دلایل عمده اختلال در عملکرد پکیج ها + آموزش رفع مشکلتعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان

 

بخاری ها در گذشته، اصلی ترین وسیله گرمایشی منازل به حساب می آمدند. عملکرد ساده ای داشتند و رفع مشکلات آن ها کار ساده ای بود. ولی امروزه تقریبا کنار گذاشته شده و جای خود را به پکیج ها داده اند. پکیج ها به دلیل سیستم پیچیده تری که دارند، رفع ایرادات و تعمیر آنها نیز به مراتب مشکل تر است. برای تعمیر آن ها معمولا نیاز به یک تعمیرکار مجرب دارید. ولی رفع برخی اختلالات  ایجاد شده در عملکرد پکیج، کار آسانی بوده و با کمی مطالعه و آموزش می توان به راحتی آن ها را برطرف نمود. در ادامه به این اختلالات ساده پکیج ها اشاره کرده و چگونگی رفع آن ها را آموزش داده ایم. 

 

اختلال در ورودی های اصلی آب، برق و گاز پکیج

همیشه سعی کنید در حل مسائل و مشکلات از ساده ترین راحل ها آغاز نمایید. در صورتی که دیدید پکیج شما به درستی کار نمی کند، مثلا مشعل روشن نمیشود، در همان ابتدا وروردی های اصلی دستگاه را بررسی کنید. ورودی و خروجی آب، ورودی گاز دستگاه و برق پکیج. 

 

اگر ورودی آب پکیج بسته باشد یا حتی به اندازه کافی باز نباشد، پکیج دچار افت فشار میگردد. عقربه فشار باید عددی بین 1 تا 5/1 باشد. نشانه های کاهش فشار، روشن نشدن دستگاه است. 

 

مشکل اگر در ورودی برق پکیج باشد، دستگاه کلا روشن نمیشود. حتی نمایشگر ان نیز خاموش خواهد بود. پکیج ها معمولا به فاز و نول حساس هستند. پس اگر دیدید مشکل در برق دستگاه است، یک راه حل، کشیدن دوشاخه از پریز و برعکس زدن آن دوباره آن است.

 

پکیج ها مجهز به سیستمی هستند که در صورت عدم خروج دود و گازها، مشعل را روشن نمیکند. پس در صورت روشن نشدن مشعل پکیج، میتواند علت در مسدود شدن مسیر خروجی و دودکش باشد. 

 

عدم گرمایش و یا گرمایش بیش از حد رادیاتورها

عدم گرمایش رادیاتورها میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد. یکی از این دلایل ممکن است خرابی ترموستات باشد که در نتیجه این مورد، آب به شدت داغ میشود. 

 

ممکن است پمپ و شیر سه طرفه خراب شده باشند. در این صورت آب به درستی در رادیاتورها گردش نمی کند. رسوب گیری رادیاتورها نیز میتواند سبب عدم گردش آب و اختلال در گرمایش رادیاتورها شود. 

 

ممکن است پکیج شما مناسب متراژ منزلتان نباشد. در این صورت ظرفیت پکیج برای گرم کردن حجم آب مورد نیاز برای گرمایش کافی نخواهد بود. 

 

اگر با شروع فصل سرما و باز کردن رادیاتورها، اقدام به هواگیری رادیاتورها و کل سیستم پکیج نکرده این، این مورد میتواند تنها دلیل گرم نشدن رادیاتور های شما باشد.

 

عدم نصب صحیح پکیج

اینکه پکیج توسط چه کسی نصب و راه اندازی گردد بسیار مهم است. چرا که عدم نصب صحیح پکیج میتواند سبب بد کار کردن آن شده و راندمان لازم را نداشته باشد. پس حتما به سراغ سرویسکاران مجاز رفته و به هر کسی اعتماد نکنید. تهران شوفاژکار علاوه بر فروش پکیج، دارای تیم مجربی از سرویسکاران مجاز هر برند بوده که در تهران و کرج به محل اعزام می شوند. 

 

خرابی جریان سنج

وظیفخ جریان سنج جلوگیری از تغییر ناگهانی دمای اب است. در صورت خرابی این قطعه، پیام اشتباه به برد دستگاه ارسال میشود که سبب تغییر ناگهانی دمای اب میشود. تعمیر پکیج در چنین حالتی فقط باید توسط سرویسکار مجاز انجام شود. 

 

عدم تنظیم شعله بلند پکیج

به صورت کلی اگر شعله بلند آبگرمکن به درستی تنظیم نشده باشد ممکن است فشار آب گرم به پایینترین حد خود رسیده که  نتیجتا سبب خاموش شدن دستگاه می گردد. این موضوع نیز میتواند دلیلی بر سرد و گرم شدن مداوم آب حمام باشد که برای رفع این موضوع باید از یک تعمیرکار حرفهای کمک بگیرید.

 

کم شدن فشار پکیج

در صورت نشتی لوله های آب زیر پکیج، فشار آب پکیج کم میشود. این ایراد بخاطر اختلال در عملکرد منبع انبساط نیز باشد که در این صورت به یک تعمیرکار باید مراجعه کنید. 

 

اگر با باز نمودن آب گرم، پکیج روشن نشود

اگر مشکل فقط در آب مصرفی باشد و فقط هنگام باز کردن آب پکیج روشن نشود، مشکل در فلوسوئیچ است. چون که این قطعه هنگام باز کردن آب مصرفی، فرمان روشن شدن مشعل را صادر می نماید. 

