راهنمای کامل انتخاب سایز فرش مناسب برای خانه + خریددر طراحی دکوراسیون داخلی هر خانه‌ای فرش جایگاه ویژه‌ای دارد زیرا استفاده از آن موجب جان بخشیدن به محیط پیرامون می‌شود. بسیاری از افراد در هنگام انتخاب فرش تنها به زیبایی و طرح آن بسنده می‌کنند اما باید گفت سایز فرش از اهمیت بیشتری برخوردار است. عدم همخوانی ابعاد فرش با محیط اطراف موجب بی‌نظمی و عدم تناسب فضای داخلی خانه می‌شود. 

 

سایز مناسب چه تاثیری بر فضا دارد

طراحی داخلی خانه به چگونگی چیدمان لوازم خانه تاکید دارد به طوری که فضا علاوه بر زیبایی از راحتی و دلنشینی بالایی نیز برخوردار باشد. خانه های امروزی نسبت به گذشته از نظر ابعادی کوچکتر شده‌اند و این امر اهمیت آشنایی با طراحی اصولی دکوراسیون خانه را بیش از پیش کرده است. 

 

یکی از المان‌های مهم طراحی داخلی، فرش است. فرش‌ها از نظر ظاهری و ابعادی با یکدیگر متفاوت هستند. این تفاوت‌ها به چیدمان اصولی خانه کمک وافری می‌کنند. اگرچه فرش انتخابی از نظر رنگ و مدل باید با فضای اطراف متناسب باشد اما سایز مناسب آن مهم تر است.

 

در هنگام انتخاب سایز فرش باید عوامل گوناگونی مد نظر قرار گیرد که در زیر به صورت اجمالی به برخی از آنها اشاره می شود:

 

1- نوع فضایی که قرار است فرش در آن قرار گیرد در انتخاب سایز فرش اثر شگرفی دارد زیرا فرش مناسب اتاق خواب با فرش مخصوص پذیرایی متفاوت است. 

2- اندازه فضا یکی دیگر از عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بسیاری فرش هایی را انتخاب می کنند که برای فضای مورد نظر بیش از اندازه کوچک یا بزرگ است. 

3- سایز فرش باید با ابعاد تختخواب، مبلمان، میز ناهارخوری و ... همخوانی داشته باشد.

 

خرید فرش 12 متری

فرش 12 متری بزرگترین سایز متعارف و استاندارد بافته شده در بین فرش های ماشینی است. ابعاد این فرش در عرض 3 متر و در طول 4 متر است که ظاهر مستطیل شکل فرش را تشکیل می دهد. فرش 3 در 4 در صنعت تولید فرش ماشینی در همه شانه و تراکم های فرش و با انواع جنس و طرح کیفیت بافت می شود. انواع فرش سنتی، فانتزی و مدرن، گلیم فرش و همچنین انواع فرش 1500 شانه، فرش 1200 شانه، فرش 700 شانه، فرش 500 شانه و 400 شانه همگی در سایزهای اصلی و استاندارد تولید می‌شوند.

 

فرش مناسب برای پذیرایی

پذیرایی هر خانه ای مهمترین بخش خانه به حساب می آید زیرا این بخش علاوه بر اینکه بیشترین رفت و آمد را به خود اختصاص می دهد،  بخش عمومی خانه نیز به حساب می آید. فرش وسیله ای است که می توان به وسیله ی آن فضای پذیرایی را تقسیم کرد. تقسیم فضا به چیدمان بهتر محیط خانه کمک می کند.

 

در خانه های بزرگ با در نظر گرفتن ابعاد کلی محیط می توان فضای پذیرایی را با سایزهای متفاوت فرش به چند قسمت تقسیم کرد و در هر قسمت از مبلمان مخصوص استفاده کرد. این امر برای خانه های کوچک نیز قابل تعمیم است. 

 

انتخاب سایز فرش مناسب برای خانه,سایز فرش مناسب برای پذیرایی

سایز فرش مناسب برای پذیرایی

 

نکته دیگری که بر انتخاب سایز فرش پذیرایی اثر دارد، نوع مبلمان است. اگر فضای خانه وسیع است می توان از فرش تنها برای بخش میانی مبل ها استفاده کرد یعنی مبلمان در فضایی خارج از فرش قرار گیرند. اما در فضاهای کوچک تنها قرار گیری پایه های جلویی مبل بر روی فرش توصیه می شود. همچنین حتی المقدور بهتر است از چسبیدن فرش به دیوارها اجتناب شود (حداقل فاصله 20 سانتی متر). 

 

خرید فرش گرد

فرش‌های گرد و بیضی با فرم منحنی و بدون گوشه خود در هر محیطی که استفاده شوند فضای بصری ویژه‌ای خلق می‌کنند و همانند یک نگین به چشم می‌آیند. این فرش‌ها با فرم خاص خود در محیط ایجاد تمرکز می‌کنند و به همین دلیل با استفاده از آن‌ها می‌توان بخش‌های مختلف خانه را از هم جدا کرد و چیدمان‌های منسجم ایجاد کرد. فروشگاه اینترنتی فرش دیوان انواع فرش‌های دایره در سبک‌های مختلف سنتی و مدرن گردآوری شده است. 

 

فرش گرد یک انتخاب عالی برای فضای خالی خانه به شمار می‌رود که از سایز 1 متر شروع شده و می‌توان به درخواست مشتری در سایز های نامتعارف (بالای 4 متر) بافته شود. همچنین از آن می‌توان بعنوان کناره استفاده کرد تا فضای خالی کنار درهای منزل را پوشش دهد.

