دوچرخه برقی که کش می آید و بار می برد اخبار علمی ,خبرهای علمی,دوچرخه برقی
استفاده از دوچرخه برای حمل بار به صورت محدود پدیده تازه ای نیست اما یک مهندس خلاق آلمانی با افزودن سازه ای خاص به یک دوچرخه برقی توانایی حمل بار آن را افزایش داده است. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، این دوچرخه که Convercycle نام دارد، از نظر ظاهری و امکانات یک محصول استاندارد محسوب می شود. اما بخش میانی آن به صورت تاشو طراحی شده است.

 

بنابراین فرد دوچرخه سوار هر زمان که نیاز به استفاده از آن برای حمل بار داشته باشد می تواند سازه میانی که مابین چرخ های عقب و جلوی دوچرخه قرار دارد را باز کند و از آن در قالب یک وسیله باربری استفاده کند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,دوچرخه برقی

فرایند باز و بسته کردن سازه های میانی برای قراردادن بار به سرعت و در عرض سه ثانیه انجام می شود و از این طریق می توان ۶۰ کیلوگرم بار را با دوچرخه حمل کرد. این در حالی است که وزن خود این دوچرخه از ۲۸ کیلوگرم فراتر نمی رود. پهنای این دوچرخه نیز در بخش نشیمن گاه از ۴۳ سانتیمتر فراتر نمی رود.

 

از جمله دیگر مزایای این دوچرخه برقی می توان به چرخ های ۲۸ اینچی، ترمزهای دیسکی، سیستم تعلیق و کشش ۵مرحله ای برای تنظیم سرعت در ۵ حالت و یک موتور ۲۵۰ واتی اشاره کرد. حداکثر سرعت این دوچرخه به ۲۵ کیلومتر در ساعت می رسد. قیمت این دوچرخه که به زودی برای فروش عرضه می شود ۱۰۷۴ دلار است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------