ویلای چوبی آمیتیس، یادگاری کهن در دنیای مدرنویلای چوبی آمیتیس,خانه چوبی,ویلای چوبی

ویلای چوبی آمیتیس

 

ویلای چوبی یکی از قدیمی‌ترین یادگاری‌های ما از روزگاران گذشته است. امروزه اقبال عموم مردم به زندگی طبیعی و دور از هیاهوی شهرنشینی بیش‌ازپیش شده است. از این رو توجه به محصولات طبیعی و زندی در فضای همگون با طبیعت نسبت به گذشته رشد چشم‌گیری داشته است. در این میان، یکی از مسائلی که بسیاری از افراد در پی آن هستند، زندگی در فضایی به دور از آلودگی و سروصدای شهرها است.

 

مکانی که ضمن آرامش و زیبایی، امکانات لازم برای زندگی را نیز به همراه داشته باشد. خیلی از افرادی که در شهرها زندگی کرده و بزرگ شده‌اند به زندگی در جنگل، روستا و یا اماکن طبیعی علاقه‌مند هستند؛ اما این علاقه ریشه در تصورات آن‌ها دارد و معمولاً ابداً هیچ تصور درستی از مشکلات و سختی‌ها این سبک از زندگی ندارند. زندگی در طبیعت مزایا و بحران‌های خاص خود را دارد که برای انتخاب این سبک از زندگی باید در ابتدا راه‌کاری برای کنار آمدن با مشکلات آن داشته باشیم.

 

همه ما زندگی در یک بنای چوبی زیبا و مستحکم را دوست داریم. خانه‌ای که در دل طبیعت و از جنس طبیعت باشد. یک خانه که در فضایی بکر و یا محیطی روستایی ساخته‌شده باشد، باب میل همه ما است؛ اما نکته مهم این است که آیا این خانه‌های چوبی به نیازهای اولیه و امروزی ما پاسخ می‌دهند؟ آیا سیستم لوله‌کشی آب گرم دارد؟ آیا برق دارد؟ آیا تأسیسات سالمی دارد؟ و مجموعه‌ای از سوالات دیگر که همگی در انتخاب آگاهانه ما نقش بسیار اساسی دارند.

 

در این میان، گروه بین المللی آمیتیس، قصد دارد تا ضمن ارائه خدمات ساخت سازه های چوبی در خاورمیانه و اروپا، به آگاه‌سازی عموم اجتماع در این زمینه نیز بپردازد. هر مقدار که اطلاعات و سطح آگاهی افراد پیرامون مقوله ویلای چوبی و یا در اصطلاح خانه چوبی بیشتر و با کیفیت بهتری باشد، قدرت انتخاب و تشخیص و شناخت افراد بیشتر خواهد بود.

 

خانه چوبی یک نیاز است

با توجه به شرایط امروزی دنیا و زندگی مدرن امروزی، نیاز بشر به طبیعت بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. در بسیاری از نقاط دنیا علی‌الخصوص کشورهای پیشرفته، توجه ویژه‌ای به سازه های چوبی شده است. به همین دلیل اقدام کاشت و نگهداری جنگل‌هایی به منظور قطع درختان و استفاده از آن‌ها برای ساخت خانه چوبی نموده‌اند. با این کار ضمن حفظ و نگهداری طبیعت، به سادگی می‌توانند نیاز خود برای ساخت بناهای چوبی را به درستی تأمین کنند. این نوع جنگل‌ها با یک برنامه‌ریزی مدون و صحیح کاشته و نگهداری می‌شوند و متناسب با بررسی‌های انجام‌شده اجازه برداشت به مقدار مشخص در سال صادر می‌شود.

 

این موضوع به سادگی به ما ثابت می‌کند که استفاده از چوب و وابستگی به طبیعت بخشی از نیازهای امروزه جوامع مختلف در سراسر دنیا است. این کار ضمن اینکه روند آلوده‌سازی طبیعت را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد، باعث می‌شود تا به ساخت‌وساز با چوب به طور جدی پرداخته شود و برای این منظور نیز برنامه‌ریزی‌های کلان در سطح کشور بلکه بین‌المللی صورت بگیرد. استفاده از چوب علاوه بر اینکه یک ارتباط اصیل و عمیق با طبیعت است و تأثیرات بسیار ژرفی در روان ساکنین آن خواهد گذاشت، با توجه به تحقیقات صورت گرفته میزان بسیار زیادی از آلودگی‌های ناشی از ساخت‌وساز با مصالح غیرطبیعی مانند فولاد و بتن را نیز کاهش می‌دهد.

