ربات «آبی» با کمک هوش مصنوعی ساخته شد +تصاویرمحققان دانشگاه کالیفرنیا موفق به ساخت یک ربات شده‌اند که در عین کارایی داشتن از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. 

به گزارش  فارس به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه کالیفرنیا موفق به ساخت یک ربات شده‌اند که در عین کارایی داشتن از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

 

این ربات که «آبی» نام دارد با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده و توانایی انجام امور انسانی نظیر تا کردن لباس‌‌ها را دارد.

 

روبات‌هایی که با کمک هوش مصنوعی اجرا می‌شوند، اغلب از طریق فرآیند آزمایش و خطا وظایف را یاد می‌گیرند و این ربات که به منظور کمک‌های انسان دوستانه طراحی شده از قیمت مناسبی برخوردار است. 

 

به گفته محققان، هوش مصنوعی موجب پیشرفت‌های بسیار بزرگی در ربات‌ها شده و این ربات مختص هوش مصنوعی است. 

 

همچنین، ایمنی ربات‌های ساخته شده دیگر به اندازه این ربات نیست و آنها قادر به کار کردن مستقیم با انسان نیستند در حالی که ربات «آبی» ایمن است و هم قیمت مناسب آن این اجازه را می‌دهد تا هر محققی یکی از‌ آن را داشته باشد و برای انجام امور خود از آن بهره ببرد. 

 

محقق ارشد این پژوهش می‌گوید: این ربات برای خود فناوری هوش مصنوعی طراحی شده است و تلاش بر این بوده تا با آزمون و خطای بسیار این آرزو محقق شود؛ این اولین بار است که چنین رباتی برای فناوری هوش مصنوعی طراحی می‌شود.

 

ربات «آبی» در حال حاضر توسط شرکت «Spinoff Berkeley Open Arms» توسعه یافته است و با قیمت حدود 5000 دلار به فروش می‌رسد.

 

محققان این فناوری رباتیک امید دارند، این دستگاه بتواند از سوی موسسات تحقیقاتی در زمینه هوش مصنوعی رباتیک مورد استقبال واقع شود و در نهایت توسط افراد برای خانه‌های خود مورد استفاده قرار گیرد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, هوش مصنوعی

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, هوش مصنوعی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------