راهنمای خرید بی دردسر انواع همزن برقیهمزن برقی,انواع همزن برقی,خرید همزن برقی

خرید همزن برقی

 

آشپزی موفق فقط با مواداولیه تازه و مناسب حاصل نمی‌شود بلکه استفاده از وسایل و ابزار مختلف، در آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کردن انجام آن بسیار مهم است. آشپزی آسان، با استفاده از ابزارهای مختلف ، لذت و موفقیت در آشپزی را دوچندان می‌کند. همزن برقی نیز یکی از لوازم پرکاربرد و ضروری برای هر آشپزخانه است که کار مخلوط کردن انواع موادغذایی را انجام می‌دهد.

 

انواع همزن

استفاده از همزن‌برقی یک روش کارآمد برای مخلوط‌کردن مواد است تا اینکه بخواهید به سختی وبا قاشق موارد را هم بزنید. خمیرکردن مواداولیه، یکی از مراحلی است که برای برخی غذاها باید انجام شود. همچنین یکدست بودن خمیر می‌تواند در نتیجه کار بسیار تاثیرگذار باشد. در برخی موارد حجم مواد مورد استفاده در غذا که باید باهم مخلوط شوند آنقدری هست که نمی‌شود با دست و بدون ابزار از پس آن برآمد. همچنین علاوه برمقدار، یکدستی موادمخلوط شده فقط با استفاده از همزن‌برقی به‌ دست می‌آید.

 

با استفاده از این وسیله، کار مخلوط‌کردن مواد به زمان و تلاش کمتری نیاز دارد. طیف غذاهایی که می‌توان آن‌ها را با همزن دستی مخلوط کرد و کاربرد همزن بسیار گسترده است. یک ابزار عالی برای یکدست‌کردن خامه یا تخم‌مرغ ، مخلوط‌کردن خمیر کیک و کلوچه و مانند این‌هاست.

 

اگر برای شما این سوال پیش آمده که «همزن برقی چی بخرم؟» باید ابتدا به بررسی انواع همزن برقی بپردازیم. دو نوع اصلی همزن شامل همزن‌ دستی و همزن‌ پایه‌دار یا همزن کاسه دار است.

 

همزن‌ دستی دو عدد تیغه به‌ آن متصل شده و قابل حمل است. همزن‌ پایه‌دار از تیغه، پارو، قلاب خمیر و سایر اتصالات تشکیل شده است. انتخاب نوع همزن به علاقه شخصی شما بستگی دارد. اما بسیاری از افراد همزن‌ پایه‌دار را انتخاب می‌کنند زیرا استفاده از آن آسان‌تر و بدون دخالت دست است و برای مخلوط کردن مقادیر زیادی از مواد سنگین مانند خمیر بهتر است. این درحالی‌ست که همزن‌ دستی ارزان‌تر و قابل حمل است و فضای کمتری از آشپزخانه را اشغال می‌کند.

 

در کنار انتخاب و خرید همزن موردنظر خود، پیشنهاد می‌شود این وسایل جانبی را نیز تهیه کنید:

یک کاسه بزرگ مخلوط کردن

کفگیر سیلیکونی

پیمانه مواد

لیسک بزرگ

 

مقایسه و نحوه استفاده همزن دستی و همزن کاسه دار

همزن‌های دستی، دارای یک موتور و دوتیغه هستند که موادغذایی را مخلوط می‌کنند. هنگام کاربا این نوع همزن باید آن را در دست بگیرید و پس از روشن کردن آن تیغه‌ها را وارد موادغذایی کنید و آن‌ها را با هم مخلوط کنید. از همزن‌دستی می‌توانید در هم‌زدن مواد سبکی مانند تخم‌مرغ، خامه، مواد اولیه کیک و کلوچه و مانند اینها استفاده کنید. این نوع از همزن برای مخلوط‌کردن مواد سنگین‌ غلیظ و زیاد مناسب نیست زیرا موتور آن آسیب دیده و مواد نیز به‌صورت یکدست و مناسب مخلوط نمی‌شوند.

 

همزن‌های کاسه دار، دارای موتوری قوی‌تر نسبت به همزن‌دستی هستند و برای کارهای کیک و شیرینی‌پزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت همزن‌های پایه‌دار نسبت به قیمت همزن‌دستی بیشتر بوده زیرا دارای تجهیزات بزرگ‌تر و به‌طور معمول قدرتمندتر هستند. ابزارهای اضافی و جانبی مانند آسیاب غذا، پوره درست‌کنی و... را می‌توان جداگانه تهیه کنید و به همزن‌های پایه‌دار اضافه کنید.