 

تأکید می‌کنیم که این روند باید بر اساس یک برنامه‌ریزی ملی بلکه بین‌المللی صورت بگیرد و روند کاشت و نگهداری جنگل‌ها باید پیش از موضوع ساخت سازه های چوبی مورد توجه قرار بگیرد. تنها در این صورت است که این امر مورد پذیرش جوامع مختلف بین‌المللی قرار خواهد گرفت.

 

ویلای چوبی آمیتیس,خانه چوبی,ویلای چوبی

 

کیفیت ساخت موضوعی مهم در گسترش ویلاهای چوبی

با توجه به مطالبی که در بخش قبل بیان کردیم، نقش سازندگان و متولیان این امر بسیار مهم و کلیدی به نظر می‌رسد. در این میان شرکت‌های باتجربه‌ای مانند گروه بین المللی آمیتیس می‌توانند بسیار اثرگذار باشند؛ زیرا به هر میزان که تجربه سازنده در این کار بالاتر باشد، روند این کار بیشترین انطباق را با استانداردهای جهانی خواهد داشت و لذا کیفیت در بالاترین حد ممکن خود قرار خواهد گرفت. این اتفاق نیز باعث می‌شود تا حجم ضایعات و هدر رفت انرژی و سرمایه به حداقل خود برسد. اهمیت این موضوع از این جهت است که سرمایه اصلی در این کار منابع طبیعی است.

 

گروه بین المللی آمیتیس دارای گواهینامه WCD از کشور ایالات متحده آمریکا است. به علاوه دارای گواهینامه DIN آلمان برای صادرات به اروپا نیز هست. آمیتیس تجربه ساخت بیش از 60 هزار مترمربع در داخل کشور و همچنین بیش از 80 هزار مترمربع در خارج از کشور را دارد. این مجموعه که از جمعی از مهندسین عمران و معماری تشکیل شده و در سال 1384 تأسیس شده است، تنها شرکت فعال در خاورمیانه است که برای تمامی محصولات خود بیمه تضمین کیفیت صادر می‌نماید.

 

ویلای چوبی محصول آمیتیس، علاوه بر اینکه بر طبق آیین‌نامه‌های بین‌المللی بیان شده ساخته می‌شود، سبک، بهینه، ایمن و اقتصادی نیز هست. بسیاری از مسائلی که یک ساختمان چوبی ممکن است به خودی خود با آن‌ها مواجه باشد، گروه بین المللی آمیتیس با استفاده از تکنولوژی روز دنیا در زمینه ساخت سازه چوبی ، آن‌ها را برطرف نموده است. برای آگاهی بیشتر مخاطبین گرامی، در ادامه به بیان بخشی از این موارد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

ایمنی ویلای چوبی آمیتیس در برابر مشکلات رایج

هر کسی که با ساخت و یا استفاده از خانه چوبی سروکار داشته باشد، قطعاً مشکلاتی را که ممکن است ساکنین این خانه، پس از مدتی با آن مواجه باشند، به خوبی می‌شناسد. اگر تمهیدی برای دفع این موارد سنجیده نشود، خانه چوبی پس از گذشت چند سالی کارایی خود را تا حد بسیار زیادی از دست خواهد داد.

 

این موارد عبارتند از:

• رشد قارچ‌ها و حشرات موذی که از مواد قندی بافت چوب تغذیه می‌کنند

• نفوذ آب و گندیدگی چوب

• جذب رطوبت و تاب برداشتن الوار

 

ویلای چوبی آمیتیس,خانه چوبی,ویلای چوبی

 

ویلای چوبی آمیتیس، ایمن در برابر مشکلات رایج

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که در زمان ساخت، ساختمان چوبی دارای ظاهری بسیار شیک و زیبا بوده است، اما پس از گذشت چند سالی، رنگ چوب‌ها تغییر کرده و ظاهر نه چندان جالبی به خود گرفته است. حتی در برخی موارد مشاهده شده است که حشرات موذی مانند پشه و موریانه، به سازه چوبی هجوم آورده و به واسطه مواد مغذی مجود در بافت چوب، به سرعت گسترده شده و جمعیت‌شان در زمان کوتاهی چندین برابر شده و باعث ایجاد اختلال در روند زندگی ساکنین آن شده‌اند.

