نکات مهم در خرید پرده سبز و رینگ لایترینگ لایت,نکاتی برای خرید رینگ لایت,خرید پرده رینگ لایت

هر آنچه که باید در خصوص پرده سبز بدانید

 

پرده سبز یکی از تجهیزاتی است که در عکاسی حرفه ای بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همانگونه که از نام آن مشخص است، این مورد یک پرده به رنگ سبز می باشد. از پرده مذکور عموما برای حذف پس زمینه و جایگزین نمودن آن با هر پس زمینه دلخواه استفاده می نمایند. این تکنیک که اغلب به نام کروماکی شناخته می شود در صنعت سینما بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر انواع پرده سبز در بازار وجود دارد که می توانید به راحتی از سایت های اینترنتی آنان را تهیه نمایید اما فروشگاه اینترنتی دیدنگار مواردی را مشخص نموده است که در خرید این پرده باید در نظر داشته باشید.

 

هر آنچه که باید در خصوص پرده سبز بدانید:

اگر شما نیز به عنوان یک عکاس قصد دارید که پشت زمینه سوژه خود را حذف نمایید، لازم است تا حتما از پرده سبز بهره ببرید. در زمان استفاده از این پرده لازم است تا بازیگر یا سوژه در جلوی پرده قرار گیرد و پس از اتمام کار، به کمک یک نرم افزار بخش سبز رنگ را حذف کرده و پس زمینه مناسب را جایگزین نمود. برای این کار می توان از نرم افزار های متفاوتی بهره برد که Vshot, MotionNinja و ... تنها بخشی از این موارد می باشند. اما همواره باید توجه داشته باشید که پرده های سبز دارای انواع متفاوتی می باشند:

 

- فون کروماکی:

شاید شما نیز به عنوان خریدار در زمان تهیه این پرده ها تنها به رنگ پرده های مذکور دقت نمایید اما از لحاظ متخصصان دیدنگار هر کدام از این پرده یا کروماکی ها برای یک کاربرد مناسب می باشند. به طور مثال اگر انواع فون کروماکی را تهیه می نمایید، لازم است تا توجه داشته باشید که حتما این موارد باید به دیوار متصل شوند یا حتما برای آنها پایه های مخصوص را خریداری نمود. پایه ها اغلب در ارتفاع های مختلف وجود دارند و می توان آنها را جا به جا نمود. اما باید توجه داشته باشید که گاها متصل نمودن اجزای مختلف آن به هم زمانبر است.

 

- انواع پرتابل:

اگر در زمان خرید پرده سبز با انواعی از فون کروماکی روبرو شدید که به صورت پرتابل می باشند، خرید آنها می تواند گزینه عاقلانه ای باشد زیرا این پرده ها دارای جنسی هستند که به راحتی جمع شده و حمل و نقل را آسان می نمایند. عموما از این مورد برای فیلمبرداری استفاده می شود. برای این کروماکی ها شما می توانید یک بریل تهیه نمایید. بریل ها پایه هایی می باشند که انواع پرده ها به صورت رول شده در آن قرار می گیرند و در صورت نیاز می توان رول را بر روی آنها باز نمود. اگر شما نیز جزء آن دسته از افراد می باشید که باید در حین کار از چندین پرده استفاده نمایید، توصیه می شود تا حتما یک بریل برای فعالیت خود تهیه نمایید.

 

- فون های کاغذی:

این موارد از جنس کاغذ بوده و کیفیت کمی دارند اما از آنجا که دارای قیمت ارزانی می باشند می توان رول های طویل آن را خریداری نمود.

 

- پرده های پارچه ای یا فابریک:

این موارد جزء بهترین انواع فون ها هستند که به راحتی شست و شو می شوند و قابلیت حمل و نقل دارند. فون های پارچه ای به صورت براق و مات در بازار وجود دارند که از لحاظ جنس پارچه نیز دارای کیفیت مناسب می باشند.

 

در زمان خرید پرده سبز به چه مواردی باید دقت نمود؟

تا به اینجا با کاربرد و انواع پرده های سبز که در عکاسی از آنان استفاده می شود، آشنا شدیم اما سوال اینجاست که برای خرید این تجهیزات، چه مواردی را باید در نظر داشته باشیم. نکات مهمی که متخصصان فروشگاه دیدنگار لیست نموده اند در زیر درج شده است. این فروشگاه دارای بیش از یک دهه سابقه فعالیت در حوزه عکاسی و تجهیزات مربوط به آن است لذا نکات زیر می توانند برای عموم افراد مفید باشد:

 

پرده سبز رینگ لایت,خرید پرده سبز و رینگ لایت,راهنمای خرید رینگ لایت

انواع پرده سبز

 

- اندازه:

به عنوان یک عکاس یا فیلمبردار، اگر که قصد خرید پرده سبز را دارید، در  گام اول باید بررسی نمایید که با توجه به سوژه و فعالیتی که در ذهن دارید، اندازه پرده سبز شما چقدر باید باشد.

 

- جنس:

از دیگر نکات مهم در زمان خرید این پرده ها توجه به جنس آن است. در حال حاضر اغلب پرده های مذکور از جنس پلیمر، پارچه، مخمل و مواردی از این قبیل می باشند. در بین این موارد مرغوب ترین پرده های سبز، مواردی هستند که جنس آنها از مخمل می باشد. یکی از مواردی که در خرید پرده کروماکی باید به آن توجه نمایید، این مورد می باشد که پرده شما باید دارای زنگ یکدستی باشد و به هیچ وجه چروک نگردد.

 

- رنگ:

در خرید پرده های فوق باید حتما توجه نمایید که توجه به رنگ پرده مهم می باشد. پرده هایی که دارای رنگ سبز روشن می باشند، عموما گزینه بهتری برای خرید هستند زیرا زمانی که به سوژه شما نور تابانده می شود به راحتی نور به پرده منتقل می شود و جذب آن می گردد.

 

خرید پرده سبز برای عکاسی,راهنمای خرید پرده سبز عکاسی از سایت های اینترنتی,پرده سبز عکاسی

دانستنی های پرده سبز

 

- عدم بازتاب:

مورد دیگر در زمان خرید پرده سبز، توجه به این مهم می باشد که پرده سبز شما نباید به هیچ وجه نور را به سمت سوژه بازتاب نماید. اگر عکس این موضوع رخ دهد، در زمان ادیت فیلم نیاز به فعالیت بیشتری می باشد تا بتوان رنگ ها و نورهای بازتاب شده را حذف کرد.

 

با توجه به مواردی که در بالا عنوان شد، در حال حاضر شما می توانید پرده های مختلف را در قیمت های گوناگون در بازار مشاهده نمایید. با توجه به اندازه و جنس، قیمت ها در این حوزه بسیار متغیر خواهد بود. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که در یک عکاسی حرفه ای و نیمه حرفه ای شما به تجهیزات مناسب نیاز دارید تا بازخورد کار شما تاثیر گذار باشد، استفاده از رینگ لایت های مناسب جهت فراهم آوردن نور و پرده های سبز به جهت حذف پس زمینه از این موارد می باشند. اگر قصد خرید دارید، پشتیبان های فروشگاه دیدنگار آماده هستند که به سوالات شما پاسخ دهند تا خرید آگاهانه تری داشته باشید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------