بزرگترین موتور جهان روی هواپیمای بوئینگ نصب شد اخبار علمی ,خبرهای علمی,بوئینگ
بوئینگ بزرگترین موتور فن جت را روی بزرگترین هواپیمای دو موتوره جهان نصب کرده که قطعات این موتور با پرینتر سه بعدی ساخته شده اند.

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، شرکت هواپیماسازی بوئینگ بزرگترین موتور فن جت را در بزرگترین هواپیمای دو موتور جهان یعنی ۷۷۷X نصب کرده است. تصاویر منتشر شده نمونه اولیه این هواپیما را در واحد رنگتون واقع در واشنگتن نشان می دهد که مجهز به موتور General Electric GE۹X است. این هواپیما در ۲۰۱۹ میلادی به طور آزمایشی پرواز می کند.

 

نمونه اولیه بویینگ ۷۷۷X از سال ۲۰۱۷ میلادی در حال ساخت است. این شرکت تصمیم دارد دو نسخه از این هواپیمای دو موتوره با بدنه پهن را بسازد. قرار است این موتور با توجه به فناوری و نوآوری های بویینگ ۷۷۷ و ۷۸۷ Dreamliner ساخته شود. این هواپیما می تواند در مسیرهای بین قاره ای مانند نیویورک به سنگاپور فعالیت کند.

 

قیمت پایه این هواپیما از ۳۵۰ میلیون دلار  شروع می شود و نسخه های ۸-۷۷۷ و ۹-۷۷۷ می توانند ۱۶۱۱۰ کیلومتر را طی کنند. همچنین گنجایش هواپیما بین ۳۵۰ تا ۴۲۶ مسافر است.  طول بال هواپیما نیز ۷۲ متر اعلام شده است.

 

این هواپیما با دو موتور توربوفن جتGE۹X  پرواز می کند. تیغه های فن وقاب آن با پرینتر سه بعدی ساخته می شود و به این ترتیب از وزن موتور کاسته و در عوض قدرت و اندازه آن افزایش یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------