغاتی است. یکی از این راه‌ها استفاده از ترکرها (Tracker) یا همان شمارنده‌هاست. به عنوان مثال ممکن است تبلیغ خود را به دست یک شبکه تبلیغاتی بسپارید و آن شبکه آماری از نصب به شما ارائه دهد. چگونه می‌توانید اطمینان یابید که آمار صحت دارد؟ سیستم‌های تحلیل آماری تبلیغات دیجیتال با دو کلیدواژه اصلی آنالیتیکس (Analytics) و اتریبیوشن (Attribution) خدمات خود را در این زمینه ارائه می‌دهند.  

 

بازاریابی موبایلی

 

بازاریابی موبایلی,ابزار اتریبیوشن

بازاریابی موبایلی

 

هر گونه تبلیغی که بر روی صفحه تلفن همراه خود مشاهده می‌کنید در دسته بازاریابی موبایلی قرار می‌گیرد. خواه یک پیامک باشد و یا یک پوش نوتیفیکیشن از اپلیکیشنی که بر روی موبایل خود نصب کرده‌اید. در حقیقت موبایل مارکتینگ هنر بازاریابی کسب‌وکارها برای ظاهر شدن روی تلفن‌های هوشمند است. با پیشرفت فناوری‌های مربوط به موبایل، بهره‌گیری بازاریابی نیز از این فناوری‌ها پیشرفته‌تر شده و هر روز بیش از پیش در جهت هدفمندتر شدن تبلیغات رشد می‌کند.

 

امروزه اکثریت جمعیت جهان از موبایل استفاده می‌کنند و مهم‌تر آن‌که تقریبا در تمامی ساعات شبانه‌روز تلفن‌های هوشمند را در کنار خود دارند و از آن فاصله نمی‌گیرند. طبیعتا در چنین شرایطی تبلیغات در موبایل آمار بازدیدکنندگان زیادی خواهد داشت. به همین دلیل است که بسیاری از بازاریابان، عصر حاضر را عصر موبایل مارکتینگ می‌نامند و در جهت استفاده بهینه از این فرصت تلاش می‌کنند. 

 

حالا که بر اهمیت بازاریابی موبایلی واقف شدید، باید به فکر استراتژی درست بازاریابی باشید تا هزینه‌ای که صرف آن می‌کنید، اثربخش و کارآمد باشد و هدر نرود. برای این منظور، استفاده از ابزار سنجش نتایج کمپین بازاریابی ضروری است. در ادامه با این ابزار آشنا خواهید شد. 

 

آشنایی با اتریبیوشن و ترکر

 

بازاریابی موبایلی,ابزار اتریبیوشن

سرویس اتریبوشن موبایلی ترکرها

 

ابزار اتریبیوشن در اندازه‌گیری و تحلیل میزان موفقیت کمپین‌های بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کند و در طول سفر مشتری در میان قیف بازاریابی تصویر دقیقی به شما ارائه می‌دهد تا به‌وسیله نتایج آن بتوانید کمپین خود را به بهترین شکل اداره کنید. به فرآیندی که اتریبیوشن درباره داده‌های مربوط به کلیک کاربران روی تبلیغ شما ارائه می‌دهد ترکینگ گفته می‌شود. ترکرها در حقیقت Third Partyهایی هستند که هم تبلیغ‌دهندگان و هم شبکه‌های تبلیغاتی آن‌ها را به عنوان یک ناظر بی‌طرف قبول دارند. ترکر به شما کمک می‌کند تا بفهمید لیدها (سرنخ‌ها) از کدام منابع، موجب نهایی شدن تبدیل (کانورژن) می‌شوند. 

 

اتریبیوشن موبایل علاوه بر تعداد کلیک‌ها، میزان نصب اپلیکیشن و تعداد کاربران جدید را در کمپین تبلیغاتی برای شما اندازه می‌گیرد. همچنین هدف نهایی شما از کمپین تبلیغاتی هر چیزی باشد، سرویس اتریبیشون اثربخشی و نتایج آن را اندازه‌گیری می‌کند. به عنوان مثال هدف شما از کمپین تبلیغات موبایلی ممکن است خرید درون اپلیکیشن، تکمیل یک فرم عضویت و یا انجام مرحله‌ای از یک بازی باشد.  

 

کاربرد ترکر و اتریبیوشن 

 

بازاریابی موبایلی,ابزار اتریبیوشن

ترکر و اتریبیوشن

 

همانطور که گفته شد ترکر اپلیکیشن موبایل با انجام دو سرویس مختلف آنالیتیکس و اتریبیوشن موبایلی، گزارش‌هایی در خصوص چگونگی تعامل کاربران با اپلیکیشن را به تبلیغ‌دهنده و شبکه تبلیغاتی ارائه می‌کند. این اطلاعات برای هر دو طرف اهمیت دارد و در بهینه‌سازی وضعیت کسب‌وکار به آن‌ها یاری می‌رساند.

 

حال در شرح و بسط سرویس اتریبیوشن می‌تواند اظهار کرد، این سرویس این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا عملکرد تمامی شبکه‌های تبلیغاتی، کانال‌های بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی خود را در یک پلتفرم و به‌صورت یک‌جا ردیابی کرده و نتایج کمپین‌ها را با هم مقایسه نمایید. از این راه درمی‌یابید که عملکرد کدام کمپین، کانال و شبکه تبلیغاتی بهتر بوده است و کاربران باکیفیت‌تری برایتان به ارمغان آورده. در نتیجه به‌وسیله انتخاب بهترین شبکه‌های تبلیغاتی، ارزشمندترین کاربران را برای اپلیکیشن خود جذب می‌کنید و کسب‌وکار خود را بهبود می‌دهید. 

 

استفاده از سرویس اتریبیوشن مزیت دیگری نیز دارد. این مزیت، تشخیص بهترین بازه‌های زمانی برای اجرای کمپین تبلیغاتی شماست. از آنجا که اتریبیشون در real time کار می‌کند، امکان رصد کردن لحظه به لحظه نتایج کمپین‌های تبلیغاتی برای شما فراهم می‌شود و می‌توانید نتایج را به‌راحتی در قالب نمودارهای قابل فهم مشاهده کنید. سرویس اتریبیوشن مقدار درآمدی که از تعداد کانورژن‌ها به دست آمده را محاسبه می‌کند؛ رقمی که عامل کلیدی در تعیین موفقیت یا عدم موفقیت تبلیغات اپلیکیشن موبایلی است. به‌طور خلاصه، سرویس اتریبیوشن به شما کمک می‌کند بودجه بازاریابی خود را به موثرترین و بهینه‌ترین شیوه مصرف کرده و میزان بازگشت سرمایه خود را مدیریت کنید. 

 

حالا که دریافتید با کمک سرویس اتریبوشن موبایلی ترکرها، بررسی عملکرد کمپین‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی مختلفی که در حال همکاری با شما هستند، آسان‌تر خواهد بود، به استفاده از این فناوری اقدام کنید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------