خرید ملک در ترکیه، یک تیر و چند نشانخرید ملک در ترکیه,خرید ملک,خرید خانه ارزان در ترکیه

خرید خانه ارزان در ترکیه

 

همه میدانیم یکی از سرمایه گذاری های پرسود خرید ملک است. و با توجه به اینکه ارز هم چه درست بپنداریم و یا چه غلط به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری توسط عامه به حساب می آید. تلفیق خرید ملک به صورت ارزی می تواند سرمایه گذاری جذابی باشد. در کنار این مسائل اگر خرید ملک ارزی منجر به گرفتن اقامت یا شهروند شدن کشور دیگری شود عجب اتفاق خوبی است. با خرید ملک در ترکیه به عنوان یک کشور با نزدیکی فرهنگی و مسافتی هم سرمایه گذاری می کنیم و هم شهروند ترکیه می شویم.

 

اما چگونه می توانیم از این فرصت بهره مند شویم؟

 

آیلاتیم شمارا توسط متن زیر راهنمایی می نماید

 

خرید خانه ارزان در ترکیه و گرفتن اقامت

از مهم ترین و اصلی ترین دلایلی که باعث شده است تا افراد زیادی به خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه گرایش پیدا کنند، فراهم شدن شرایط برای اخذ اقامت می باشد.

بر اساس قوانین مطرح شده توسط دولت ترکیه، تمام افرادی که خانه و آپارتمان ارزان قیمت در شهرهای مختلف آن با حداقل  قیمت خریداری کنند، می توانند در ابتدا اقامت موقت و با تمدید اقامت به مدت 5 سال، اقامت دائم را کسب کنند.

 

قوانین خرید خانه در ترکیه

ترکیه مانند سایر کشورها قوانین ویژه ای برای خرید خانه و ملک دارد و عدم توجه به آن باعث میشود تا با مشکلات متعددی روبرو شوید.

 

از جمله قوانین بسیار مهمی که در این زمینه لازم است به آن توجه شود می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

• افرادی که قصد دارند با خرید آپارتمان و خانه های ارزان در ترکیه وازمیر، استانبول و آنتالیا و سایر شهرهای ترکیه نسبت به دریافت اقامت اقدام کنند، باید به این مساله توجه داشته باشند که می توانند به هر قیمتی در ترکیه ملک خریداری کنند به شرط اینکه در همان ملک سکونت کنند.

 

• تمام خانه هایی که در ترکیه به مبلغ زیر 250 هزار دلار خریداری شده و فرد از طریق آنها اقامت موقت دریافت می کند، بایستی فرد به مدت 5 سال در آن اقامت کند و سند ملک به نام باشد، بعد از این پروسه شخص می تواند برای خود ، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت دائم دریافت نماید.

 

• فرزندان بالای 18 سال تا 25 سال طبق قانون جدید به شرط تحصیل و یا عدم توانایی جسمی و درصورتیکه مجرد باشند می توانند با ملک خریداری شده، اقامت دریافت کنند.

 

• فرزندان 25 سال به بالا بایستی به صورت مجزا اقدام نمایند.

 

• در املاک اشتراکی بین خواهر یا برادر فقط به یک نفر از شرکا اقامت با خرید ملک داده می شود و به بقیه افراد اقامت توریستی داده میشود که ممکن است سال بعد قابل تمدید نباشد. در خانه هایی که به صورت اشتراکی بین غیر فامیل خریداری میشود به هیچ کدام اقامت خرید ملک داده نمی شود

 

• در حالت کلی خانه های نزدیک به مناطق روستایی قیمت ارزان تری دارند، به شرطی که این خانه ها در محدوده زمین های نظامی و یا در زمینهایی که ممنوعیت خرید برای خارجیها دارند، قرار نگرفته باشند.

 

• افرادی که قصد خرید ملک به قیمت 250 هزار دلار آمریکا را دارند می توانند در یک پروسه 3 الی 6 ماهه شهروندی ترکیه را دریافت کنند و نیازی به اقامت در این ملک نیست فقط  سال حق فروش ندارند ولی می توانند خانه خود را اجاره دهند.

 

همچنین برای اینکه یک خانه در ترکیه خریداری کنید باید به آب و هوای آن منطقه هم توجه کنید.

 

آب و هوای استانبول در فروردین و بهار

با توجه به اینکه بخش هایی از استانبول در آسیا و بخشی در اروپا واقع شده است، آب و هوای استانبول نوسانات زیادی دارد. اما در حالت کلی می توان گفت بخش های مختلف این شهر در فصل بهار دارای آب و هوای معتدل و مرطوبی می باشد. البته توجه داشته باشید که در این بازه زمانی روزها مه آلود بوده و شب های نیز کمی هوا خنک می باشد و با نزدیک شدن به تابستان از سرمای آن کاسته میشود. شرایط بسیار مطلوب آب و هوای استانبول در بهار باعث میشود تا جشنواره های مختلف از جمله جشنواره گل های لاله برگزار شود و چهره ای فوق العاده زیبا را به رخ همگان بکشد.

 

خرید ملک در ترکیه,خرید ملک,خرید خانه ارزان در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

 

آب و هوای استانبول در تابستان

روزهای بلند و گرم، توصیف جامع و کاملی از شرایط آب و هوایی این شهر می باشد و به ندرت در این روزها شاهد بارش باران خواهید بود. شاید به همین دلیل است که گردشگران کمتر در تابستان به استانبول سفر می کنند! البته توجه داشته باشید که در اینجا منظور از حجم کمتر سفر نسبت به روزهای بهار و پاییز می باشد که استانبول به شدت شلوغ و مورد توجه گردشگران است. از مزایای سفرهای تابستانی می توان به بلند بودن روزها و داشتن فرصت بیشتر برای ساحل گردی و قایق سواری و خرید از حراج های فوق العاده اشاره نمود.

