راز مقاومت فیل‌ها در برابر سرطان آشکار شداخبار,اخبار گوناگون,فیل

محققان پس از سال‌ها انجام آزمایش بر روی فیل‌ها راز مقاومت آنها را در برابر سرطان فهمیدند.

به گزارش فارس، سال‌هاست دانشمندان در تلاش برای کشف این موضوع هستند که چرا فیل‌ها گرفتار سرطان نمی‌شوند.

 

براساس گزارش «ساینس آلرت»، آزمایشات انجام شده توسط محققانی از دانشگاه شیکاگو در نهایت مکانیسم عجیب فیل در جلوگیری از تومورهای سرطانی را آشکار کرد.

 

این تیم تحقیقاتی به دنبال اینکه چرا فیل‌ها با میانگین عمر نزدیک به میانگین عمر انسان، کمتر سرطان می‌گیرند، بر روی فیل‌ها تحقیقاتی را انجام دادند.

 

این دانشمندان می‌دانستند که انسان‌ها همانند تمام حیوانات دارای نسخه‌ای از ژن سرکوبگر اصلی تومور با نام p53 هستند. این ژن در انسان‌ها و فیل‌ها، سلول‌های آسیب‌دیده و سرطانی را تشخیص می‌دهد و سپس سلول‌های آسیب‌دیده را می‌کشد. پس چرا فیل‌ها کمتر از انسان‌ها از سرطان می‌میرند.

 

محققان به طور غیر منتظره دریافتند که فیل‌ها 20 نسخه از ژن p53 را دارند و همین امر موجب می‌شود که سلول‌های آنها به طور قابل توجهی به DNA آسیب‌دیده حساس باشد و سریع‌تر اقدام به کشتن سلول‌های آسیب‌دیده کنند.

 

محققان دانشگاه شیکاگو همچنین دومین علت ابتلای کمتر فیل‌ها به سرطان را وجود یک ژن ضدسرطان در فیل‌ها می‌دانند که آنها را از مرگ بازمی‌گرداند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------