وقتی هکرها با چاپ 3بعدی فناوری تشخیص چهره را فریب می‌دهند اخبار علمی ,خبرهای علمی, چاپ 3بعدی
روش چاپ سه‌بعدی با وجود داشتن مزایای فراوان در حوزه فناوری، می تواند تهدید بزرگی برای داده‌های تلفن همراه محسوب شود. 

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، چاپ سه‌بعدی در حوزه‌های گوناگونی از جمله ساخت پروتز، قرنیه و سلاح گرم کاربرد دارد. با کمک این فناوری می‌توان حتی یک نمونه از سر انسان ارائه داد که به نمونه واقعی آن شبیه باشد.

 

"توماس بروستر"(Thomas Brewster)، خبرنگار فناوری نشریه فوربس یک مدل چاپ سه‌بعدی از سر خود سفارش داده تا آن را برای امتحان کردن دقت فناوری تشخیص چهره و باز کردن قفل صفحه چهار مدل از تلفن‌های همراه اندرویدی و همچنین آیفون ایکس استفاده کند و تا به حال فقط آیفون ایکس توانسته در برابر این حقه مقاومت کند.

 

به نظر می‌رسد روزگار استفاده از رمزهای دشوار، پیچیده و زمان‌بر سپری شده است زیرا این روزها مردم روزانه دهها بار گوشی خود را چک می‌کنند. در حال حاضر، سازندگان تلفن همراه تمایل بسیاری به استفاده از روش‌های ساده‌تر برای قفل‌گشایی دارند. حتی اگر گوگل، از روش تشخیص چهره استفاده نکند، بسیاری از مدل‌های اندرویدی، بر روش‌های زیست‌سنجشی چهره تکیه می‌کنند.

 

در هر حال ممکن است استفاده از یک مدل چاپ سه بعدی دقیق، تلفن همراه را در ارائه اسرار کاربر فریب دهد و راه را برای هکرها هموارتر کند.

 

نتایج برآمده از به کار بردن این روش نشان می‌دهند که سر چاپ سه‌بعدی در قفل‌گشایی ابزار مجهز به نرم‌افزار اندروید موفق بوده است. ولی این موضوع در مورد آیفون ایکس صدق نمی‌کند.

 

سرهای چاپ سه‌بعدی می‌توانند اسرار کاربر را برای دیگران فاش کنند و اگر هکرها قصد دزدیدن داده‌های مربوط به کاربر را داشته باشند، تقریبا هیچ راهی برای متوقف کردن آنها وجود نخواهد داشت.

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, چاپ 3بعدی

 

به نظر می‌رسد بهترین راه برای تضمین ایمنی تلفن همراه، استفاده از رمز عبور با در نظر گرفتن اقدامات ایمنی باشد. روش‌های زیست‌سنجشی مانند اثر انگشت و تشخیص چهره، در زیرمجموعه قانون قرار نمی‌گیرند؛ در نتیجه استفاده از سر چاپ سه‌بعدی افراد در این کار موثر خواهد بود و قانونی برای پیشگیری از این کار وجود ندارد.

 

"جک لاپروک" (Jake Laperruque)، مشاور ارشد سازمان غیرانتفاعی "پوگو"(POGO) در واشنگتن گفت: ساخت سر چاپ سه‌بعدی، عملی‌ترین یا مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش برای دستیابی به داده‌های تلفن همراه نیست اما در شرایطی که کاربر حضور ندارد و امکان دسترسی به سر چاپ سه‌بعدی فراهم است، این روش تهدید بزرگی برای ایمنی داده‌ها به شمار می‌رود.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, چاپ 3بعدی

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------