X

مزایای جدید ثبت شرکتمزایای جدید ثبت شرکت,ثبت شرکت


مقاله را با این سوال شروع می کنیم که آیا به فکر رشد هستید یا دوست دارید برای دیگران کار کنید؟ اگر به فکر موفقیت و رسیدن به اهداف خود هستید، باید بگوییم که مجاز به خواندن این مقاله هستید. پس با دقت آن را مطالعه کنید تا با راه اندازی و ثبت شرکت و همچنین گرد هم آوردن استعدادهای مختلف در کنار هم، به یک کسب و کار معتبر تبدیل شوید.


افرادی هستند که در کسب و کار خود و یا حرفه ای که در آن فعالیت می کنند کمی به موفقیت رسیده اند و شناخته شده اند. توسعه بیشتر کسب و کار و دستیابی به شرایط بهتر همیشه جزو مواردی بوده است که آرزوی آن را داشته اند و به دنبال راهی هستند تا بتوانند توانایی های خود را گسترش داده و برای خود و زندگی خود شرایط بهتری رقم بزنند. همچنین کسانی هستند که بعد از اتمام تحصیلات در رشته خود دارای دانش و مهارت کافی هستند و تمایلی ندارند که برای دیگران کار کنند و میخواهند که از ابتدا راهی پیدا کنند که بتوانند هم استقلال بیشتری داشته باشند و هم توانایی های خود را گسترش دهند؛ اما چگونه؟

 

مزایای جدید ثبت شرکت,ثبت شرکت

 
زمانی که حرف از ثبت شرکت به میان می آید، شاید به این فکر کنید که علت اجباری بودن ثبت شرکت ها فقط به این دلیل است که دولت به دنبال دریافت مالیات از این شرکت ها بوده و هیچ بازدهی و سودی برای خود شرکت در حال تاسیس ندارد؛ ولی این حقیقت ندارد، یا بهتر است بگوییم این طرز فکر غلط است؛ امروزه برای داشتن هویت حقوقی در انواع کسب و کارها به ثبت شرکت نیاز داریم.


در قدم اول، قبل از اینکه به فکر ثبت شرکت باشید، ابتدا به این موضوع فکر کنید که آیا شما نیاز به ثبت شرکت و برند خود دارید یا خیر بعد از مشخص کردن این نیاز می توانید قدم های بعدی را بردارید.


به این نکته توجه کنید که موقعیت مکانی و ساختار کسب و کار شما تعیین می کند که چگونه باید شرکت خود را ثبت کنید ابتدا آن عوامل را تعیین کنید تا مراحل بعد را به سادگی انجام دهید. برای مشاغل کوچک به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.


اما سوالی که اغلب در ذهن افراد ایجاد می شود این است که چرا باید شرکت ثبت کنند؟ یا فواید تاسیس شرکت چیست؟ در این قسمت تصمیم گرفتیم به این سوال پاسخ دهیم.

 

افرادی که شرکت ثبت می کنند تمامی اطلاعات موسسان شرکت و اطلاعات شرکت را در اداره ی ثبت شرکت ها، ثبت می کنند. این اطلاعات شامل لیست اعضای هیئت مدیره و سمت افراد، افرادی که مجوز امضا دارند، تاریخ ثبت شرکت، آدرس شرکت، موضوع فعالیت شرکت و ... می شود. ثبت همین اطلاعات محاسن بسیاری دارد. از جمله آنها میتوان گفت این اطلاعات موجب شفاف سازی برای مشتریان و سرمایه گذاران می شود و افراد با اطمینان بیشتری با شرکت کار می کنند و از طرفی هم با گذشت زمان، هر سال سابقه ی شرکت بالا رفته و باعث میشود رزومه ای قوی برای شرکت ثبت شود. و البته با ثبت در روزنامه های رسمی و روزنامه های کثیرالانتشار در معرض دید همگان قرار خواهند گرفت و این نکته ی مثبتی برای شناخته شدن بیشتر شرکت و برند می باشد. بیان این نکته بسیار ضروری است که ثبت برند و لوگو بسیار متفاوت است که در ثبت لوگو شما به ثبت یک علامت تجاری می پردازید ولی در ثبت برند، شما یک ذهنیت نسبت به برند خود در جامعه ایجاد می کنید.


