نمایش کارهای هنری یک ربات برای اولین بار اخبار علمی ,خبرهای علمی,روبات انسان نما
اولین نمایشگاه از کارهای هنری، روبات انسان نمای هنرمند"Ai-Da " در کالج سنت جان آکسفورد به نمایش در می آید.

روبات "آیدا" با کمک هوش مصنوعی و یک مدادی که در بازوی رباتیک آن قرارداده شده است، فیگور کاربران را طراحی می کند. این سیستم هوشمند به کمک الگوریتم های فعال شده که ویژگی های انسانی را پردازش می کند به صورتی که تصویر مدل موردنظر را در حافظه خود ثبت کرده و پس از تجزیه و تحلیل پرتره ای بسیار واقعی تر از مدل طراحی می کند. آیدا به کمک دوربین های تعبیه شده در چشمانش، ویژگیهای انسانی را شناسایی کرده و با برقراری ارتباط چشمی یک تصویر هنرمندانه از یک پرتره زیبا را به تصویر می کشد.

 

این روبات انسان نمای هنرمند قرار است در نمایشگاه Futures unsecured در روزهای 12 جون تا 6 جولای ( 22 خرداد ماه تا 15تیر)  کارهای هنری خود را در معرض نمایش عموم قرار دهد.

 

گفتنی است روبات مذکور که اولین روبات هنرمند در جهان بشمار می رود دارای پوستی بسیار طبیعی از جنس سیلیکون بوده و دندان ها و لثه های آن با فناوری پرینتر سه بعدی طراحی شده است. این سیستم که توسط یک شرکت انگلیسی طراحی شده است قادر به صحبت کردن و پاسخ دادن به سئوالات انسان ها است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,روبات انسان نما

دستهای این روبات به گونه ای بسیار ظریف ساخته شده است تا پرتره انسان ها را با ظرافت و طبیعی تر از مدل های واقعی طراحی کند. این روبات همچنین دارای صدایی ظریف بوده و در هنگام نگاه کردن پلک می زند.

 

طراحان این سیستم هوشمند اعلام کردند این نمایشگاه اولین کارهای هنری از یک روبات انسان نمای هنرمند را در معرض تماشای عموم قرار داده و گونه ای جدید از خلق هنر توسط روبات ها را در حافظه تاریخ ثبت خواهد کرد.

 

 ایران/بیتا میرعظیمی

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------