تحلیل دی ان ای ظاهر یک زن ۴۲۵۰ ساله را نشان داد اخبار علمی ,خبرهای علمی,دی ان ای
تحقیقی جدید با استفاده از فناوری های نوین و تحلیل دی ان ای روی استخوان های ۴۲۵۰ ساله یک زن نشان داد برخلاف تصور قبلی، او چشمانی به رنگ قهوه ای داشته است.

به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، استخوان های این زن که به نام «آوا» مشهور شده، در سال ۱۹۸۷ میلادی در قبری کشف شد که در تخته سنگ حفر شده بود.

 

تحقیقات جدید از دی ان ای این انسان باستانی نشان داد آوا از نوادگان مهاجران اروپایی است که چند نسل قبل از تولد او به انگلیس مهاجرت کرده اند.

 

تحلیل ها همچنین نشان داد او احتمالا چشمانی به رنگ قهوه ای و موهایی مشکی داشته است. این درحالی است که در تحلیل های اولیه تصور می شد آوا موهایی قرمز و چشمان آبی دارد.

 

 این تحقیق  به رهبری مایا هول انجام شده است. تحقیق مذکور نشان می دهد سن آوا از آنچه قبلا تصور می شد، بیشتر بوده است.

 

تحلیل جدید از اطلاعات ژنومیک او کمک کرده دانمشندان ساختار جدیدی برای صورت او بسازند.

 

آوا هنگام مرگ بین ۱۸ تا ۲۵ سال داشته و دراوایل عصر برنز می زیسته است. او در منطقه ای جنگلی می زیسته است. در محل زندگی او گاو پرورش می یافته و مردم آن رژیم غذایی گوشتی داشته اند. آنها از گیاهان برای مقاصد درمانی استفاده می کردند و در ساختن اشیا بسیار ماهر بودند.

 

آوا یک زن جوان و سالم بوده که احتمالا در فعالیت های فیزیکی شرکت می کرده است. هنوز دلیل مرگ او مشخص نیست اما از شیوه خاکسپاری او به نظر می رسد تلاش زیادی برای ساخت قبر او شده است و بنابراین فرد محترمی بوده است.   

 

تحلیل دی ان ای نشان داد مایا موهای صاف و سیاه، چشمان قهوه ای و پوستی گندمی داشته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------