چه کسانی رنگ‌ها را می‌شنوند و صداها را می‌چشند؟ اخبار علمی ,خبرهای علمی,رنگ‌ها
آیا شما جزو آن دسته از افراد هستید که رنگ‌ها را شنیده و صداها را می‌چشید؟ Synesthesia یا حس‌آمیزی بدین‌صورت است که شخص اعداد یا شماره‌ها را به همراه رنگ‌های جدایی‌ناپذیر مشاهده می‌کند. 

به گزارش خبرآنلاین،به چنین افرادی می‌گویند حس آمیز هستند. اینان کسانی هستند که صداها را طعم‌دار می‌دانند و یا سمفونی‌ها را رنگی می‌شنوند.اگر شما نیز این‌چنین هستید بدانید شرایط فوق‌العاده‌ای دارید که بسیاری از هنرمندان بزرگ تاریخ، نویسندگان معروف و موسیقیدانان عالم‌گیر نیز چنین بوده‌اند. 

 

«ولادیمیر ناباکوف» رمان‌نویس، مترجم و منتقد چندزبانه روسی-آمریکایی این‌چنین بود. او از شنیدن رنگ‌ها گفت و هر حرفی را به رنگی خاص می‌دید. همسر و پسرش نیز این‌چنین بودند اما رنگ‌هایی که آن‌ها می‌دیدند، متفاوت بود.

 

به عقیده محققان پذیرش چنین چیزی سخت است. به‌طور سنتی 5 حس داریم و سیناستزی به‌عنوان اختلاط حس‌ها، دو حس در هم می‌آمیزد و باهم ترکیب می‌شود که معروف‌ترین آن رنگی دیدن حروف الفبا است.

 

هر یک از سازهای موسیقی یکرنگ خاص حمل می‌کنند. فلوت‌ها به رنگ آبی درخشان هستند صدای پیانو مانند مکعب‌های سبزرنگ هستند که مانند خوشه‌های پرزرق‌وبرق روی آب شناورند و ...

 

بر اساس تحقیق صورت گرفته از سوی محققان دانشگاه بوستون از هر 100 هزار نفر یک نفر ممکن است حس‌آمیزی داشته باشد و یک نفر از 5000 نفرشان نیز بیش از دو حس‌آمیزی دارند. 

 

برخی مطالعات نشان می‌دهد که این شرایط ژنتیک بوده و شرایطی مانند ناباکوف و پسرش را ایجاد می‌کند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------