 

همزن‌دستی، جمع‌و‌جور است و به‌راحتی می‌توان آن را در کابینت یا کشو قرار داد. در استفاده از همزن‌دستی، می‌توانید با حرکت دادن کاسه و همزن، عمل مخلوط‌کردن را کنترل کنید و با توجه به حجم موادغذایی از کاسه‌هایی در اندازه‌های مختلف استفاده کنید. در حالی که در همزن‌های پایه‌دار، کاسه پس از روشن شدن دستگاه قفل شده و امکان حرکت ندارد. همزن‌دستی برای کارهای ساده‌تر پخت قابل استفاده است.

 

همزن برقی,انواع همزن برقی,خرید همزن برقی

خرید انواع همزن برقی

 

برای استفاده از همزن‌دستی ، ابتدا آن را به برق متصل کرده و دو عدد تیغه آن را وصل می‌کنید. میکسر را در ظرف مواد خود قرار داده و تنظیم سرعت موردنظر خود را انتخاب کنید. با فشار دادن کلید آن را روشن کنید. به دلیل وجود موتور الکتریکی داخل دستگاه ، تیغه‌ها شروع به چرخش می‌کنند. بسته به تنظیم سرعت شما، تیغه‌ها مواد را مخلوط می‌کنند. آن‌ها همچنین هوا را در مواد تشکیل‎دهنده شما قرار داده و به آنها بافتی لطیف‌تر می‌دهند. هنگام استفاده از همزن خود کاسه را جابجا کنید تا مطمئن شوید که هر ماده‌ای کاملاً مخلوط شده است.

 

بعد از استفاده از همزن، باید به شست‌و‌شوی آن بپردازید و برای انجام درست این‌کار بهتر است ابتدا با روش صحیح انجام آن آشنا شوید و به این شکل از دستگاه و قطعات مختلف آن بهتر نگهداری کنید. تمیز کردن همزن‌دستی کار نسبتا راحتی‌ست. بعد از خاموش کردن و جداسازی قطعات همزن، سری‌های استفاده شده را در آب داغ بزارید تا چند دقیقه بماند. به این شکل، تکه‌های خوراکی از آن جدا می‌شود. با یک پارچه نرم آغشته به مایع شوینده و آب، قطعات را تمیز کنید. بدنه همزن را زیرآب نگیرید و آن را با پارچه‌ای که به سرکه ‌غشته شده کامل تمیز کنید. داخل دکمه‌ها را با گوش‌پاک کن آغشته به الکل تمیز کنید. سیم برق را با دستمال تمیز کرده و پس از خشک شدن قطعات آن‌ها را سرجای خود نصب کنید.

 

نکات خرید همزن برقی

در صورتی که نیاز به استفاده از همزن شما را به سمت خرید این دستگاه سوق داده، توجه به برخی نکات به شما در خرید همزن مناسب بسیار کمک می‌کند. سرعت همزن‌برقی، عامل مهمی است که می‌تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد. همزن‌هایی که بیش از پنج سرعت مختلف دارند، کنترل شما را در مخلوط‌کردن انواع موادغذایی بالا می‌برد.

 

همچنین وزن همزن هم فاکتور مهمی است که باید به آن توجه کنید. وزن همزن‌ دستی بهتر است از یک کیلو بیشتر نباشد. به‌ این دلیل که می‌توانید بهتر با آن کار کرده و خستگی دست شما را حین کار کمتر می‌کند.

 

توجه به میزان سروصدای ایجاد شده هنگام کار با همزن هم در انتخاب و خرید شما موثر است. تعداد تیغه‌ها، محفظه‌ی نگهداری سیم، جنس کاسه، قابلیت شست‌و‌شو قطعات همزن و... نیز مواردی است که باید در خرید همزن به آن توجه کنید.

 

نکات استفاده و نگهداری از همزن

پس از انتخاب و خرید همزن مناسب خود، باید از استفاده صحیح آن مطلع باشید زیرا استفاده از هر دستگاهی اصولی دارد که رعایت آن آسیب‌های کمتری را برای دستگاه ایجاد می‌کند. در نحوه استفاده از همزن، باید به یکسری نکات توجه کنید که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 

1. ابتدا دو شاخه را به برق زده و همزن را روشن کنید.

2. اهرم موردنظر را که بوسیله‌ی آن سری دستگاه بالا و پایین می‌رود را چرخانده تا به سمت بالا ثابت شود.

3. موادغذایی را داخل کاسه همزن بریزید و روی دستگاه قرار دهید. برای ثابت کردن کاسه روی دستگاه، آن را به سمت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

4. با توجه به موادغذایی مورد استفاده، غلظت و مقدار آن تیغه مناسب را انتخاب کنید.