 

همچنین در مناطقی که رطوبت بالایی دارند، مانند شمال کشور، سازه‌های چوبی پس از مدتی دچار تغییر شکل شده و الوارهای آن‌ها اصطلاحاً تاب برداشته است. همه این‌ها مواردی هستند که اگر پیش از اجرا تمهیدات لازم درباره آن‌ها سنجیده شود، به سادگی قابل رفع شدن هستند. در این زمینه گروه بین المللی آمیتیس راه‌کارهای زیر را به طور کامل توسط دپارتمان تولید خود به کار بسته و چوب‌های مورد نظر خود را برای استفاده در ساخت‌وساز خانه های چوبی به خوبی فرآوری و آماده می‌نماید:

 

• واحد خشک‌کن

در این واحد، الوارهای مورد استفاده در ساخت ویلای چوبی آمیتیس، تحت تأثیر گرما و بخارآب، چوب‌ها را اصلاح حرارتی می‌کند. در بخش خشک‌کن، الوارها آب‌گریز شده و در صورتی که در معرض رطوبت قرار بگیرند، آب به هیچ عنوان به آن‌ها نفوذ نکرده و تغییر شکل نیز نخواهند داد.

 

• واحد اشباع

در این واحد با اشباع چوب به وسیله مواد شیمیایی مخصوص، مواد قندی و مغذی موجود در بافت چوب را از بین برده و زمینه را برای حضور موریانه و دیگر حشرات موذی از فراهم نخواهد کرد.

 

• اصلاح حرارتی

بخش اصلاح حرارتی که با بخش خشک‌کن نیز بی‌ارتباط نیست، وظیفه مقاوم‌سازی چوب در برابر حرارت و اشتعال و همچنین از بین بردن محیط لازم برای رشد قارچ‌ها را بر عهده دارد. اگر بیشتر بخواهیم توضیح دهیم، چوب‌های ترمو، حاصل روند فرآوری اصلاح حرارتی روی چوب هستند.

 

با توجه به مطالب بیان شده، به راحتی می‌توان دریافت که تخصص و تجربه تا چه حد می‌تواند در ارتقای سطح کیفی خانه‌های چوبی موثر باشد. گروه بین المللی آمیتیس این افتخار را دارد که متولی ساخت و ارائه با کیفیت‌ترین ویلاهای چوبی، با بهره‌گیری از بهترین سبک‌های معماری دنیا در زمینه خانه چوبی بوده و پروژه ویژه و موفق کلاچای را در شمال کشور به انجام رسانیده است. در ساخت شهرک تمام چوب کلاچای، از سه معماری انگلیسی، کانادایی و اسکاتلندی بهره گرفته شده است. محوطه‌سازی‌های انجام شده بر اساس سبک ژاپن و همچنین اسپانیا صورت گرفته است.

 

این تنها یکی از پروژه‌های موفق شرکت آمیتیس در زمینه ساخت ساختمان‌های چوبی است که با دسترسی به سایت آمیتیس به راحتی می‌توانید به اطلاعات آن دست پیدا کنید. تمامی ویلاهای شرکت آمیتیس، دارای امکانات آب‌، برق، گاز و حتی تلفن بوده و از تمامی امکانات رفاهی لازم برخوردار هستند. ضمناً تمام ویلاهای پروژه کلاچای آمیتیس برای 10 سال توسط شرکت بیمه کارآفرین بیمه شده‌اند.

 

تمامی موارد فوق را بیان نمودیم تا اهمیت کیفیت در طراحی و ساخت ویلای چوبی را بتوانیم بهتر توضیح دهیم. آمیتیس امیدوار است تا با بالا رفتن سطح آگاهی عمومی نسبت به سازه‌های چوبی، بتواند نقش موثری در پیشبرد فرهنگ استفاده از خانه چوبی در سراسر کشور ایفا نماید.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------