 

دریافت اقامت توریستی ترکیه با استفاده از خرید ملک در ترکیه

ترکیه از جمله کشورهای همسایه ایران می باشد که از گردشگران برای حضور کوتاه مدت  ویزا دریافت نمی کند. به همین دلیل می توان برای مدت سه ماه  تنها با ارائه پاسپورت دارای اعتبار در خاک این کشور حضور داشت. علاوه بر دریافت اقامت توریستی ترکیه، برای حضور در این کشور و زندگی ویا تحصیل و کار ،اقامت های متفاوتی می توان دریافت نمود که عبارتند از:

 

• اقامت ترکیه با کار: این نوع اقامت به صورت موقت و کوتاه مدت بوده و تنها به افرادی داده میشود که بتوانند از طریق کارفرمایی که ، شهروند ترکیه میباشد، استخدام شوند. در صورت موافقت وزارت کار و مهاجرت ترکیه و استخدام فرد مهاجر، به وی ابتدا اقامت یک ساله تعلق میگیردو می تواند برای همسر وفرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت یک ساله دریافت نماید .

 

پس از یکسال، اگر مجددا قرارداد کار شخص توسط کارفرما تمدید شود، اقامت به مدت دوسال تمدید خواهد شد .بعدازآن درصورت درخواست کارفرما برای ادامه ی همکاری و تمدید قرارداد ، اجازه کار 3 ساله  به فرد داده میشود و درصورتیکه اجازه کار و اقامت فرد بین 5 تا 8 سال  به طور مداوم تمدید گردد ، در نهایت به فرد اقامت دائم ترکیه داده میشود.

 

• اقامت کار با تحصیل: تمام دانشجویانی که بتوانند در دانشگاه های ترکیه پذیرش شوند تا مدت زمان اتمام دوره تحصیلی خود اقامت ترکیه را دریافت می کنند. پس از اتمام دوره تحصیلی، به هر دانشجو شش ماه فرصت داده میشود تا بتواند کار مناسب پیدا نماید  و استخدام شود واقامت خود را با اجازه کار دریافت کند. در غیر این صورت، فرد مجوز حضور در ترکیه را نخواهد داشت و باید خاک آن را ترک کند.

 

• اقامت ترکیه با خرید ملک: با توجه به اینکه دریافت اقامت توریستی ترکیه به معنای حضور موقت می باشد و تمدید اقامت با اجاره منزل در نهایت منجر به شهروندی ترکیه نمی شود ، به همین دلیل اغلب افراد به دنبال سایر روش ها از قبیل خرید ملک می باشند، با خرید ملک در ترکیه به دو روش می توان اقامت ترکیه را دریافت نمود. در روش اول خرید ملک به مبلغ 250 هزار دلار آمریکا، در این روش  به فرد و همسر و فرزندان کمتر از 18 سال در یک پروسه زمانی 3 ماهه شهروندی ترکیه داده میشود .روش دوم خرید ملک به هر مبلغ در یکی از شهرهای ترکیه وسکونت در همان ملک، در این روش درابتدا به فرد ، همسر وفرزندان زیر 18 سال وی اقامت یک ساله با خرید ملک داده می شود و در صورت تمدید اقامت به این روش به طور متوالی در مدت 5 سال در نهایت اقامت دائم به فرد و خانواده وی داده می شود لازم به ذکر است بعد ازاین پروسه زمانی فرد می بایستی اسناد ملک و مدارک  درخواست شده را به اداره مهاجرت ترکیه ارسال نماید وبا بررسی مدت زمان حضور فرد در ترکیه و در صورت عدم منع قانونی برای حضور شخص در خاک ترکیه ،اقامت دائم به فرد اعطا می گردد .

 

• اقامت ترکیه با سرمایه گذاری: سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی، خرید سهام و اوراق قرضه و سپرده گذاری در بانک نیز از دیگر روش ها برای دریافت اقامت ترکیه می باشد.در صورتی که میزان سرمایه گذاری بر اساس میزانی باشد که دولت ترکیه در سال 2018 برای تسهیل شرایط شهروندی تصویب نمود ،  شخص می تواند شهروندی ترکیه را در پروسه زمانی کوتاه 3 ماهه کسب نماید .

 

• اقامت ترکیه با ازدواج: در صورت ازدواج فرد با شهروند ترکیه و ادامه زندگی تا 3 سال، به وی اقامت و شهروندی ترکیه داده میشود. البته این شیوه دریافت اقامت ، قوانین و محدودیت هایی را به همراه دارد. به عنوان مثال، چون در سه سال ابتدایی زندگی به فردی که شهروند ترکیه نباشد اقامت داده نمیشود، با سایر روش ها از جمله دریافت اقامت توریستی ترکیه می تواند در خاک این کشور حضور داشته باشد. از دیگر موارد و قوانین این روش اثبات صوری نبودن ازدواج می باشد

 

• اقامت ترکیه با تولد: فرزندان خانواده هایی که حداقل یکی از والدین آنها شهروند ترکیه می باشند می توانند اقامت و شهروندی دائم را از این کشور دریافت کنند. ولی صرف تولد در کشور ترکیه ودر صورتیکه والدین خارجی باشند منجر به دریافت شهروندی وتابعیت  ترکیه نمی شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------