قبل از ثبت برند و علامت تجاری باید به این نکته توجه داشته باشید که لوگوی شما باید منحصر به فرد باشد، تا مجاز به ثبت آن باشید. برای اینکار می توانید از فرم استعلام قابلیت ثبت برند آگاه استفاده کنید.

 

مزایای جدید ثبت شرکت,ثبت شرکت

 
از دیگر مزایای ثبت شرکت می توان از امتیازات دولتی و تسهیلات و اعتبارات دولتی نام برد. که این مزایا شامل افراد حقوقی و شرکت ها می شود و در صورتی که شرکت ثبت نشده باشد، این مزایا شامل حال افراد نمی شود. در واقع اعتماد دولت به شرکت ثبت شده و مجوز های شرکت باعث می شود در بعضی از امور، منافع بسیاری را برای شرکت ها در نظر بگیرد.

 

مزایایی مانند خدمات وام مالی، حمایت های حقوقی و قانونی و ... همه فقط مخصوص افراد حقوقی می باشد. وقتی شما به این حمایت ها دلگرم باشید پس با اطمینان بیشتری به فعالیت های شرکت ادامه می دهید و با قدم های محکم تری به سمت هدفتان پیش می روید، پس در نتیجه شما از امنیت شغلی بیشتری برای خود و همراهانتان بهره مند می شوید. شما با حمایت های مالی می توانید راحت تر کسب و کارتان را گسترش دهید.


راه اندازی شرکت در عین حال که باعث تقسیم کار و مسئولیت ها بین افراد حقوقی میشود؛ باعث میشود همه ی افراد در سود و ضرر نیز شریک باشند. و اگر شرکت متحمل ضرر شد، این خسارت بر دوش یک نفر نخواهد بود.


البته افراد حقوقی در شرکت به دلیل سهیم بودن سعی می کنند جلوی ضرر را با مشورت، هم فکری و همکاری بگیرند. اما اگر شرکت ثبت نشود هیچ پایه و اساسی برای مدیریت و حل مشکلات این چنینی وجود ندارد. نکاتی که گفته شد تنها بخشی از این ویژگی ها می باشد و شما می توانید با استفاده از همین ویژگی ها اولین قدم برای گسترش کسب وکار خود بردارید.
 
نگاهی به مراحل تاسیس شرکت
1)    فراهم نمودن مدارک مورد نیاز:  پس از انتخاب نوع شرکت و تعیین شرکا، گام بعدی جهت ثبت شرکت، فراهم نمودن مدارک لازم است.


2)    مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها:  پس از فراهم نمودن مدارک، میبایست با ورود به سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها به نشانیhttps://irsherkat.ssaa.ir  ، اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری کرد.


3)    ارسال مدارک تقاضای ثبت شرکت از طریق پست:  پس از پذیرش اینترنتی از طریق سامانه و اخذ تاًییدیه ی پذیرش، باید نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را امضا و از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال فرمایید .


4)    حضور در اداره ثبت:  پس از آنکه درخواست ثبت شرکت در دو نسخه با ضمایم تسلیم متصدی ثبت گردید، یک نسخه از آن در پرونده ضبط کرده و مندرجات آن را در دفتر مخصوص ثبت شرکت ها به ثبت می رساند و متصدی مزبور نسخه ثانی آن را با قید تاریخ و شماره ثبت پس از امضاء و مهر به متقاضی تسلیم می نماید و متعاقباَ صاحبان امضاء مجاز، دفتر مخصوص را امضاء می کنند.


5)    درج آگهی در روزنامه ی رسمی جمهوری اسلامی ایران:  صدور آگهی ثبت شرکت در روزنامه ی رسمی، آخرین اقدام جهت ثبت شرکت محسوب می شود.
 
در این مقاله ما تمامی مواردی که شما برای ثبت یک شرکت نیاز دارید را به صورت کاملا شفاف بیان کردیم؛ آمار نشان می دهد که 83% ازافراد در اواسط مراحل ثبت به مشکل می خورند و با موسسات حقوقی در جهت کمک به آنان تماس حاصل می نمایند. چه خوب است که در هنگام اقدام به ثبت و تاسیس یک شرکت، یک گروه متخصص امور حقوقی شما را راهنمایی کند که با مشکل مواجه نشوید تا در میانه ی راه از ثبت شرکت دست نکشید.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------