5. اهرم همزن را به سمت پایین حرکت دهید.

6. دستگاه را روشن کرده و سرعت موردنظر را انتخاب کنید.

7. بعد از اتمام کار، دستگاه را خاموش، قطعات را جدا کرده و بشویید.

 

از دستگاه همزن می‌توانید برای تهیه مواد مختلف استفاده کنید. حین کار با دستگاه، شاید برای شما این سوال پیش بیاید که برای موادمختلف از چه درجه سرعتی باید استفاده کنیم. آشنایی با عملکرد درجه‌های مختلف همزن، در درست کارکردن شما با دستگاه همزن بسیار مهم است.

 

انتخاب نادرست درجه همزن، باعث پاشیده ‌شدن مواد به اطراف، گوله شدن مواد و فشار آمدن به دستگاه می‌شود. تمامی همزن‌های برقی دارای اهرم تنظیم سرعت هستند که هرکدام از این درجه‌ها، غلظت خاصی از مواد را پوشش می‌دهند. بهتر است از این درجات و استفاده به‌جا از آن‌ها آگاه باشید.

 

سرعت پایه: همزدن به‌صورت خیلی آهسته را پوشش می‌دهد و به مخلوط کردن مواد با حداقل سرعت می‌پردازد. در ترکیب ابتدایی مواد، از این درجه استفاده کنید.

 

سرعت2: وقتی قصد دارید موادغذایی را با سرعت کمی هم بزنید و به سرعت بالا نیازی ندارید، م‌یتوانید سرعت را روی درجه 2 تنظیم کنید. تهیه ماده اولیه کیک مثال خوبی برای این درجه همزن است.

 

سرعت4: مخلوط کردن خمیرها و مواد نیمه‌سنگین را با این درجه انجام دهید. تهیه خمیرکوکی و کیک در این درجه سرعت انجام می‌شود.

 

سرعت6: هم‌زدن مواد در مراحلی از کار که به درجه متوسط رو به بالا نیاز دارد با این سرعت مناسب است. هم‌زدن‌های پایانی تهیه خمیر پیراشکی و کیک نمونه مناسبی است.

 

سرعت8: این درجه سرعت برای هم‌زدن‌های سریع مناسب است مانند هم‌زدن سفیده تخم‌مرغ، خامه و...

 

سرعت10: این درجه، سریع‌ترین درجه همزن است که برای تهیه انواع پوره‌ها و کرم‌ها استفاده می‌شود.

 

همزن برقی,انواع همزن برقی,همزن‌ دستی

همزن‌ دستی

 

یکی از دغدغه‌های شما در استفاده از وسایل برقی، می‌تواند نحوه مراقبت و نگهداری از آن وسیله باشد. در استفاده از دستگاه همزن نیز باید به برخی نکات ایمنی و مراقبتی توجه کنید که برای اطلاع شما به اصلی‌ترین و مهم‌ترین این نکات می‌پردازیم.

 

دستگاه همزن را روی سطوح سفت و صاف قرار دهید.

دستگاه را در محلی دورتر از اجاق گاز قرار دهید.

در صورت نفوذ آب و رطوبت به دستگاه، آن را فورا از برق بکشید.

در استفاده از دستگاه، حتما به ولتاژ آن توجه کنید.

حین نصب و یا جداسازی قطعات دستگاه همزن، حتما آن را خاموش کنید.

پایه دستگاه را نباید زیرآب بگیرید و یا در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

در مخلوط‌کردن مواد، آن‌ها را یک‌به‌یک و در مراحل مختلف اضافه کنید.

در تهیه مواد، ابتدا مواد خشک را اضافه کنید.

حداکثر زمان مناسب برای استفاده از دستگاه، 5 دقیقه است و استفاده طولانی از دستگاه به موتور فشار آورده و عمر آن را کم می‌کند.

در صورت کاهش سرعت و تغییر صدا حین کار، حتما دستگاه را خاموش کنید.

 

همزن برقی چی بخرم؟

دستگاه همزن از جمله وسایل کاربردی است که به شما در تهیه انواع غذاها کمک کرده و سختی و سرعت کار شما را بالا می‌برد. بنابراین باید در انتخاب آن علاوه بر رعایت نکات خرید، از برندهای باکیفیت کمک بگیرید. به عنوان بهترین مارک همزن برقی و دستی می‌توان به همزن دستی بوش، همزن کاسه دار بوش، همزن برقی اسکارلت، همزن برقی دسینی و همزن بایترون اشاره کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------