ربات زالو از در و دیوار بالا می رود اخبار علمی ,خبرهای علمی,ربات زالو
محققان ژاپنی برای اولین بار با الهام از زالو موفق به تولید رباتی شده اند که می تواند از دیوار بالا برود و برای انجام حرکات مختلف بر روی یک سطح عمودی هیچ محدودیتی نداشته باشد.

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، محققان ژاپنی برای اولین بار با الهام از زالو موفق به تولید رباتی شده اند که می تواند از دیوار بالا برود و برای انجام حرکات مختلف بر روی یک سطح عمودی هیچ محدودیتی نداشته باشد. این ربات زالومانند که LEeCH نام دارد، در هر جهتی از سطوح عمودی بالا می رود و حتی می تواند از یک سوی دیوار به سمت سطح دیگر آن بخزد.

 

زالو به علت بهره مندی از سطوح مکنده ای در بخش تحتانی بدن خود می توانند به سطوح مختلف بچسبند. در طراحی ربات LEeCH نیز به همین نکته توجه شده تا از سقوط آن به روی زمین جلوگیری شود.

 

این ربات سبک وزن و منعطف حتی می تواند به سطحی که کوچک تر از بدنه خودش باشد نیز بچسبد و از پمپ های خلائی که برایش طراحی شده برای تنظیم نحوه قرارگیری و افزایش ثبات در حین حرکت استفاده کند.

 

از این ربات می توان برای کنترل و نگهداری ابزار و وسایل حساس در ساختمان ها و در حوزه های پزشکی، هوانوردی و نظامی، انجام عملیات امداد و نجات و غیره استفاده کرد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,ربات زالو

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------