 

استارت انفجاری پکیج

اگر پکیج شما دچار این اختلال است، میتوانید مشکل را فن دستگاه جست و جو نمایید. جمع شدن گاز اضافه در محفظه احتراق و زیاد شدن گاز در هنگام اشتعال سبب این مشکل میشود. پس فن دستگاه را بازبینی نمایید. 

 

کم شدن فشار گاز نیز میتواند سبب این مشکل شود. چون فشار گاز کم سبب روشن نشدن پکیج میشود. گاز کم کم وارد محفظه احتراق شده و سپس به یکباره مشتعل میشود. پس فشار گاز شهری را نیز چک نمایید. 

 

عدم عملکرد درست جرقه زن دستگاه. ضعیف شدن این قطعه سبب میشود که گاز بیشتر جمع شده و لحظه ای که جرقه قوی کار کند، به یکباره حجم زیادی گاز مشتعل میشود. 

 

تعمیر شوفاژ و پکیج بوتان در تهران

تعمیر شوفاژ و پکیج بوتان در تهران

 

گرم یا سرد شدن آب حمام

موارد زیر میتواند سبب گرم و سرد شدن مکرر آب حمام شود: 

 

کم شدن فشار اب ساختمان

هر گونه نوسان در فشار آب ساختمان، سبب گرم و سرد شدن آب حمام می شود. پس در این وضعیت اولین موردی که چک میکنید پمپ آب باشد. 

 

جرم گرفتن مجراهای پکیج

جرم گرفتن مجراهای پکیج هم میتواند سبب اختلال در عملکرد پکیج شما شود. برای رفع این مورد باید به یک سرویسکار مراجعه نمایید. چرا که این مشکل باید تویط اسید کاری رفع شود و نیاز به تجربه و بلد بودن دارد.

 

خرابی ترمیستور

ترمیستور، وظیفه تشخیص دما را دارد و در صورت خرابی آب مکررا گرم و سرد میشود. ابتدا موارد محتمل تر و ساده تر مانند فشار آب دستگاه و عدم نشتی لوله ها، اگر مشکلی در این موارد نبود، به سرویسکار مراجعه نمایید تا به چک نمودن قطعات اصلی بپردازد. 

 

کم بودن فشار آب سرد

اگر فشار اب سرد ورودی دستگاه پایین باشد، در این صورت آب سریع داغ شده و مشعل سریع تر خاموش می شود. پس نتیجتا اب گرم و سرد میشود. 

 

فاصله بین حمام و پکیج

این مورد، از مهمترین موارد در دلایل گرم و سرد شدن آب حمام است. اگر نقشه خانه به گونه ای است که فاصله زیاد است، پس به عایق بندی لوله آب گرم بپردازید یا اینکه از پمپ استفاده نمایید. 

 

نکات ایمنی تعمیر پکیج بوتان

نکات ایمنی تعمیر پکیج بوتان

 

توصیه های ایمنی در مورد نصب پکیج

رعایت توصیه های ایمنی بخش جدایی ناپذیر از هر کار فنی و صنعتی است. در هنگام نصب پکیج به موارد ایمنی زیر توجه نمایید: 

 

1. پکیج های موجود در بازار در سه ظرفیت 24،28 و32 کیلو وات می باشند. برای محاسبه ظرفیت پکیج مورد نیاز باید متراژ واحد مسکونی خود را ضربدر 150 (کیلو کالری) و متراژ واحدهای اداری را در عدد 100 (کیلو کالری) ضرب نمایید.

2. محل نصب پکیج باید بدون رطوبت و نزدیک به دودکش باشد. 

3. دیوار محل نصب پکیج باید محکم بوده و از نصب آن بالای اجاق گاز اجتناب گردد. 

 

4. دودکش نصب شده باید حداقل 15 سانتی متر قطر داشته باشد. 

5. کوچک شدن قطر دودکش سبب مکش کم آن میشود. 

6. ارتفاع دودکش از محل نصب دستگاه تا کلاهک باید 4 متر باشد.

 

7. حتما از کلاهک H استفاده کنید. 

8. جداره خارجی دودکش باید عایق بندی گردد. 

9. فاصله کلاهک از کف پشت بام باید 70 تا 80 سانتی متر باشد. 

 

برای مشاهده کاتالوگ تعیر پکیج بوتان اینجا را کلیک کنید.

 

سخن آخر

در حالت کلی، هر گونه خرابی در سیتم گرمایشی میتواند در آینده مسئله ساز باشد و عدم توجه به ان در زمان مناسب سبب مستهلک شدن سریع پکیج و رادیاتور شما گردد. پس آشنایی با نشانه های خرابی پکیج میتواند لازم باشد. در مقاله ای که مطالعه نمودید، سعی کردیم شما را با این نشانه ها آشنا کنیم. اینکه پیکج را از کجا خریداری میکنید، نصب ان توسط چه کسی انجام میشود، بسیار در عملکرد پکیج شما موثر است. تهران شوفاژکار ارائه دهنده خدمات فروش و تعمیرات انواع برند پکیج و رادیاتور از جمله بوتان و ایران رادیاتور است.

 

برای آگاهی از خدمات تعمیر پکیج میتوانید به برگه تعمیر پکیج بوتان در تهران مراجعه فرمایید. برای تماس با کارشناسان تهران شوفاژکار می توانید با شماره های 021-77790456 و 09366160505 تماس حاصل فرمایید.  

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------