شناسایی سیاه چاله جدید با امواج گرانشیمحققان با استفاده از امواج گرانشی موفق به شناسایی یک سیاه چاله جدید شده اند که در حال بلعیدن یک ستاره است. 

به گزارش فارس به نقل از تک اکسپلوریست، محققان با استفاده از امواج گرانشی موفق به شناسایی یک سیاه چاله جدید شده اند که در حال بلعیدن یک ستاره است.

 

 سیاه چاله یادشده در حال بلعیدن یک ستاره نوترونی است. اگر این موضوع تایید شود، اولین مدرک مستدل از وجود چنین سیستمی در عامل هستی است که مبتنی بر بلعیده شدن ستاره های نوترونی توسط سیاه چاله هاست.

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سیاه چاله

 

چند روز قبل ستاره شناسان از شناسایی امواج گرانشی خبر دادند که حاصل ادغام دو ستاره نوترونی بوده است. این دستاورد علمی حاصل همکاری محققانی در دو کشور ایتالیا و آمریکا بوده است. ستاره شناسان کماکان در حال تحلیل داده های موجود در این زمینه هستند تا بتوانند آنچه که در فضا رخ داده را با استفاده از ابررایانه ها شبیه سازی کنند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سیاه چاله

یکی از ثمرات دستیابی به داده های دقیق علمی در این حوزه، امکان اندازه گیری سرعت گسترش جهان بر مبنای فرضیه نسبیت است. اما هنوز تا رسیدن به این دستاورد راه درازی در پیش است. سیاه چاله جدیدی که در حال بلعیدن یک ستاره نوترونی است در فاصله 1.2 میلیارد سال نوری از زمین قرار دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------