 

فرش مناسب برای ناهارخوری

در بیشتر خانه ها اصولا فضایی برای ناهارخوری در نظر گرفته می شود. استفاده از فرش برای این قسمت به تفکیک فضا ناهارخوری از سایر بخش های خانه کمک می کند. سایز فرش ناهارخوری باید با میز ناهارخوری همخوانی داشته باشد به گونه ای که تمام میز و صندلی ها بر روی فرش قرار گیرند. لازم است به این نکته توجه شود که پایه های پشتی صندلی در حین رفت و آمد نباید از روی فرش خارج شود. 

 

فرش مناسب برای اتاق خواب

سایز فرش اتاق خواب بسیار وابسته به اندازه اتاق است. هر چه اتاق خواب بزرگتر باشد بدون شک به فرش بزرگتری نیاز دارد. 

در مرحله‌ی اول باید دقت شود که فرش باید حداقل 50 سانتی متر با تختخواب فاصله داشته باشد. همچنین بهتر است بخش جلویی میزهای کنار تخت را پوشش دهد.

فرش اتاق کودک از نظر سایز و طرح با فرش اتاق خواب بزرگسالان متفاوت است پس باید در هنگام خرید به این قبیل تفاوت ها دقت شود.

 

انتخاب سایز فرش مناسب برای خانه,سایز فرش مناسب برای اتاق کودک

سایز فرش مناسب برای اتاق کودک

 

فرش مناسب برای آشپزخانه

ساختار جدید آشپزخانه ها ( مانند جزیره)، آنها را از استفاده از فرش بی نیاز کرده است اما بسیاری از متخصصان طراحی داخلی استفاده از فرش برای فضای خالی مقابل سینک را توصیه می کنند. 

 

لازم به ذکر است اندازه آشپزخانه بسیار تعیین کننده است و هر چه آشپزخانه فضای وسیع تری داشته باشد امکان پیاده سازی ایده های گوناگون نیز راحت تر می شود. 

 

انتخاب سایز فرش مناسب برای خانه,سایز فرش مناسب برای آشپزخانه

سایز فرش مناسب برای آشپزخانه

 

فرش مناسب برای راهرو و ورودی خانه

استفاده از فرش برای تمامی فضاهای خالی خانه اعم از راهرو و ... الزامی است. فرشی که برای راهرو استفاده می شود بهتر است که طویل باشد به گونه ای که هم از نظر طولی و هم عرضی تمام فضای خالی راهرو را پوشش دهد. اما برای ورودی خانه فرش، نقش پادری را ایفا می کند.

 

 بسته به فضای موجود و نوع چیدمان خانه از فرش های مستطیل و یا دایره ای شکل می توان به عنوان پادری استفاده کرد. سایز فرش نیز در این بخش دارای اهمیت است. 

 

فرش مناسب برای فضای خالی خانه

در اکثر خانه ها اصولا فضای پرتی وجود دارد که بدون استفاده باقی می ماند. با توجه به اینکه وجود یک فضای خالی و بدون استفاده جلوه ی خوبی ندارد بهتر است با استفاده از یک فرش به فضا معنا بخشید. توصیه می شود بنا بر اندازه فضای خالی از یک فرش مناسب و یک صندلی راک یا صندلی مطالعه استفاده کرد. باید دقت کرد که سایز فرش بزرگتر است فضای خالی نباشد زیرا این امر موجب شلوغی بیهوده محیط می شود.

 

سخن پایانی 

سایز فرش های عرضه شده در بازار بسیار متنوع است. سایز های بزرگ فرش اصولا برای مکان هایی مانند مسجد کارایی دارند زیرا استفاده یکپارچه از فرش محیط را بی نیاز از دکوراسیون داخلی می کند. اما برای چیدمان اصولی خانه ها، استفاده از سایزهای گوناگون فرش توصیه می شود به گونه ای که فرش محیط را به بخش های مختلفی تفکیک کند و به فضا نظم ببخشد. 

 

همه ی موارد گویای این امر است که خرید فرش امری نیازمند دقت و توجه است بنابراین برای خرید فرش باید به فروشگاهی مراجعه کرد که تنوع وسیعی از فرش ها را داشته باشد. این امر به انتخاب درست کمک وافری می کند.

 

 در همین راستا خرید از فرش دیوان توصیه می شود. زیرا با خرید از این فروشگاه تنها با ارائه یک عکس می توان مناسب ترین فرش برای چیدمان خانه هم از نظر طرح و هم از نظر سایز را انتخاب کرد. 

 

خرید آنلاین فرش ایرانی باید چه مزیتی داشته باشد

۱ - هنگام خرید در فروشگاه های معتبر که تمام شانه های ۴۰۰، ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۲۰۰، ۱۵۰۰، ۱۷۰۰ آن موجود باشد تا خریدار بر اساس نیاز و بودجه ی خود آن را انتخاب کند.

۲ - اگر قصد خرید آنلاین داشتید امکان ارسال ویدیو از فرش داشته باشد

۳ - امکان مشاوره در خصوص انتخاب فرش مورد نظر وجود داشته باشد

۴ - ارسال رایگان و پرداخت درب منزل

همه ی این موارد برای خرید فرش ایرانی از شرکت فرش دیوان امکان پذیر می باشد بعلاوه به دو صورت آنلاین و حضوری وجود دارد. جهت خرید آنلاین به وب سایت  www.farshdivan.com مراجعه فرمایید.

 

شماره تماس: 09133605595 – 09133647713

آدرس نمایشگاه: کاشان، بلوار قطب راوندی، کوی حکمت 33، نبش افشان 21، شرکت فرش دیوان کاشان

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------