100 سیاره جدید کشف شد اخبار علمی ,خبرهای علمی,سیاره جدید
محققان دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید در آمریکا و دانشگاه ساوترن کویینزلند در استرالیا با استفاده از اطلاعات تلسکوپ فضایی کپلر موفق به شناسایی ١٢١ سیاره شده اند که در منطقه قابل سکونت ستاره هایشان می چرخند. 

یک گروه از محققان به تازگی موفق به کشف بیش از ١٠٠ سیاره در خارج از منظومه شمسی شده اند.

 

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید در آمریکا و دانشگاه ساوترن کویینزلند در استرالیا با استفاده از اطلاعات تلسکوپ فضایی کپلر موفق به شناسایی ١٢١ سیاره شده اند که در منطقه قابل سکونت ستاره هایشان می چرخند.

 

برآورد می شود که هر یک از این سیاره ها قطری سه برابر زمین دارند و احتمالا دارای چند قمر بزرگ هستند.

 

در حال حاضر ١٧٥ قمر شناخته شده به دور ٨ سیاره در منظومه شمسی می چرخند. در حالیکه بیشتر این قمرها به دور مشتری و زحل می چرخند که در خارج از منطقه قابل سکونت خورشید قرار دارند اما این موضوع در سایر سیستم های خورشیدی صادق نیست.

 

اما به گفته محققان، اقمار فراخورشیدی (قمرهای خارج از منظومه شمسی) ممکن است شرایط حیاتی بهتری از زمین داشته باشند زیرا آنها از ستاره و اشعه های منعکس شده از سیاره انرژی می گیرند. اما دانشمندان باید ابتدا وجود اقمار فراخورشیدی را تایید کنند.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------